Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Забелязвам разликата...нови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано08.03.07 12:35



Има разлика в отношението на колегите ми, в сравнение с миналия 8-ми март...
И тя е, че повечето не ме забелязват вече.



Но всяко зло за добро! Отидоха на ресторант без мен. Даже пропуснаха да ме попитат дали искам да дойда... Мисля, че нямаше да откажа, защото съм сигурна в себе си, че няма да пия.

Замислих се за миналата година на този ден..., след работа така се отрязахме с приятеля ми, че на другия ден не бях в състояние да отида на работа. На всичкото отгоре тогава си загубих GSM-a и непомнейки как съм си купила нов, с фактура даже.

Та така с разликите. За мен са съществени.



Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Eми®]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 21:45



Еми надявам се ,че си намерила друг приятен начин да изкараш празника и без колегите ти.За радост не съм изпитал това неприятно отношение както е при теб.
Сигурен съм ,че такъв силен човек като теб ще започнат отново да го забелязват.
А за когото е по важно пиенето му от тебе - много му здраве , той не заслужава твоята компания.





Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Eми®]  
Автор _koko (новак)
Публикувано08.03.07 23:04



Мисля, че има разлика в това, как ти виждаш отношението на колегите ти към теб. Тяхното отношение може въобще да не се е променило... Може би повече се оглеждаш и чакаш. И това, според мен е добре. Всичко ще си дойде на мястото.
Може би, може би..... Само ти знаеш.
Най-важното е, че ти вече не пиеш. Иначе тази година можеше да си загубиш главата някъде, а не GSM-а. И фактура нямаше да е нужна





Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: _koko]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.03.07 06:34




Успя да ме разсмееш рано-рано
А за това, че се оглеждам и чакам си абсолютно прав. Предишните години на 8-ми март винаги съм била инициатор за празнуване, включително и с колегите миналата година.
И просто ми стана обидно сега, като ме игнорираха от компанията. Но е вярно, че и аз не показах с нищо, че ме интересува в кое заведение ще се ходи. А после, когато всички излязоха от офиса, се разходих и купих цвeтя за майка ми и дъщеря ми. Вечерта изкарах с тях и се трогнах от вниманието на дъщеря ми към мен. Моето СЛЪНЧИЦЕ ме обича, и ме зарадва с цветя и подарък от сърце. Aми това е най-важното за мен.

Редактирано от Eми® на 09.03.07 12:14.



Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Eми®]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано09.03.07 08:30



Колегите ти са забелязали, че не прояваваш интерес и затова не са ти предложили. Но пък ако беше проявила интерес към организацията със сигурност щяха да държат да отидеш. Не мисля, че това по някакъв начин е променило личното отношение на някой от тях към теб.
Дръж се за детето ти, то е твое, винаги ще е до теб и ще те обича.
Когато си стабилна и сериозна ще дойде и любовта когато най-неочакваш.



Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Eми®]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано09.03.07 10:19



И мен понякога "пропускат" да ме поканят на разпивки колегите. Аз дори съм доволен от това. Защото знам всичките приказки, които ще се изговорят на масата и да седя там ми се вижда изгубено време. В 80 процента това са служебни клюки, които на мен не ми се слушат или част от тях вече знам


Само дето като подпийнат и клюките стават по-злобни.

Освен това съм забелязал, че те се чувстват притеснени от това, че не пия и съм сред тях, докато мен това вече изобщо не ме притеснява. Дори имам вътрешна задоволство от този факт.
Вчера още от 11 часа един колега взе да разлива някакво уиски. Предложи ми и на мен. Аз гордо казах "не пия дори и на 8 март".
Казах го като шега и ми беше кеф.



Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Lali]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.03.07 11:02



Когато си стабилна и сериозна ще дойде и любовта когато най-неочакваш.

Това е другия проблем... че заедно с алкохола си отиде и любовта.
Имам чувството, че никога вече няма да мога да се влюбя в някой... Просто незнам какво значи трезва любов. Идея си нямам. Всичките ми връзки са били съпровождани от компанията на алкохола. Чувствата, емоциите и романтичните преживявания са ми били подплътявани с алкохол. И сега, колкото повече време минава без да пия, толкова по-далече се намирам от нова връзка. Даже не ме притеснява този факт, а преди като пиех, никога не съм оставала без мъж до себе си.

Това е другата разлика за сега....



Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Eми®]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано09.03.07 11:40



Има време. Точно когато не очакваш ще дойде.
Трезвата любов също е хубава, опиянява те, летиш и откриваш все повече нови усещания.


Редактирано от Lali на 09.03.07 11:56.



Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: Eми®]  
Автор _koko (новак)
Публикувано09.03.07 13:40



След като спрях да пия, приятелите и познатите ми разчитат много повече на мен. Знаят, че винаги ще ме заварят трезвен, в повечето случаи в добро настроение. Често аз организирам празници и събирания. Остават доволни, защото търся заведения с добра кухня и напитките въобще не ги гледам- те са еднакви навсякъде. Сметката накрая също е точна....





Тема Re: Забелязвам разликата...нови [re: _koko]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 20:55



След като спрях да пия, приятелите и познатите ми разчитат много повече на мен.

И аз така! Обаче ми е най-кефлийско като се събудя сутрин след разпивка с колегите и се сетя как би ме боляла тиквата ако пиех!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.