Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Искам да споделя с вас нещо...нови  
АвторXънтъp (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 16:35



... пък дано е полезно на хората като мен, борещи се с алкохолната си зависимост.
Имам ги всички симптоми - нощем се будя, нервите ми са опънати като струни, треперя целия... намерих обаче лек! Разходка, в смисъл - ходене пеша, без значение мястото и времето. Много често ставам сутрин около 4.00 с въпросните симптоми и зверско желание да пия, но след около 2-часова разходка из улиците на София в ранното утро, нещата стават много по търпими, понякога се оправям почти напълно и като се прибера не помислям да посягам към бутилката.
Същото може да се прави по всяко време на деня, в което се появяват въпросните признаци на алкохолния глад. Опитайте, ако не друго, поне със сигурност няма да навреди!
Дано съм успял да помогна на някого.



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо... [re: Xънтъp]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано24.04.07 10:07



Аз не съм пила вече 6 години и малко, но последните дни така ме тресе, сякаш съм в първите дни на абстиненцията.
Просто е ужасно, но гледам и аз да се разхождам или да правя нещо, което да ме измори и да мога да заспя.
Тия сухи абстиненции отминават, но усещането е толкова живо.



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо...нови [re: dexter_sum]  
Автор OO7OO7 (непознат )
Публикувано24.04.07 18:41



Здравейте,
Искам да споделя какво ми се случи днес. След дълга разходка с приятел, който се озова на поканата ми от страх да не съм сам, след 3-4 кафета и то яки, се прибрах. Четох във форума и не помня как съм заспал. Сънувах страшен кошмар, по време на който се обвинявах заради това, че "отново жестоко съм се напил". Мина доста време след събуждането, докато проумея, че е било само сън. Но много се изплаших. От 5 дни не пия и това е третият ми кошмар. Дали да не вземам нещо леко /успокоително/ или е по-добре да се оставя на течението? Може би второто, защото все пак и за моя радост всичко вече е просто кошмарни сънища.



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо...нови [re: OO7OO7]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 19:20



И аз сънувах, че пия, след като бях спряля вече. Сънувах, че съм толкова пияна, че не мога да отида на работа. Понеже през последната година ми се случваше да не успея да отида след някое много яко пиене на работа, на сън изживявах кошмарите от миналото, но вече не сънувам. И кошмарите преминават след време.
Трябва ти трезво време, както много пъти се е казвало тук.
Пия неуробекс, комплекс витамини В, пак тук ми ги препоръчаха.
На листовката пише, че едно от показанията е хроничен алкохолизъм и интоксикации или нещо подобно. Във всеки случай няма да ти навредят.



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо...нови [re: dexter_sum]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано24.04.07 19:25



"Тия сухи абстиненции отминават, но усещането е толкова живо."

Усещането е съвсем истинско.

Аз си мислех, че няма повече да ми се случва така, след като близо година не пия, но през последните 3 месеца, без причина ме сполетява кошмара няколко пъти и ме държи с дни... и се гипсирам, нищо не мога да правя, събота и неделя лежа в леглото и не ми се става, изчаквам да мине време... но е ужасно трудно така. И аз не знам как да се справям в такива моменти по-лесно. Казвам си търпение, порева си вечер, почвам да си мисля, че ако пропия ще ми стане още по-зле, и си казвам търпение, спокойно... и така след известно време ми минава от самосебе си. Честно казано ме е страх, ако зачестят пристъпите, да не взема да направя някоя глупост.



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо...нови [re: OO7OO7]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано24.04.07 19:28



Ако е само заради кошмарите, по-добре не взимай успокоително. Тези кошмари, че пием или сме пили - сме ги имали всички. Често се чуват такива оплаквания на сбирки на АА. Нататък те ще се разредят.
И аз ги имах, бяха изчезнали, но преди десетина дни пак сънувах, че съм пил и се чувствах виновен на сън. А съм сух повече от 4 години и половина.



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо...нови [re: Eми®]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано24.04.07 20:39



И на мен ми се случва да се депресирам.


Лежа си в леглото и не ми се става, нищо не ми се прави и нищо не ми харесва!
Знам, че това е моя алкохолизъм, и че ако го оставя, ще ме довърши. Бавничко и спокойно си припомням, къде съм била преди две години на тази дата - и ми става по.добре! (Сигурна съм, че никой не би искал да бъде там - в хаоса, болката и лудостта). Правя "Списък на благодарностите", включвам в него всички неща за които се сетя, и които ми донесе възстановяването. Става още по-добре, защото списъкът е доста дълъг!
Простичката истина, че живея само днес,разходките, шоколада и по-често ходене на сбирки също са включени в такива случаи.
И в крайна сметка радостта от живота побеждава, защото доброто винаги побеждава злото. Абсолютно винаги! От мен се иска да му дам едно рамо!


Усмихни се ,има изход!



Тема Re: Искам да споделя с вас нещо...нови [re: OO7OO7]  
Автор Пpиятeл_ka (непознат)
Публикувано25.04.07 10:02



Дори и "съвършено нормалните хора" имат кошмари понякога. Някои сънуват, че слизат по непознати стълби, други, че някой ги гони и настига... Е, нашите са свързани с алкохола. И какво от това? Можем като съвършено нормални хора да преодолеем действието на кошмарите, щом знаем, че това са само кошмари :)
И на мене винаги са ми помагали разходките - докосването до природата и общуването с нея ни напомнят, че сме част от един свят, който съществува и функционира както с нашето участие, така и за нашите очи. А ние имаме удоволствието и привилегията да можем да го открием, да му се радваме, да черпим сили от него :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.