Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Поздравления "една"  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 11:08



Изнесох ти поста защото стана дълъг и по труден за следене.
Поздравявам те за трезвите дни.
Пиши си винаги когато ти се пише, мисля , че на никого не досаждаш с това а само ни радваш с успеха ти.
Всеки трезв ден си е повод за радост и една крачка напред към възстановяването и към победата над болестта.
Вече навлизаш в следващия по труден етап в който вече превъзмогнала физическите проблеми започваш борбата със психиката.
Желая ти успех.
Не знам дали тук му е мястото, но вчера разбрах и зарадвах за един приятел който вече 5 месеца не пие.Справя се абсолютно сам без клубове и приятели около себе си.
Пожелавам на всички да намерят своя път в борбата.



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: puvpav]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.04.07 11:18



Не досаждаш, Една, напротив даваш вяра, че успехът е възможен.





Тема Re: Поздравления "една"нови [re: Lali]  
Автормилka (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 11:50



Поздравления и от мен. Знам, че ще успееш.



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: милka]  
Автор Aня (новак)
Публикувано23.04.07 00:41



Една, наистина се радвам за теб! Няколко дена бях в един друг свят и без Нета, но всяка вечер си мислих какво ли става с теб. Казаха ти вече че не досаждаш с “хваленето” - аз бих добавила, че в момента ти вече имаш ОПИТ, който можеш да споделяш тук.

Сигурно за един човек, който тепърва стъпва на трезвения път твоя опит е по-близък (и точно затова по-достоверен) от моите трезвени години...
Радвам се, че вече забелязваш положителни промени в ежедневието си - бъди сугурна, че те стават все повече и по-съществени от ден на ден.
Дръж се!



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: Aня]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 19:52



Да, забелязвам положителните промени, но и още помня алкохолното безгрижие и не съм забравила единственото хубаво нещо от алкохола - за часове да изпадна в друг свят и да стана безпаметна.
Забелязах, че вече като минавам покрай моя магазин за алкохол не искам да си купя водка. Минавам, поглеждам и продължавам напред. Не гледам и хората в заведенията какво пият. Опитвам се да игнорирам алкохола и да не ме интересува кой по какъв повод пие или черпи.
Сега един въпрос. Скоро имам рожден ден и колегите са свикнали да ги събирам всички и да ги черпя с много пиене. Още от сега ме питат кога ще се черпим. Обикновено сме започвали от обяд. Тоя ден мислех да си взема отпуска, но няма да стане, имам ангажимент сутринта. После мислих въобще да не черпя, но може да се засегнат нещо. Или да занеса пиене и да кажа, че пия лекарства и съм на безалкохолно. Просто няма как да им кажа, че не пия, щото съм алкохоличка.
Даже все още не мога да приема факта, че съм алкохоличка. Опитвам се да си мисля, че не съм, че е било временно увлечение....



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: eднa]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 19:56



Въпросът ми е как да си организирам рождения ден, че да не пия и никой нищо да не ме пита?
Въпроси и подканяния, от типа - ама защо не пиеш, еее айде едно за наздраве и други такива ще ме изнервят.
Вие как процедирате в такава ситуация?



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: eднa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 20:48



Здравей една.Този въпрос е задаван много пъти тук във форума.Всеки решава по различен начин този въпрос.Много често се използва довода че си болен.
Аз лично си бях осъзнал че съм станал алкохолик / и сега не ми е приятна тази констатация/, реших да направя всичко възможно да е спирането за максимално възможно време.Поради тези причини прецених, че не мога да се крия цял живот и да се чудя какво да измислям при всяко събиране.



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: eднa]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано23.04.07 21:19



Просто им кажи, че вече не пиеш без да обясняваш, че си била алкохоличка. И не започвайте от обед. Направи го побовин час преди края на работното време и се измъкни под предлог, че чакаш гости в къщи. Помоли съпруга си да дойде да те вземе.



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: Гинec]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано23.04.07 21:30



Да обясняваш на всички, че си алкохолик не си е работа.

Измъкни се с някакво приемливо обяснение, или кажи, че днес просто не пиеш. Не си длъжна да даваш обяснения. Пък и който те уважава, ще пийне за твое здраве и безалкохолно.Или ще хапне торта, или каквото там си решила. Но не давай обяснения и не влизай в оправдания защо не искаш да пиеш. По-нататък е по-лесно, аз просто казвам, че не искам, което си е самата истина. Имам самочувствието след две години да знам, че не искам да пия, и толкова! Преди дори се чувствах виновна, като не пих с някого!Но само като си помислех какво преживях, като си помислих, че точно този, който така упорито се опитва да ме накара да пия с него ще се прибере у дома, а аз ще продължа да пия, докато се докарам до безсъзнание, бързичко ми се изпаряваше съчувствието към такива приятели. (Защо пък приятели?)
Не се трахувай да бъдеш себе си , това е твое право.

Усмихни се ,има изход!



Тема Re: Поздравления "една"нови [re: eднa]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано23.04.07 21:56



Съветите на Гинес са добри. Като не може да избегнеш черпенето, няма нужда да го започвате от обяд. И не купувай пиене колкото зе целия китайски народ, а вземи колкото за по чаша-две. Културно и по европейски




Измисли си някаква удобна за теб версия, че си болна и затова не пиеш - на лекарства си и не можеш. Изобщо всякакви лъжи, които ще ти свършат работа.
И наистина организирай мъжът ти да ти звънне и да дойде да те вземе по-рано, защото.... вие с мъжа ти ще измислите защо.

Не е нужно да казваш на колегите, че си алкохоличка.
Знам, че се свиква трудно с тази мисъл. Но ако почнеш да бягаш от нея и да си казваш, че си имала моментен проблем с пиенето, е много опасно, защото такова мислене рано или късно пак ще те доведе до бутилката.

А като ти домъчнее за хубавите мигове с алкохола, веднага си припомняй ужасните мигове с него. Те поне бяха съвсем скоро за теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.