Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПЪРВОАПРИЛСКИ...нови  
Автор _koko (новак)
Публикувано01.04.07 04:32



Тест - Алкохолик ли сте ?

Всяка прилика с действителни лица е умишлена.

1. Направо директен въпрос : Вие алкохолик ли сте?
а) Ми не съм, никога не си позволявам повече от две бутилки на ден.
б) Жената казва, че съм, но след като я обработя с точилката си променя мнението.
в) Аз тебе мноо тъ уважавам уа...
г) На подвеждащи въпроси не отговарям...Сега ще се обиждаме ли?

2.Наливаме на всички тестващи се по чаша оцет и ги подканваме да го изпият , съответно без да им казваме какво сме им наляли. Питаме ги : Добро ли е питието?
а) Уау-у...питието е добро, но само дето ми настръхват космите на носа от него
б) Като се замисля има леко кисела жилка, то ще да е от Плевенския регион, но като цяло ми напомня за виното което ми подари тъщата вчера.
в) Вземи да сложиш още една чаша, че не го усетих нещо!
г) Ако не ви познавах щях да си помисля, че сте ми сложили оцет. (Явно не ни познава)

3. Когато сте пияни биете ли жена си?
а) Не! Да не съм луд? Кой ще ми прави салатата?
б) Абе ти ако продължаваш да ми задаваш въпроси, а не наливаш нищо и теб ще бия.
в) Аз жинъта и нея мноо я уважавам, ама много мъ бии таз пуста жинъ. Оня ден като мъ видя, че съм кютюк пиян, счупи три точилки в гърба ми...даже до съседкътъ отиди да вземе една назаем.
г) Аз жена ми никога не я бия. Аз да не съм садист. Просто като ме ядоса я хвърлям през терасата...по-хуманно е.

4. Какво не пиете?
а) ?!?/:/_??
б) Ами-и-и...
в) Оня ден пустата му котка са опитала да ми лочи от винуту та паднала и съ удавилъ в бурито, ама аз пак пих, та даже и нея осмуках...няма зян да става я!
г) Ами аз нищо не пия (Тук ние му смигваме съучастнически и се правим, че му вярваме)

5. Лазите ли като се напиете?
а) Ами като се натряскам лазя, щот ме е страх от високото.
б) К`во лазя бе брато...направо се търкалям, знай`ш ли к`во надолнище има към нас.
в) Малии-и как съ бях насвяткал снощи...(Като го гледаме май не е било само снощи) Заиграх съ с една грозданка и три бири, ама направо са оаках да знайш. И като са прибрах жена ми ми прави лази-буба-лази с точилката.
г) Не...просто така си почивам на четири крака като се уморя.

6.Какво мислите за водата като питие?
а) Пфу-у, че гадост вие да не се шегувате?
б) А т`ва пък какво е? Че имали такова питие?
в) Аз казах ли ти, че мноо тъ уважавам? Май не съм. Миналата седмица съ бях мноо налюлял, и кат` си припках на четири крака към къщи ме дръпна земното притегляне и съ изплющях в една локва. Взех да съ давя и съ нагълточих с вода. От тогава не съм кусвал. Имам лоши спомени от водъта.
г) Вие за вода ли...? Хъм аз помислих, че за водка става въпрос?

Можете да тествате и себе си чрез въпросите и отговорите по горе:

Ако са ви харесали повече отговори "А"
Вие не сте просто алкохолик, а направо попивателна гъба. Бутилката е най-добрия ви приятел след бъчвата.
Съвет: Абе вземете отвреме-навреме купете и нещо за ядене на жена си, че както се е стопила ще вземе да изчезне съвсем от глад. Нали не искате сам да си правите салатата...?

Ако са ви харесали повече отговори "Б"
Вашето любимо буренце никога не ще хване паяжина.
Съвет: Не смучете толкова страстно бутилката, че дъното и ще се отлепи и ще стане зян материала!

Ако са ви харесали повече отговори "В"
Вие сте едно алкохолно петно. Чак се чудя как сте успели да прочетете теста. Водата освен за пиене става и за къпане...Пробвайте...Не боли.
Съвет: Носете противогаз. Не е нужно когато се появите на улицата да депресирате другите граждани с вида си.

Ако са ви харесали повече отговори "Г"
Вие сте неосъзнат алкохолик. Ако не вярвате просто се погледнете в огледалото.
Съвет: Купете си резервно огледало! Това в което смятате да се огледате най-вероятно ще се пропука.

Напомням, че този тест е само една първоаприлска шега!





Тема Re: ПЪРВОАПРИЛСКИ...нови [re: _koko]  
Автор _koko (новак)
Публикувано01.04.07 04:34



Как да превъзмогнем влечението към алкохола!?



.....Още със събуждането си вие сигурно се оглеждате за любимата бутилка. Не правете така. Пробвайте да мислите за нещо друго. Примерно за спорт...Не не бърчете нос, не правете грозни гримаси, става въпрос за съчетаване на полезното с приятното. Излезте на терасата поемете си широко дъх, вдишайте нещо различно от алкохолни пари...Огледайте се около вас. Не мислите ли, че терасата е задръстена от празни бутилки. Време е да ги изхвърлите. Съседа ви от долу ви гледа лошо..., точно сега е време да му го върнете. Вземете една бутилка.../не пипай пълните става въпрос за празна/ и я хвърлете по него!

.....Стана ви по добре нали? Продължавайте в същия дух. Докато комшията бяга на зиг-заг долу опитвайте се да го уцелите колкото се може повече пъти. Не цвилете от кеф толкова силно, защото ще напукате мазилката от вибрациите.

.....Когато ви свършат бутилките се приберете обратно вътре. Облечете се и излезте да се поразтъпчите пред блока. Не ритайте кучето на комшията което е вързано за пейката отпред...Той заради вас смени болонката с питбул...Ще бъдете жестоко изненадан! Опитайте да поздравите с “Добро утро” съседката.Ще откриете, че съществуват и други думи освен “Наздраве”. Не фъфлете и не отваряйте широко устата си все пак вие не искате да задушите жената с алкохолни изпарения, нали!? Пробвайте да потичате... това ободрява /не само зелевата чорба прави това/. Съседите ви гледат учудено...не им обръщайте внимание те не знаят, че ставате нов човек. Гледайте да не се спъвате и падате много често. Все пак не е приятно а пък и ви се разваля интерфейса /не че и без това е достатъчно лош/. Когато се изморите приберете се в къщи и си направете салата. Не посягайте към бутилката, все пак салатата не е само мезе, а може да се използва и за ядене или гарнитура...

.....Изкъпете се. Топлата вода е открита. Най-вероятно сте изпуснали това събитие докато сте били в алкохолен делириум. Водата не е вредна и се използва и за друго освен за разреждане на 70 градусов първак...повтаряйте си го често! А щях да забравя...сапуна е онова облото нещо което се пени и мирише различно от бирата. Уточнявам за протокола.

.....Обръснете се. Уредът подходящ за това се нарича самобръсначка. Това нещо металното с ножчетата с което по принцип трепете хлебарки в банята.

.....Подстрижете се, това ще ви разсее от мислите ви за пийване. Сигурно ще ви учуди,че фризьорката използва ножицата различно от вас. Вие все пак с нея режехте найлончето от гърлото на бутилката. Интересно нали?


.....Усмихнете се на жена си. Тя най-вероятно ще ви помисли за пиян, все пак не ви е виждала трезвен. Простете й незнанието. Запишете се на курс за лечение на алкохолизъм. Там е пълно с оптимисти като вас. Ако не ви помогне,то поне ще видите и други на вашето дередже. Не сте единствен...спокойно.



Тема Re: ПЪРВОАПРИЛСКИ...нови [re: _koko]  
Автор _koko (новак)
Публикувано01.04.07 04:35



20 неща, които трябва да направите!


1. Върнете бутилките от бира, които се трупат на терасата ви. Ако не сте забелязали - плочата вече се рути от тежеста им.

2. Обръснете се. Не е нужно когато излезете пред блока съседското дете да вика: - Виж, мамо, пак са изпуснали горилата от зоопарка.

3. Измийте си зъбите поне веднъж. Не си мислете, че когато влезете в асансьора с други хора те припадат поради страх от високото.

4. Дайте пари на жена си за храна. Ако си мислите, че този скелет в ъгъла който тихичко си плете е донесен от Историческия музей...Лъжете се...Т`ва е жена ти бе, пиянде...

5. Изпийте поне веднъж една чаша с вода. Не бе, никой не се е отровил от нея...гарантирам.

6. Изрежете ноктите си. Да...наистина с тях по лесно се маха бандерола от бутилката, а пък и се почесвате на трудно достъпни места...Но все пак пробвайте, казват че не боли...

7. Идете в Сатиричния театър. Поне и вие веднъж да се посмеете на другите..., а не само на вас.

8. Купете си отварачка за консерви. Не е нужно всеки път да гризете злобно консервата докато се отвори.

9. Ухапете кучето на съседа. Нека и то да усети що е болка.

10. Нахранете бездомен клошар. Тъй като и вие скоро ще станете такъв...хубаво е предварително да си създадете приятели.

11. Научете се да се усмихвате. Не...не тренирайте усмивка зъбейки се пред огледалото...Не виждате ли, че се напуква.

12. Купете си поне веднъж парфюм. Но задължително без алкохол в него, защото най-вероятно и него ще изпиете. Ще забележите, че има и по-приятни аромати от мириса на мастика.

13. Прочетете поне една книга. Ако си мислите, че интелигентен човек е този, който може да прочете етикета на мастиката без сричане...Лъжете се...Иска се малко повече от това...

14. Отидете на зъболекар. Останали сте само с два зъба отпред като заека Бъни и единствено, което можете да правите с тях е да си отваряте бирата. Все пак когато отваряте лютеница ще ви трябват малко повече зъби...

15. Спрете да пеете на висок глас. На съседката ви й се изправя косата...Все пак бъдете милостиви, къдренето й отнема поне 2 часа...

16. Подарете роза на жена си. Цвете..., а не бърбън "Три рози", който ще изпиете впоследствие сам!

17. Организирайте си лов на охлюви в близката градинка. Е...вярно е, че понякога докато се наведете охлюва избягва от вас..., но това да не ви отчайва, пробвайте докато постигнете успех!

18. Поиграйте тенис. Но запомнете - Никога не замервайте с ракетата играча срещу вас...Все пак трябва да има кой да ви връща топките обратно.

19. Купете си нови дрехи и обувки. Да бе..., и такива работи продават. Магазините не са само за алкохол.

20.Сдобрете се с комшиите. Все пак когато умрете от препиване, трябва да има кой да носи ковчега ви към вечното ви жилище.




Всъщност...защо не се откажете от алкохола... Не бе, това не е виц...



Тема Re: Честит празник!нови [re: _koko]  
Автор _koko (новак)
Публикувано01.04.07 04:38



"...Връбница, Цветница, Куклинден - християнски празник, честван в неделята преди Великден. На този ден църквата припомня тържественото влизане на Исус Христос в Ерусалим в дните преди еврейската Пасха. Според евангелистите Матей, Марко, Лука и Йоан Христос влиза в Ерусалим на магаре. Вярващите го посрещат, като разстилат пред него дрехите си и клонки от маслина и го възславят като Месиански цар. Най-рано празникът е честван през ІV век.
В цялата страна Връбница се почита и като голям църковен празник. В този смисъл в църковното богослужение цветното клонче е знак, както се изразяват християнските мислители и поети, "знамение на победата над смъртта" и "знамение на възкресението". Сутринта на Връбница църковнослужителите осветяват в църква върбови клончета. Всички отиват на тържествена служба, вземат от върбовите клонки и ги отнасят в домовете си. Вярва се, че тази осветена върба има предпазна и продуцираща сила.
На Връбница се изпълнява обичая кумичене. Лазарувалите момичета отиват на реката и пускат венчета от върба. Чието венче излезе най-напред, тази мома става кумица, кръстница. Тя повежда към своята къща моминското хоро, а в дома и се слага обща трапеза. Момите не говорят на кумицата до Великден. Всички моменти от обичая Кумичене се придружават от съответни обредни песни, в които преобладават мотивите за качествата на моми и ергени, за любовта между тях, за предстояща женитба. Според народното поверие девойка, която е лазарувала и се е кумичила, не може да бъде похитена от змей. Тя вече има право да се моми, да очаква сватове и да се ожени.





Честит празник!

Честит имен ден на всички, които носят имена на цветя!




Тема Re: Честит празник! [re: _koko]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано01.04.07 07:56



ЧЕСТИТ ПРАЗНИК






Редактирано от Lali на 01.04.07 07:57.



Тема Re: Честит празник!нови [re: Lali]  
Автор val999 (новак)
Публикувано01.04.07 15:20



Дето викал един банскалия докато си биел жената:
- Оно нема пари за ракия, она леп ке ми купува!



Тема Re: Честит празник!нови [re: _koko]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 01:31



Знаеш ли къде е връзката между маслината и върбата? Защо точно с върбата у нас са заменени маслиновите клонки - защото нямаме маслина,защото изглеждат приблизително еднакво или нещо друго?
Съвсем в страни от темата : Благодаря за подкркрепата!!! - силно ме впечатляват твоите коментри във форума и съм поласкана,че и комуникираш и с мен



Тема Re: Честит празник!нови [re: maya]  
Автор _koko (новак)
Публикувано02.04.07 03:13



"...Хората Го посрещали с палмови вейки и с възгласи: "Осанна!Благословен Идещия в името Господне!..."

Така е описано на много места влизането на Иисус в Йерусалим. Аз самият се пообърках, когато видях Папата да "развявя"

палмови листа. Върба, маслина.... зеленина да е, живот! Другото е работа на теолозите.

Няма нищо по-нормално от това да си комуникираме всички тук. Живи хора сме и имаме общ проблем - алкохола. Това, че си поласкана предполагам значи да се чувстваш по-добре, по-уверена, по-спокойна. То, май тези неща най-много ни помагат. Бъди сигурна, че всички тук те подкрепят!





Тема Re: Честит празник!нови [re: _koko]  
Автормaя (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 00:24



Там за зеленината пак не ми стана ясно но за подкрепата - ГОЛЯМО БЛАГОДАДЯ




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.