Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нормално ли е поведението на семейството минови  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 02:26



Зяравейте
Повече от месец следя темите в клуба и все не намирам смелост да участвам заедно с вас в процеса на разнищването им.
Аз съм алкохоличка - съвсем скоро спряла да пие - 2 месеца . Осъзнах незнайно как/за самата мен/, че за разлика от другите пиещи около мен,аз имам проблем с алкохола и постъпих в клиника за зависими.След едномесечно лечение прибирайки се в къщи научавам че съм била болна от тежка пневмония и за това се е наложило болнично лечение. Моля.... Дайте ми вашето мнение - Аз ли бъркам че очаквах повече поткрепа и разбиране от тях,или те бъркат че ги е срам от мен



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.03.07 04:51



Браво Мая, за решението да помогнеш сама на себе си. Давай смело, и не позволявай чуждото мнение да вилияе върху теб. Така или иначе, ние алкохолиците сме доста шашнати, а пък и болестта ни е една такава - объркваща, коварна и всемогъща - мамата си трака!
Няма от кво да се срамуваме. Да не би сами да сме избрали да бъдем алкохолици. Ако некой друг се срамува от мен, това си е негов проблем.
Направо ми е смешно кога си помисля, че на някой хора им е по-угодно да умра от алкохолизмът, от колкото да се наричам алкохолик.



Пътят към ада е постлан с добри намерения!

Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано22.03.07 09:01



Разбира се, че те бъркат. Но ти се помъчи да преглътгнеш обидата, че не получаваш очакваната подкрепа.
Ти си направила огромно нещо за себе си - първо с признаването, че си алкохоличка и второ - че си влязла в клиника. Браво!
Ти си върви по твоя път и ще видиш как и близките ти ще се променят сами, но те не се опитвай да ги променяш. Няма смисъл.

Много е трудно да признаеш, че си алкохолик. И на близките ти им е трудно.

Преди години лежах в Суходол в една стая с един доктор. Той си беше алкохолик та дрънкаше, обаче твърдеше, че не бил такъв, а постъпил в клиниката, защото не бил добре с нервите (самозаблуда огромна и срам да си признае - при това доктор). Дошъл докторът в клиниката за алкохолици и наркомани да си лекува нервите. Колкото и да ми беше лошо от абстиненцията тогава, си умирах от смях като го слушах.
Та и теб те лекували от пневмония. Остави ги да си поддържат тази версия, щом така им е по-леко.

Пък щом се намерила сили да направиш тези две тежки крачки, защо да нямаш смелост да пишеш тук. Пиши, ще ти олеква.



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.03.07 09:26



Мая, първо браво, че си успяла да се справиш дотук.
Най-важното е, че ти си признала пред себе си, че си алкохоличка и че си започнала да се бориш.
Поведението на семейството ти е нормално и е за добро на всички.
Не че е срамно да си алкохолик.
Има лоши и злобни хора, ако знаят истината, че ти подхвърлят реплики, или ще подхвърлят пред други хора и рано или късно ще стигнат до ушите ти. Това е възможно да те извади от равновесие и да те хвърли пак по нанадолнището.
Сега крачките са ти дни, но като закрачиш с години тогава можеш да се изправиш и да кажеш на целия свят - аз бях алкохоличка, но успях и вече една-две-три ... години не пия.
Още си слаба и крехка, допълнително напрежение не ти е необходимо.
Довери се на семейството си, правилно са преценили.


Редактирано от Lali на 22.03.07 09:28.



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 11:42



Благодаря ви за подкрепата - за мен в момента е важно да бъдат оценени усилията ми.Наистина се чувсвам много нестабилна и готова да се откажа,явно съм глезанка и постоянно се нуждая от похвали,алкохола ме е превърнал в хленчеща мърморана



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано22.03.07 13:00



Не си глезанка мърморанка.
Потърси в сайта

има качена една книжка Живот в трезвост.
В нея има едни простички предложения, които много ми помагаха в началото (а и сега) именно защото са простички и общоизвестни, но важни неща.
Една от главите там е "Бъдете добри към себе си".

Ти заслужаваш да се похвалиш самичка за смелостта, че втори месец вървиш успешно по тежкия път.
Заслужаваш и ние да те похвалим. Да не говоря от името на останалите, но от мен имаш едно голямо БРАВО!
Глезани и мърморани има на други места. Който си го е признал и е дръзнал да се бори с алкохолизма си, заслужава само уважение.



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.03.07 19:07



И аз мисля, че си достойна за уважение. Два месеца! Това е постижение.



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: Lali]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано22.03.07 20:48



Едно голямо БРАВО и от мен.


Не се сърди на семейството си, само те си знаят какво им е на тях, както само ти си знаеш какво ти е на теб. Не забравяй, че семейството ти най-вероятно е болно от ко алкохолизъм. И може би те крият за тяхно и твое добро. Ако ти си се променила, то светът около теб съвсем не е. Може да го виждаш с други "трезви " очи, но хората, които са били клюкари например, не са спрели да бъдат такива, само защото ти си изтрезняла. Те просто си остават същите. Така че запомни, че твоето възстановяване е на първо място, и че ти си най-важният човек в твоя живот, и продължавай напред!

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор jenny_123 (непознат )
Публикувано22.03.07 22:04



Здравей, мая, аз съм вчерашната бавноразвиваща се, но неизвестно защо се показа друг ник. Както и да е, пак съм мотан Джон. Използвам случая да благодаря на Адиктид за отговора. Знам, че заричането е забранено в АА, но се заричам от събота /да не е още от утре

да спра, като целта ми ще бъдат твоите 2 месеца - никога не съм изкарвала толкова. Моля те, помогни ми да ги избутам!
Колкото до семейството - знаеш ли, от дете пия и докато живеех с рожденото си семейство / до преди 4 години/ имах чувството, че се напивам и правя скандали заради тях. Просто ме предизвикваха - неуредени сметки от миналото /не финансови, разбира се/, вечни натяквания, подозрителни погледи, една ясно видима въпросителна при всяко мое твърдение... И те не са от желязо. А това непрекъснато ме караше да се чувствам виновна. Сега живея сама и макар че си къркам, се чувствам доста по-добре. В началото на годината обаче имаше странен случай - юбилей на майка ми, събрали се всички роднини и след 3 бири съм направила грандиозен скандал..., който ни най малко не помня. Самото им присъствие ме е вкарало в пиянска несвяст, някак си изглежда са свързани нещата. Това с прошката е трудна тема.
Та мисля си, че това, което те правят - все едно нищо не е било, е разбира се преструвка, но защо не се включиш и ти? Какво очакваш - ежедневни ръкопляскания - те ще те бутнат пак в пиянското блато. Остави времето да оправи нещата, просто не пий и не го демонстрирай. Сигурна съм, че би била кисела и ако непрекъснато те акламираха - браво, ти вече не си пияндур, какъв успех? Само си го представи и ще ти се отще.
Това са само теоретични разсъждения, но се надявам скоро да ги изпробвам и на практика. Успех и споко!



Тема Re: Нормално ли е поведението на семейството минови [re: maya]  
Автор _koko (новак)
Публикувано23.03.07 00:07



Здравей, Мая!
Ето, че си намерила смелост и вече споделяш тук, в този клуб. Поздравявам те за куража. Знам, че в началото е по-трудно, но с времето ще се убедиш сама колко много помага това. Колкото и много да държат на теб семейство, близки и приятели те.... могат да ти съчустват. Никога няма да разберат усилията, които полагаш.
Сега важната си ТИ!
Добре дошла при нас и успех! Два месеца си е много време.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.