Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:29 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Една, как си днес?нови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.04.07 17:50



Една как си днес? Цял ден те мисля. Точно за теб си мисля, защото си припомням какво ми беше миналата година по това време. И се чувствам адски зле в момента. Отново ми е абстинентно, депресивно и гадно. Сух запой...
Нищо не ми се прави. Само си спомням за последния ми запой миналия Великден. Какъв ужас беше тогава. И се опитвам да не мисля повече, минало - свършено, ама не се получава. Сигурно е нормално, като наближава първата ми трезва годинка да се връщам назад в спомените от миналото, не знам? Но определено нещо трябва да се промени. Мразя да се чувствам толкова нещастна и безсилна. И аз не знам какво искам, какво да направя за да си възвърна добрата форма и настроението.





Тема Re: Една, как си днес?нови [re: Eми®]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 18:40



Доволна съм, че успях да не пия трети ден.
Много по-добре съм от вчера и от по-миналия ден.
Вече не се чувствам толкова изморена и отпусната.
Даже успях да свърша някои неща в къщи, като миенето на прозорци в едната стая.
Реших да си вкарам къщата в ред и така по-малко ще мисля за алкохол.
Малко ще ми е трудно, защото през последните години домакинската работа я вършех след 1-2 водки.
Много ми е нервно и се карам и на мъжа ми, и на детето, и двамата ме дразнят.
Всъщност май всичко ме дразни в момента.



Тема Re: Една, как си днес?нови [re: eднa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.04.07 19:09



Нормално е да си раздразнителна първите дни. Но това е добър признак, че почва да ти минава, въпреки всичко. Гледай да държиш фронта през празничните дни. Важно е. После като почнеш работната седмица ще си чисто нова! Поздравявам те!





Тема Re: Една, как си днес?нови [re: eднa]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано06.04.07 19:53



Браво, Една! Три дни!





Тема Re: Една, как си днес?нови [re: Eми®]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 19:57



Празниците не ме плашат. Нито ще имаме гости, нито ние ще ходим някъде. Даже мисля да си стоя у дома. В къщи няма алкохол и мъжът ми не пие, така че изкушения няма да има.
Страх ме е от вторник нататък, тогава съм на работа и не знам как ще издържа да се прибера след работа и да не пия.
Но до тогава има време и е по-хубаво да не мисля за другата седмица, нали?
Важното е днес.



Тема Re: Една, как си днес?нови [re: eднa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.04.07 20:01



Точно така! Важното е днес. Като дойде вторник, тогава ще видим.
Пиши тук всеки ден. Началният тласък след спирането на алкохола е много важен за преминаване на критичния период. Поддържай мотивацията си постоянно, каквото и да става не се предавай!!!



Тема Re: Една, как си днес?нови [re: Lali]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 23:03



Поздравления Една.Вярвам че ще успееш, с теб съм.
Днес звучиш много по добре от вчера.



Тема Re: Една, как си днес?нови [re: puvpav]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 10:40



Наистина се чувствам по-добре. Даже тая нощ спах почти нормално и нямаше треперене и сърцебиене, даже и кошмарите бяха в границите на приемливото.
Започвам 4 ден без пиене. Само малко треперя и ме е страх, като си помисля, че и днешния ден ще го изкарам без алкохол.
Защо така ме е страх от мисълта, че няма да пия, нали това искам? Дали защото през последните месеци свикнах и всичко, което правех беше подчинено или свързано с алкохола?



Тема Re: Една, как си днес?нови [re: eднa]  
Автор Aня (новак)
Публикувано07.04.07 11:19



Браво, Една! Нали вече си видяла, че МОЖЕШ.


Страхът е нещо нормално и неизбежно първите дни и седмици. И заради това, което си посочила, и затова че все пак това, което се опитваш да направишо, е нещо съвършено ново, а от нови и непознати неща винаги се страхуваме. Вероятно и затова, че когато трезвеем, нали по-ясно виждаме картина на своя живот (досегашен и този който ни очаква), а тази картина не е оптимистична... И затова, че в много ситуации си “помагаме” с алкохол и перспектива да се справяме съвсем сами, без тази “помощ” предзизвиква страх. А също и затова, че нервната ти система е в момента много разстроена и разколебана. Организмът се “учи” да функционира при постоянно присъствие на алкохол и се пригажда към това положение за да запази някакво относително равновесие, което прави възможно функционирането. И когато му отнемем един от компонентите на това равновесие, той трябва отново да се пригоди, да се “научи” отново да работи без него. Остави го да се учи (той е по-умен от нас!) и не се страхувай от страховете си.
Дръж се все така, стискам ти палци.
И спокойни празници.




Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: Eми®]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано08.04.07 17:10



Една, как си днес?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.