Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема пак онзи кошмарнови  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 08:15



здравейте приятели. скоро не съм писала тук, но не съм спирала да ви чета.
успявах по някакъв начин да пия контролирано доскоро. само по празници или по 1-2 бири вечер.обаче наскоро пак се изпуснах и имах неколко дневен запой. после не пих 2-3 дни, докато не получих адски гърч.внезапно, както си бях в кафето с баща ми. абсолютно трезва. загубила съм съзнание и съм се сковала. едвам някакви хора с лъжици ми отворили устата, от която течала пяна. събудих се в болницата без спомен за случилото се и съм говорела несвързано.кръвната ми захар беше много висока и ме изпратиха на изследване в софия.там го определиха като епилептичен припадък и ми назначиха депакине и ципралекс.дали е възможно да е абсти?каква е най-тежката абсти, която сте преживели



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 11:32



Доколкото знам е напълно възможно да е абстинентен припадък, но това може само доктор да ти го каже.На мен ми изписаха Депакин и коаксил още при първите ми опити за спиране, като Депакин го пиех при всеки опит за спиране и го пих до преди 2 месеца.Дали заради него но никога не съм получавал припадъци.



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 11:44



Естествено припадъка не е причина да се отказваш от спирането.Знаеш ,че това е труден и продължителен процес, но с желание, мотивация и воля става.
И забрави за опитите за контролирано пиене - таково животно за нас нема.



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано14.04.07 12:05



"...Абстинентното състояние може да бъде усложнено от появата на гърчове (епилептични припадъци) или делир (състояние на нарушение яснотата на съзнанието, дезориентация, психични симптоми)..."

Това е "взето" от



За нас не съществува "само едно" или "контролирано пиене". Лошото е, че не искаме да повярваме докато не го изпитаме на собствен гръб. Сега вече и ти си го разбрала.

Редактирано от _koko на 14.04.07 15:05.



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано15.04.07 10:02



Най-тежката абстиненция, която преживях беше преди :
Две години, два месеца и седемнайсет дни.
И това всъщност беше моето дъно. Излизах от един много тежък неколкодневен запой. Мислех си ,че ще изляза както досега - успокоителни, страхове и панически атаки. Да ама не! Припаднах на улицата, съвсем трезва, Диазепама не помогна, а ужасът растеше с всяка секунда. Тогава се сетих да пийна алкохол - и започна да минава. След още два такива дни, в някакъв проблясък на . . .Какво всъщност беше това? Просто се видях - сутрин се мъча да не пия, гълтам успокоителни до безпаметнос , но те не действат, и посягам към бутилката. Вече не ми е вкусно, не ми е интересно ,не искам да пия! Но пия, за да не полудея от ужас. Заспивам за часове, дори минути, само за да се събудя и да започна пак.И си казах - "Не искам да живея така!НЕ ИСКАМ! Алкохолът вече ми отне толкова много, всичко. Не ме интересува, ако иска да ме убие, ще трябва да го направи на трезво. Повече няма да му дам и минутка от живота си, животът е мой, а не негов!"
И това беше. В началото не беше лесно, но се справих. И не съжалявам за нито една секунда прекарана в абстиненция. ЗАСЛУЖАВАШЕ СИ!




Усмихни се, има изход!



Тема Re: пак онзи кошмар [re: зaвиcимa]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано15.04.07 12:14



Ако са ти абстиненциите с припадъци, може би трябва лекар да назначи медикаментозно лечение. Това все пак не е шега работа.
Аз лично бях 20 дена на карбамазепин + тиоридазин, с добавка някакви други.
Ходех си на работа, макар и да не ми беше много лесно.



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 16:31



Трябва ти лекар - невролог за да разграничи дали е епилепсия или много рядка проява на абси и двете са възможни,незнам какви изследвания са ти направени и дали са достатъчни и по -важното дали ти си дала пълната информация за себе си /анамнеза е медицинския термин/ - тя е 50% от правилната преценка на лекаря с какво точно да те лекува.Другото е изследванията и препаратите на лекарствената индустрия, е естествено и неговата компетеннтност.
Хубавото е,че това помага да устоиш решението си.
И аз съм в същата ситуация само че без припадъци т.е. след малко прекъсване се пробвах пак с тъпата идея за контролирано пиене и резултата е ясен - издъних се на работа,а по-лошото в къщи стана ефектен скандал на който бяха свидетели и съседите,сега не знам да се правя ли,че нищо не виждам или да се скрия в миша дупка,но знам,че няма да се опитвам да пия контролирано - ние не го можем - вероятно всеки от нас трябва да мине през някакъв специален за него случай за да го осъзнае.Вярвам и се надявам,че и на мен и на теб вече ни се е случило.



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Авторcoня (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 03:56



здравей, зависима. според мен това е абстиненция. аз лично никога не съм имала тежки абсти, но съм виждала...абсти от алкохол УБИВА! не съм в българия, тук такива случаи ги слагат на системи. Мила, ние НЕ МОЖЕМ да пием контролирано(. И сами НЕ МОЖЕМ да спрем. ( Тя, болестта е по-силна от нас и най-добре е да го признаем...че сме безсилни пред зависимостта, че ТЯ ни контролира,а не ние нея, че ТЯ управлява живота ни, а не ние, че сме играчки в ръцете й...Повярвай ми, след това човек се чувствува свободен. Е един парадокс, но е така) Аз съм´чиста почти 1 година, помогна ми програмата на 12 стъпки. + 24 часа



Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: зaвиcимa]  
Авторxx (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 12:12



Здравей мила, направи ли това което ти казах в Skype? Отговаряш избирателно и то на това, на което на теб ти харесва. Ако съм те обидила с нещо извинявай! Искам само да ти помгна!!





Тема Re: пак онзи кошмарнови [re: xx]  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 10:52



извинявай за мълчанието. нямах нет.срязали ми бяха кабела. как бих могла да се сърдя на теб или на някой от клуба.тук намирам само разбиране и помощ.
благодаря




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.