Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде е границата?  
Авторjonni (Нерегистриран)
Публикувано23.03.07 21:14



А бе случайно попаднах на този форум и искам да ви попитам къде е границата между алкохолизма и тва просто да пийваш. Питам щото и аз като седна да пия и обикновено тридно спирам пък и на последък тежки махмурлуци - не по един ами по 2 дена и доста трудно се оправям. И съм малко притеснен. Споделете опит. На 28 години съм и пия от 16 годишен.



Тема Re: Къде е границата?нови [re: jonni]  
АвторGAGA (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 17:55



аз също съм така. затова пия все по рядко. като се сетя за това което следва на другия ден направо страх ме хваща. най-гадна е депресията и чувството за вина.



Тема Re: Къде е границата?нови [re: jonni]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 10:20



Здравей Jonni! Ако искаш може да разгледаш

на АА. Ето я и
Ако нямаш нищо напротив, ще ти препоръчам да прочетеш глава 3, от книгата на АА . OK!

Успех, приятелю!



Тема Re: Къде е границата?нови [re: jonni]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 16:55



това, което споделяш говори за алкохолизъм - без 1 мога, с 1 не мога.
Опитай се да не пиеш 1 месец. Ако издържиш, пий на здоровье.



Тема Re: Къде е границата?нови [re: .]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 17:05



Пиеш ли сам?



Тема Re: Къде е границата?нови [re: jonni]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано09.04.07 14:24



Ако ти се прииска да притъпиш усещанията от махмурлука с едно или две питиета, значи положението е към алкохолизъм. Гаден махмурлук много често всъщност е абстиненция, но дълго време човек бърка.

Другият вариант е да имаш някаква физическа нетолерантност към алкохола и да не го разграждаш правилно, но и при двата случая - зарязвай пиенето!



Тема Re: Къде е границата?нови [re: dexter_sum]  
АвторJulia (Нерегистриран)
Публикувано09.04.07 22:57



Много бих искала да споделя, но все още не съм стигнала "дъното" по всеобщо приемливите стандарти.

По принцип не ми се отговаря, защото се приема или за posh, или за безсмислици.



Тема Re: Къде е границата?нови [re: Julia]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано09.04.07 23:23



Няма такова дъно "по общо приемливи стандарти".
Дъното е индивидуално за всеки.
За един може да е веднъж да отиде пиян на работа или да кара кола пиян и колегите му да го усетят или полицаите да го хванат.

За друг тези две случки са бели кахъри и той прави зулум след зулум, но все не достига дъното си.
Въпросът за "дъното" е обсъждан много пъти на сбирки.
Най-общо за мен дъното беше, когато най-после реших, че единственото нещо, което искам, е да се спася от пиенето. Без никакви уговорки.



Тема Re: Къде е границата?нови [re: nekoi]  
Автор Aня (новак)
Публикувано09.04.07 23:32



За мен дъното е когато човек не е в състояние повече да понася себе си. Дали защото са го хванали да кара пиян, дали защото е убил детето си като е карал пиян - както каза, индивидуално е.
Дори един човек няма едно единствено дъно. То се движи, но само в една посока: надолу. Аз съм стигала поне 5-6 пъти дъното си, всеки път по-дълбоко...





Тема Re: Къде е границата?нови [re: Aня]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано09.04.07 23:54



Аз затова не вярвам съвсем на някой в АА като го чуя да казва: Не, това вече ми е дъното.
Не се знае, му казвам.

Поне аз разбрах, че съм бил на дъното си, чак когато се оттласнах доста надалеч от него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.