Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 1001 опит да изляза от блатото  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 07:54



Здравейте, всички!

Днес започвам 1001 си опит да спра пиенето и се нуждая от вашата помощ и покрепа. На 42 годими съм и пия вече 10-12 години. От лятото ходя, макар и нередовно на сбирки на АА, чета книгите, запозната съм със стъпките и Програмата, тя ми харесва и се старая да я практикувам. Чета редовно темите тук. Наясно съм с абстиненцията и т. н. - въобще съм подготвена теоретично и психически за всичко, което ми предстои, само че.......все не мога и не мога да спра. Хайде от утре - хайде от утре - и т.н. Знам, че докосна ли се до една глътка - всичко тръгва главоломно в нежеланата посока - и въпреки това пак го правя!!! Чувставм се ужасно и съм отчаяна от себе си, някакси съм загубила вярата! Всяка вечер на връщане от работа си купувам едно шише от 200 г ракия, изпивам го и веднага слизам за още едно. През седмицата пия по две такива шишета всяка вечер. В събота и неделя почвам от сутринта и изпивам по 3-4 таква шишета! И в едниния и в другия случай се напивам до безпаметство. Лъжа майка ми и приятеля ми, които вярват, че вече съм спряла, сина ми ми гледа пияната физиономия всяка вечер, лъжа приятелите от АА, че всичко ми е наред, приятели и колеги не знаят за гадната ми тайна, съседите ми най-вероятно знаят и ме презират. Но най-важното - аз се чувставам зле, съсипвам си живота и ако не спра - всеки знае какво ще се случи. Та от днес искам да спра и то наистина. Въпросът е, че това си го казвам всяка сутрин, а вечерта моментално отивам до магазинчето за първото шише. Може би изпитвам някакъв неосъзнат страх, че няма да мога да изкарам вечерта без ужасното ми занимание (без лепкавото чувство за удоволстивие). Та затова ми е нужна вашата помощ и подкрепа - искам да спра от днес!
Моля ви за вашите съвети и мнения. Аз през деня най-верочтно няма да мога да пиша, защото от работата не мога, но ще чета и довечера ще пиша (вярвам, че ще се прибера без шише и че няма да сляза после пак да си купя!) Вместо това , ще ви пиша! Дано днес наистина бъде първият ден от новият ми живот, който чакам от толкова много време!
Естествено, няма да ви разказвам какви простотии върша, след като пия. Всичко става неконтролируемо. Знам, че като спра, полека лека нещата ще се пооправят в някои посоки в живота ми - здараве, пари, взаимоотношения с близките ми и много други неща. Колко близко е всичко това, а как всеки ден ми се изплъзва и то от 10 години, защото още от самото начало на пиенето ми съм осъзнавала, че имам проблем Сега знам , че това ми е проблем номер едно и ако го реша него, другите са по-лесни. Не можете да си представите колко ще съм ви благодарна, ако този първи ден е днешният! Но то ще си проличи довечера!



Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: Eвa]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 10:01



Ако желанието ти да спреш да пиеш е по-голямо от желанието да пиеш, тогаз мисля че с помоща на Бог и приятелите на АА ще се справиш.
Признанието на личното си безсилие срещу алкохола е ключовият камък от основата на възстановяването - трябва да разбереш, че си изгубила силата и контрола, които някога не си притежавала.



Прочети "Мнението на лекаря" с надежда да разбереш същноста на тази наша болест, след което ще те помоля да отговориш на следващите въпроси.

1. Защо нормалните пиячи пият без опасност на реакция?
2. Защо алкохолика неможе да употребява в каквато и форма алкохол?
3. Може ли алкохолика да контролира пиенето си?
4. Защо алкохолика губи контрол после първата чаша?
5. Болест ли е алкохолизмът или липса на воля?
6. Ако е болест, какво засяга тя?
7. Съществува ли ефикасна медицина за тая болест?
8. Могат ли лекарите да помогнат на страдащия алкохолик?
9. Лекува ли се алкохолизмът?
10. Какъв е изхода на алкохолика?



Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: Eвa]  
Автор Aня (минаващ)
Публикувано10.04.07 15:18



“...искам да спра от днес!”

Ева, да ти е честито решението - виж че този път не казваш: от утре - и това е много важна разлика! С теб съм и ти стискам палци - развълнува ме с разказа си, все едно ми се върна филмът на собствения ми живот... Само че толкова време, колктото ти пиеш, аз вече съм трезвена... Но много добре помня началото и много добре знам какво изживяваш в момента. И много искам да успееш.
Щом си наясно с проблема, щом си аа, щом редовно четеш тук и другаде, едва ли мога да ти кажа нещо ново... Предлагам ти да споделяш конкретни ситуации и свързани с тях проблеми или въпроси, може би така ще бъде по-лесно да уцелим точно тази информация, която ти е нужна в момента.
Аз си мисля, че и щом си намерила сили да разкриеш тук “гадната си тайна”, това е добър знак.
Уф, много ми се иска да ти кажа нещо което да ти помогне и не знам какво! Може би това, че няма безнадеждни алкохолици. Ако наистина си решила да спреш, ще спреш! Знаеш че е трудно. Но е възможно. Ние тук сме доказателство за това.
Може би това, че сам човек по-трудно успява. Имаш приятели от АА. Имаш близки хора - дай им шанс и те да ти помогнат. Но за да го направят, те трябва да разберат къде ти е проблем.
И се опитай да си кажеш: от какво - и от кого! - зависи това “този първи ден е днешният”? Пожелавам ти го искрено. Пиши пак как си.
Успех!

Редактирано от Aня на 10.04.07 15:41.



Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: Aня]  
Автормилka (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 15:27



Искаме тази вечер да ни се похвалиш, че се връщаш от работа без бутилка. Желая ти успех от все сърце!



Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: милka]  
Автор Aня (минаващ)
Публикувано10.04.07 19:37



Ева, как си сега? Виж, Една днес е успяла - можеш и ти!





Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: Eвa]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 19:54



Здравей. Как си днес? Успя ли да спреш или продължаваш?
Независимо дали пиеш още или не, пиши. Така ще ти е по-леко.
Аз нямаше да ги изкарам тия 8 дни, ако не бях писала тук и ако нямах подкрепата на хората в клуба.
Имам и skype, ако искаш и там ми пиши - nia_nia73



Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: Eвa]  
Авторinna (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 01:17



eva cacvo stava c tebe zasto ne casvas nisto





Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: inna]  
АвторlNNA (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 01:32



Zasto nisto ne cazvas Dori i da si napravila goliama glupost ne se sramuvai Tuc vsichci te rasbirat govori milo momiche





Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: lNNA]  
Авторinna (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 01:49



az veche si mislia che si napravla tova coeto ne iscas SPOCOINO Pichi tuca taca stesi po dobre Niama smisal da se strachuvas vsichci ste te rasberat milo momiche rechi vzemi se v tvoite rece e prodelzavai napred



Тема Re: 1001 опит да изляза от блатотонови [re: inna]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано13.04.07 02:10



Inna, присъединявам се към апела ти, но моля те, пиши на кирилица. "Избодох" си очите докато те чета и разбера. Хората от Dir-a са ни улеснили максимално. Има KREDOR /горе, в дясно над прозорчето, в което пишеш постинга си/.


Никакво усилие няма да ти коства.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.