Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: nekoi]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 17:50



Още се държа и не пия. Много по-добре се чувствам в сравнение с миналите дни. Само ми е малко нервно и ме боли глава. Сигурно и днес няма да пия.
Вчера си подстигах косата, реших да променя и нещо във външния си вид.
Занимавам се с разни неща в къщи и гледам да не мисля за алкохол.



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: eднa]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано08.04.07 18:02



Поздравления, една!


Радвам се, че успяваш

!



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: _koko]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 18:40



Благодаря ви за куража и подкрепата. Без вас щеше да ми е много по-трудно. Като ме хванат нервите и ми се допие, сядам тук и чета.



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: eднa]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано08.04.07 21:58



Кога трябваше да тръгваш на работа? В работно време пиеш ли?
Важно е сега, като тръгнеш на работа, да не захапеш пак биберона. Особено рисков е първият ден.
Не искам да те плаша, ще успееш и да работиш без да пиеш, но трябва много да внимаваш в началото, защото си много пресна.



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: nekoi]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 14:05



Утре тръгвам на работа и от сега ме е страх как ще издържа без да пия. Цялата треперя, изтръпнаха ми ръцете и краката, едва нацелвам клавиатурата, с две думи зле съм както в първия ден.
В работно време не пия. Случвало се е много рядко, ако работния ден продължи по-дълго да пием с колегите по една водка, но само толкова, след това си допивам в къщи. Така че работя без да пия, но с мисълта, че като се прибера ще се отпусна с няколко водки. Сега просто не си представям варианта да се прибера и да не пия...



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: eднa]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано09.04.07 15:22



Щом не пиеш в работно време е добре. Щото аз пиех и по време на работа, не издържах и отскачах по разни околни барчета и магазинчета или си носех в чантата. Което естествено не оставаше незабелязано от колегите ми.

Ти изкарай утре работния ден без пиене, пък после ще му мислиш. Щом се прибереш утре, сядай веднага на компютъра и започвай да пишеш тук. Утрешният ден ще ти бъде тежък, но като успееш утре да се удържиш, ще видиш как изведнъж други ден ще ти стане много, много по-лесно.



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: eднa]  
Автор Aня (новак)
Публикувано09.04.07 15:24



Нямаш ли възможност за някаква “застраховка” след работата? Примерно някой да те чака, да те съпроводи до вкъщи? Мъжът ти например или някой на когото можеш да имаш доверие? В краен случай поне да не носиш пари нито дебитни карти в себе си. Просто да си струпаш (по предварително планиран начин) колкото се може повече препятствия между теб и алкохола. Защото страхът ти сигурно е оправдан, в началото действително е рисковано да се доверяваме само на себе си, тъй като желанието ни да пием понякога е прекалено силно. Няма да е лошо първите дни да си изработиш такъв “авариен план” за всяка една ситуация, в която се страхуваш че можеш да посегнеш към чашка.
Но, Една, това наистина се изживява, всички сме минали през това изпитание, можеш и ти! Както си могла да спреш - защото нали вече си го направила!!!Стискам ти палци!
И съм убедена, че ако днес с мъжа ти (?) седнете да разработите този авариен план за утре, ще се почувстваш добре още днес! Пожелавам ти го.



Редактирано от Aня на 09.04.07 15:26.



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: eднa]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано09.04.07 16:02



Очевидно на вас, жените, са ви нужни по-често "аварийни планове"

. Но ако това е твоя начин да не пиеш и утре, направи го. Послушай Аня. Опитът е ценно нещо и ще ти помогне. Аз също като nekoi пиех и на работа и първото, което направих е да разчистя скритите запаси. После се оказа, че не всичко съм намерил, но това е друга история...
А когато се прибереш в къщи се отпусни, но не с алкохол. Нали домът е за това. Там си е нашето царство и ще си правим каквото си искаме. Безалкохолни начини за отпускане колкото искаш. Сега, когато вече не пиеш лека-полека в теб ще се събудят всички онези позаспали интереси. Ти най-добре си ги знаеш.
Утре и аз съм на работа. И няма да пия. А и какво време се е отворило на вън-душата ми пее.
Стискам ти палци!



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: _koko]  
Автор val999 (новак)
Публикувано09.04.07 16:15



Аз първите 2-3 дена след спирането си треперех в къщи и ме беше страх да слеза даже до магазина да си купя весници и минерална вода. Щото не си вярвах, ама хич. И жена ми си стоеше в къщи заради мен без да излиза и тя слизаше до магазините да ми купува разни неща. Та наистина както казва Аня, по-добре мъжа ти да те вземе от работа и с теб до вкъщи и плътно до теб и там. Нема значение какви са му плановете на него. Да идва и толкоз.



Тема Re: Една, а днес на Великден как си?нови [re: eднa]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано09.04.07 17:25



Обещай, че като се прибереш в къщи няма да пиеш един час. Само един час, виж колко е малко. И веднага сядаш на компютъра, тук сме ние и все някой ще ти помогне. Важното е да пишеш и да разбереш, че не си сама. Прибираш се след работа и пишеш тук.
И нямаш си на представа колко се радвам и колко съм изненадана, че успя до тук.
Ти си силна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.