Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Програматанови  
Автор addicted.future_unknown (Constant Fight)
Публикувано23.03.07 15:17



Прочетох тук из мякои мнения, че има някаква програма от 12 стъпки, бихте ли я пейстнали или дадете линк за какво точно става въпрос. Наистина трябва да има някаква процедура и все повече съм на мнение, че основната идея е мозъчната терапия, защото физически съм се оправял хиляди пъти, при много от абстиненциите, когато едва ли не бера душа съм се клел, че повече няма да посягам, но уви!

Моля се на Бог постоянно, и той ме е запазвал досега, но не знам колко време и докога.



Тема Re: Програматанови [re: addicted.future_unkn]  
АвторJulia (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 16:51



За това става въпрос: http://aa-bg.dir.bg
АА групи има навсякъде по света. Много положителен ефект би могло да има, ако се приеме безрезервно. Аз си имам моя философия, която е на базата на опита и преживяното, много книги, здравословен живот, спорт. Много има още да се каже, но аз не съм алкохолик, просто се наливах с вино, повеЧе и по-Често отколкото е нормално.



Тема Re: Програматанови [re: addicted.future_unkn]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано23.03.07 16:57



И аз съм на мнение, "че основната идея е мозъчната терапия".
Доказателство за това е, че след като се хванах с духовната Програма на АА, мисленето ми се промени и успешно продължавам да не пия без проблем до ден днешен, и да харесвам трезвия си живот.

Питаш за какво точно става въпрос. Погледни в сайта на анонимни алкохолици:

, прочети , , и другите материали, качени в сайта.

Може би за начало е добре да прегледаш:
1.
2.



Тема Re: Програматанови [re: Julia]  
Автор addicted.future_unknown (Constant Fight)
Публикувано23.03.07 21:51



И аз съм така. От близо 4 години се наливам с бира и вино повече и често, в общи линии не почвам преди 5 следобед и то не всеки ден. Преди това бях много по-зле, но и сегашната ситуация искам да я огранича максимално. Пак искам да кажа, ако непознат ме види едва ли би му и минало през акъла, че имам проблеми с алкохола. Аз спортувам много и изглеждам безупречно, но въпреки това не съм спокоен, заради тенденциите ми към злоупотреба от вребе на време. Според мен е и въпрос до характер, едни хора могат да пийнат 2 чаши и да спрат, аз не съм така.





Тема Re: Програматанови [re: Eми®]  
Автор addicted.future_unknown (Constant Fight)
Публикувано23.03.07 21:55



Мерси за инфото. Ще проверя за какво иде реч!





Тема Re: Програматанови [re: addicted.future_unkn]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 23:05



Пак искам да кажа, ако непознат ме види едва ли би му и минало през акъла, че имам проблеми с алкохола...
...едни хора могат да пийнат 2 чаши и да спрат, аз не съм така.


Ами точно за това иде реч

Едни могат с 2 чаши и после спират, а други като нас не могат. След 2-те чаши - нямаме спирачки. Та затова аз си знам - ПО-ДОБРЕ БЕЗ НИТО ЕДНА! Хич да не почвам

А колкото до това, че ако ме види някой, едва ли ще му мине през акъла, че имам проблем с алкохола, при мен също е така. Преди като пиех, за пред хората внимавах, но после като се прибера, ела да видиш...



Тема Re: Програматанови [re: Eми]  
Авторaddicted (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 23:39



Как беше лафа - Без една може ама с една не може!!





Тема Re: Програматанови [re: addicted.future_unkn]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано24.03.07 08:14



АЗ СЪМ НА ТРИДЕСЕТ И ТРИ ГОДИНИ. ПИЯ ОТ ШЕСТНАДЕСЕТ ГОДИШЕН. БЯХ НАЙ-УМНИЯТ, НАЙ-ГОТИНИЯТ, НАЙ-СПОРТНИЯТ. ТЕЗИ НОМЕРА С БОДИБИЛДИНГА - НАЙ-ЯКИЯТ, СА МИ МНОГО ДОБРЕ ПОЗНАТИ. В ЕДИН ОТ ОПИТИТЕ СИ ДА ПРОМЕНЯ НАЧИНЪТ СИ НА ЖИВОТ ЗА ОКОЛО ТРИ МЕСЕЦА ВДИГАХ ЩАНГИ И ДРУГИ ЖЕЛЕЗА РАЗПЪВАХ. УДИВИХ ВСИЧКИ СПЕЦИАЛИСТИ В ОБЛАСТТА С МЕТАБОЛИЗМЪТ И ТЯЛОТО СИ. ЗА ТОЛКОВА КРАТКО ВРЕМЕ СТАНАХ НЕУЗНАВАЕМ. ХОРАТА ПОЧНАХА ДА СЕ СТРАХУВАТ ОТ МЕНЕ, НО АЗ НЕ СПРЯХ ДА СЕ СТРАХУВАМ ОТ ТЯХ.
СЛЕД ТОВА ПОЧНАХ ДА ХОДЯ ПИЯН НА ТРЕНИРОВКИТЕ И ПОСЛЕ СПРЯХ ДА ХОДЯ НА ТРЕНИРОВКИ ИЗОБЩО И ТАКА НАТАТЪК.
В БЕСНИТЕ СИ ОПИТИ ДА ПРОМЕНЯ ЖИВОТЪТ СИ ПРАВИХ КАКВИ ЛИ НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ - БУДИЗЪМ, ТЕОРИИ, ФИЛОСОФИИ. И СЕГА ГЛЕДАМ ПО БИБЛИОТЕКИТЕ НА ХОРАТА И СИ ПРАВЯ ИЗВОДИТЕ, ЩОТО ВСИЧКОТО ТОВА СЪМ ГО ЧЕЛ И ДОСТА ПОВЕЧЕ. В ОПИТИТЕ СИ ДА СПРА МИСЛИТЕ ЧЕТЯХ БЕЗ ДА СПИРАМ. АКО НЕ БЯХ ДОСТАТЪЧНО НАПИТ, ЧЕТЯХ ДО СУТРИНТА. АХА ДА СЪМ ЗАСПАЛ, НО ТЪКМО ЗАГАСЯ И СЕ ИЗБЛЕЩЯ ОТНОВО. ДОРИ ПО ЕДНО ВРЕМЕ НЕ МИ ПРЕЧЕШЕ ДА ЧЕТА И ДА СИ МИСЛЯ НА ДРУГАТА ЛИНИЯ. СТАНАХ ДВУКАНАЛЕН.
РЕШИХ ДА ПРЕПИСВАМ КНИГИТЕ, ЗА ДА ПРЕДОТВРАТЯ ОТВЛИЧАНЕТО И ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОПИЕ В МЕНЕ МЪДРОСТТА. ПРЕПИСВАХ ГИ С ЛЯВА РЪКА, ЩОТО СЪМ ДЕСНЯК. ТАКА ДА СЕ ИЗЧАНЧА ПОВЕЧЕ И ДА УСПЕЯ ДА СЕ ПРОМЕНЯ. ДА СЕ СПАСЯ ОТ НЕПРЕСТАННИЯ УЖАС, КОЙТО СКРЕЧИРАШЕ В ГЛАВАТА МИ. ПРЕПИСАХ ТРИ КНИГИ ПО ТРИСТА И НЕЩО СТРАНИЦИ ВСЯКА ОТ ТЯХ. ОТ ТОВА СПЕЧЕЛИХ, ЧЕ В МОМЕНТА ДОСТА ДОБРЕ СЕ СПРАВЯМ И С ЛЯВАТА РЪКА В ЕЖЕДНЕВНИ ДЕЙНОСТИ. ПОЧТИ МИ СТАНАХА РАВНОСТОЙНИ РЪЦЕТЕ.
КОГАТО ОСЪЗНАХ, ЧЕ СЪМ АЛКОХОЛИК И ВЕДНАГА СПРЯХ ДА ПИЯ. КОСТВАШЕ МИ ИЗВЕСТНИ УСИЛИЯ, НО СЕ ГОРДЕЕХ С ВОЛЯТА СИ. ЕДНА ГОДИНА СТОЯХ СУХ, НО ТОВА НЕ МИ ПОПРЕЧИ В КРАЯ НА ТАЗИ ГОДИНА ДА МИСЛЯ, ЧЕ Е ВРЕМЕ ДА НАПУСНА ИГРАТА.
ТОГАВА ПОПАДНАХ В САЙТА НА АА. ПИСАХ НА ЕМИ. ПОПИСАХ СИ МАЛКО С НЕЯ И СЕ ПРАВИХ ОБЩО ВЗЕТО НА ИНТЕРЕСЕН. ПРОДЪЛЖАВАХ ДА ДЪЛБАЯ ПОД ДЪНОТО. ПРОЧЕТОХ ЧЕТВЪРТАТА СТЪПКА И ТОГАВА ПРОУМЯХ - ДОРИ И СТО ГОДИНИ ДА НЕ ПИЯ, ПАК ЩЕ СИ ОСТАНА АЛКОХОЛИК АКО НЕ ПРЕДПРИЕМА НЕЩО. И ТОЗИ АЛКОХОЛИЗЪМ, КОЙТО СЕ НАМИРА В ГЛАВАТА МИ, А НЕ НЯКЪДЕ В ШИШЕТО, ЩЕ МЕ УНИЩОЖИ МЪЧИТЕЛНО.
ПОПАДНАХ В ТОЗИ ФОРУМ. ТЪРСИХ ЧОВЕК, КОЙТО СЕ Е СПАСИЛ, КОЙТО МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ КАК СТАВА НОМЕРЪТ. ПРОЧЕТОХ ПОЧТИ ВСИЧКИ МНЕНИЯ ЗА ГОДИНА НАЗАД. НАМЕРИХ ЧОВЕКЪТ. АЛКОХОЛИКЪТ, КОЙТО Е БИЛ В МОЕТО СЪСТОЯНИЕ И ДОРИ ПО-ТЕЖКО И КОЙТО СЕ Е ВЪРНАЛ ОБРАТНО КЪМ ЩАСТЛИВ И СВОБОДЕН ЖИВОТ. БЯХ УБЕДЕН, ЧЕ ОТ ВСИЧКИ ПИШЕЩИ, САМО ТОЙ Е НАЯСНО. САМО ТОЙ Е ИЗВЪРВЯЛ И ПРОДЪЛЖАВА ДА ВЪРВИ ПО ПЪТЕКАТА НА ДОВОЛНАТА И ПЪЛНОЦЕННА ТРЕЗВОСТ. НЕ ЖАЛКАТА СУХОТА НА ВОЛЕВИЯ И ИНАТ НЕВЕЖА, КОЙТО БЯХ В ЗАБЛУДАТА, ЧЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ САМ И ЗНАМ КАК. ТОВА БЕШЕ АЛКИ И НЯМАМ ДУМИ ДА ИЗРАЗЯ БЛАГОДАРНОСТТА СИ КЪМ ТОЗИ ЧОВЕК.
ТОЙ МИ ПОКАЗА КАК ДЕЙСТВА ТАЗИ ПРОГРАМА И ВСИЧКО, КОЕТО МИ ОБЕЩА СЕ СЛУЧВА МАЛКО ПО МАЛКО В ЖИВОТА МИ.
ЩЕ ТИ КАЖА САМО, ЧЕ ТАЗИ ПРОГРАМА Е ДУХОВНА. НЕ СТАВА НОМЕРЪТ ДА СЕ ЧЕТЕ И ДА СЕ ПРИЕМЕ ИНТЕЛЕКТУАЛНО. ТЯ Е НАЧИН НА ЖИВОТ И НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕ ПРЕДИ ДА ПОЧНЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ С НЕЯ. А КАК СТАВА НОМЕРЪТ - МОЖЕ ДА ТИ ПОКАЖЕ САМО АЛКОХОЛИК, КОЙТО ИСТИНСКИ Я Е ЖИВЯЛ И ПРОДЪЛЖАВА ДА Я ЖИВЕЕ.
РАДВАМ СЕ, ЧЕ ПОПАДНА ТУК. ЗНАЧИ ВСЕ ЗА НЕЩО ТИ Е ДОШЛО ВРЕМЕТО. АКО ИМАШ ДОСТАТЪЧНО ЖЕЛАНИЕ ДА ПРОМЕНИШ ЖИВОТА СИ, ЩЕ СЕ НАМЕРИ НАЧИН.





Тема Re: Програматанови [re: addicted.future_unkn]  
АвторJulia (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 13:46



Съгласна съм и много работя по въпроса. Малко имам проблен със "завинаги" елемента. Ще видим. Ще пиша по-късно, работа!





Тема Re: Програматанови [re: addicted.future_unkn]  
Автор джoнитo (непознат )
Публикувано24.03.07 17:14



След поредния запой, отново оцелял по чудо. Събудих се у дома - мокър, поомацан и в див ужас. Уплашен като животно. Осъзнавайки глупостите, които натворих за кратко време, изпаднах в трапа на самообвинение и самосъжаление. Пожелах да отида на църква да се помоля. Споделяйки със служителка от църквата, тя ме посъветва да благодаря на Богородица и Исус Христос, затова че са ме опазили жив. Аз съвсем целенасочено и убедено паднах на колене пред иконите и се заклех - ПОВЕЧЕ ДА НЕ БЛИЗВАМ АЛКОХОЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Почувствах, че нещата са уредени. Пак излязъх начисто. Останах сух около седмица - удивително дълъг период. Но в момента, в който отново включих командната система спрямо света около мен - сгромолясах се като Титаник.
Това е една от клетвите, която подейства. Тя ми дойде толкова отвътре, спонтанно, с вяра.
Давал съм доста клетви - пред себе си, Бог и хората. За пиенето става въпрос. Обаче нито една от тях не съм спазил. Може да ги наречете обет - звучи по-тържествено. Друг път за тях.
С тази роля, с лицемерието проявено спрямо Бог, аз за кой ли път разчистих пътя си към Ада. С най-добри намерения.
Сега осъзнавам, че пътят към светлината е достатъчно ясен, за да тръгна по него. Само трябва да отворя очите си, за да видя. За мен сега /не утре или вчера/ пътят е един - живот по Програмата на Анонимните алкохолици. Двайсе и четири часа на ден - нон стоп. Нон стопа едно време го ползвах за други работи. . Благодаря на Бога, че сега в момента не имитирам /маркирам/ стъпки по Програмата, а бавно пъпля към своето спасение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.