Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Суходол  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 00:06



Приятели, така не става. Не искам да ви плаша, които сте по-нови в бранша, но с всяко спиране става все по-лошо - и това за само 3 гдини, откакто взех да се съмнявам, че съм алкохоличка. Междувременно ходих на терапевт - той казваше, абсурд, не си, защото си изкарвах по 6 - 10 дена без пиене без проблеми и без лекарства. Капацитет в областта си, вкл. алкохолизма, но го зарязах. Не беше прав. Интервалите започнаха да се скъсяват, обещах да спра вчера, днес вече съм кандилка, а работата, която имах да върша, така и си остана недовършена, т. е . провалена.
Другото лошо е, че все повече осъзнавам "лошо мислене", както казваше на времето Некой. Не оценявам хората по думи и дела, а ги праскам в големия кюп разочаровали ме /и използвали ме по най-долнопробен начин/ бивши познати и колеги, ,и това е безумие. Тук не опира точно до мене, найстина съм имала много неприятности с гадове, но днес ми се случи да се чувствам наистина виновна спрямо една колежка. Тя всъщност свърши работата, за която бях отговорна аз, малък проблем в ИТ комуникацията и аз я намразих . теглих майната на всичко и потънах в самосъжаление и пиянство. А истината е, че което направи тя сама и утре ще спаси и двете, надявам се, можех да го направя и аз. Не заради конкуренцията , да съм върха, просто ни беше възложено на двете и аз я оставих да се оправя както знае, не от тщестлавие - мислех, че ме е предала, реагирах като дете. Но това и друг път ми се е случвало, аз често си мисля такива неща и тегля майната, в повечето случаи напускам работа. Но това като че не е точно такъв случай. А може би и предишните случаи не са били такива? Може би аз съм обидила и предала други хора, които сега считам за мои душмани? И вадя, естествено, генералния извод, че целият свят е такъв?
Давам си сметка, че това не е психотерапевтичен форум, но както ви казах, прабвала съм с тях и нищо не се получава. Конкретният ви въпрос сега е - кога и при кого трябва да отида, за да ме приемат в Суходол за 7-8 дни? Просто да изкарам първия кошмар, /който го нямаше предните няколко пъти/. Освен това, трябва да съгласуваме някаква безумна отпуска, която не отговаря нито на суходолските правила, нито на моите служебни.
Отново за новите в бранша - 2 пъти вече съм била в суходол, и двата пъти не пиех диазепам - първия път отказах писмено и не ми го даваха, втория си го събирах и ми го открадна състайничка. Пречеше ми да играя тенис и карти, да се мотая из поляните нагоре. Но сега мисля че ми трябва точно някакъв наркотик, да ме усмърти, а после - не знам-
Та, ако сте забравили - кога, кой и къде приема "кандидатури" за Суходол? Тенкс ин адванс.



Тема Re: Суходолнови [re: Жeни]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 10:53



Жени, малко объркано ми звучиш, но това явно е още един от симптомите на алкохолизма. Болестта е доста объркваща, но не й се плаши.


Пробвай в НЦНто, психоложката там се казва Даниела, мисля че би могала да ти помогне. Ако не, обади се на др. Ангелов, май още работи в Суходол.
И непременно ела на сбирка, там сме!
И сме с теб!
Усмихни се, има изход!



Тема Re: Суходолнови [re: Жeни]  
Автор val999 (новак)
Публикувано26.03.07 16:50



Здрасти Жени, мисля че знам как се чустваш. Не мога да го опиша с една-две думи. Знам само, че когато страда тялото, на човек може да му е много зле. Когато страда душата е ужасно. А алкохола ебава майката и на двете. Само дето не става дума за математическо събиране на "много зле"+"ужасно". Мисля, че е "много зле" умножено по "ужасно" и това цялото повдигнато на квадрат! Помоли господ да ти даде КУРАЖ да се спасиш и от едното и от другото.



Тема Re: Суходолнови [re: Жeни]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 00:30



Здравей Жени,
За постъпвяне в Суходол потърси Д-р Пеева - тя е психиатър от клиниката.Всяка сряда след 14 ч. е на кабинет в НЦН /Пиротска 117/



Тема Re: Суходолнови [re: Жeни]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано27.03.07 19:08



Мога да дам и още имена на доктори и техните кабинети / с работно време / - информацията ми е актуална т.е. преди половин месец ме изписаха от суходол
Хей, струва си да опиташ!
не е нужно да ми вярвяш, нужно е да повярваш на самата себе си
Моля те ................. пиши ми



Тема Re: Суходолнови [re: Жeни]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано29.03.07 21:03



Мая, как я караш? Сигурна съм, че държиш фронта. Аз изкарах почти 10-дневен запой, то си личи и от предните ми постинги. Тази вечер за пръв път съм трезва, макар и треперушка - не питай как налучквам клавишите...
Сутринта звъннах в Суходол, нямат места, но вероятно другата седмица ще се освободят и се разбрахме да поддържаме връзка за деня на постъпване. За беля обаче шефката ме отряза от отпуска - нави се само на четирите дни след Великден, плюс още съботата и неделята - струва ми се твърде малко, трябват ми поне десетина дена. Както някъде писах, абстиненциите ми стават все по-гадни и последния път се наложи да взема болнични, добре че беше грипна епидемия. "Аз" много добре го е описал в поста си - чувстваш се като учителка в критическата и краката ти се подгъват, слизането по стълбите е непосилно, наистина е невъзможно да си на работа в такова състояние. При мен това отшумя за 7-8 дена, а на 10-тия реших, че съм се излекувала и си взех "една бира". Нататък е ясно.
Е, ще опитам да не пия и утре. И вдругиден. И в понеделник ще реша дали да пускам молба за отпуска, но вероятно ще се кача горе макар и за няколко дни. А може пък и да се справя само с ваша помощ? Стискай палци и се обаждай.





Тема Re: Суходолнови [re: Жeни]  
Авторmaya (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 00:08



Хей, радвам се, че се появи.
Не се притеснявай за треперенето - то си е част от ритуала.Ако можеш яж повече сладко т. е. всичко което съдържа захар и пий течности в индустриални количества - вода,компот,сокове,айрян,мляко,газирани и т.н.- каквото си в състояние да погълнеш.
Надявам се да успееш с отпуската за да се качиш до Суходол,в момента там медицинския екип е от много симпатични и разбрани хора - млади със знания и желание да помогнат - и не само- те наистина го правят,но според мен твоето желание и контакта със себеподобни не са по-малко важни.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.