Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема да ви предложа, пък ако щетенови  
Авторeдин_нaчин (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 09:03



псувайте:
значи аз съм на 32 години, започнах да пия всеки ден от сутринта когато бях на 21....и 5 години така, като последните три от тях не се занимавах с нищо друго съществено, освен да пия ( или да търся пиене, което в последствие да изпия)
на всичкото отгоре, завърших медицина на 23.
лекар съм, работя на сто места, като между другото специализирам психиатрия.
ето, как аз "спрях" да пия:
просто отлагам следващото пиене....през последните 5 години, всъщност, от когато се опитвам да "функционирам" нормално..и успявам, по моя скромна преценка...съм пил всичко на всичко 4 пъти - разбира се, със всичките му салтанати - по 3 дена, с най-малко още толкова абстиненция и така.
сигурен съм, че това е моя начин.....разбрах, че мисленето за самата консумация няма да си го избия от главата по никакъв начин.
имам съмнение, че и най-големите тежкари от вас, които разправят, че им е през оная работа алкохола, все още тормозят ежедневието си с мисли за него.
тия, които си мислят, че няма как да спрат, дори и след абстинентната криза, да опитат с метода на отлагане на следващото пиене....има разлика, да пиеш всеки ден, и да го правиш веднъж на година и половина....



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: eдин_нaчин]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 10:33



Благодаря за предложението но не се приема.
Нямам намерение заради едно пиене да изживявам всичко отново.Никаква гаранция няма ,че след едното пиене няма да има и друго и друго.
Вярно е ,че по цял ден виждаме около нас пиене ,по телевизия магазини и заведения но не съм съгласен , че като го виждам мисля за него и ми се пие, даже и не го забелязвам и с всеки изминал ден стават все по незабележими бутилките.
Да случва се както например вчера ми се допи след поредица от проблеми.Но си мина и в момента нямам никакво желание за пиене.Даже в определени моменти не само ,че не ми се пие а ми е гадно от миризмата на алкохол.
Има и моменти в които ми се допива в компания но само след малко като почнат да приличат на маймуни ми се изпарява целия мерак и съм си много доволен така.
Бъди сигурен ,че в алкохолния си опит не само аз но и много други са пробвали метода с едно пиене от време на време , може и някъде да се получава но при мен не става със сигурност, а струва ми се и при повечето тук.



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: eдин_нaчин]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано13.03.07 11:09



Говоря само от свое име. Нямам намерение, докторе, да ти доказвам, че мисълта за алкохола изобщо не тревожи ежедневието ми. Просто алкохолът не съществува за мен. Това е нещо невероятно и необяснимо за самия мен.
Казвам ти го и ти давам честната си дума, че е така. Ако не ми вярваш, проблемът е твой, а не мой.

В събота вечер бяхме на гости у наши приятели. Те си пиеха кой вино, кой ракия. Аз си пиех фантата и изобщо не се замислях какво има в техните чаши. Вярно е, че те не са пиячи, пийнаха по чашка-две.

Пък това дето го предлагаш с отлагането на следващото пиене не е твой патент

. Ти всъщност ни предлагаш 24-часовата програма на АА. Твоят "принос" е, че допускаш възможността от време на време да се напиваш с всичките му последствия - 3-дневен запой, абстиненция и т.н.
Само че сега си на 32, като станеш на 42 запоите ти няма да са тридневни, а ще са десетдневни.
Съжалявам, че трябва да ти го кажа.



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: puvpav]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано13.03.07 11:13



Никаква гаранция няма ,че след едното пиене няма да има и друго и друго.
Ами така си е. Защо ми е да опитвам? В началото беше трудно да не мисля за алкохол и няма начин да бъде лесно, защото близо 20 години от живота ми са минали в пиене. Но колкото повече време минава откакто спрях, толкова повече алкохолът въобще не ме вълнува. Желанието да ми се допива отвреме на време, също се изпари вече, дори в компания не се изкушавам да си помисля даже.
Невероятно, но факт!

За това мисля да продължавам в същия дух, защото трезвия живот ми харесва, а не защото се въздържам и стискам зъби.



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: Eми®]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 13:03



Но колкото повече време минава откакто спрях, толкова повече алкохолът въобще не ме вълнува. Желанието да ми се допива отвреме на време, също се изпари вече, дори в компания не се изкушавам да си помисля даже.
Невероятно, но факт!


Като ти разправях преди 10-тина месеца не ми вярваше. Даже някои ме обвиниха, че не съм алки, ми само се правя на такъв. Аз го постигнах след година и половина-две, ти за 10 месеца.
Успех и не се поддавай на тия филми с отлагане и нам си кви. Аз съм пробвал и едва не умрях от контролирано пиене. Осабено втория път.

Успех!!!!!





Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: eдин rлyпak]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано13.03.07 13:25



Ами тогава не вярвах. Въобще не можех да си представя живота без алкохол. Затова и друг път съм писала тук, че има етапи в процеса на възстановяване.
В началото беше "отлагането" с часове и минути даже. После - да не пия САМО днес. Никакви рискови ситуации, никакви срещи с пиещи хора. Изолирах се от всички и мислех само за това как днес няма да пия. Всеки спечелен трезв ден ме радваше много и ми даваше сили и ОПИТ как да живея без алкохол.



И ето, че станах НОВ ЧОВЕК, в буквалния смисъл. На моменти като се сетя за някоя издънка от миналото - направо се чудя на акъла ми. Не е за вярване...



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: nekoi]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано13.03.07 17:49



Благодаря за предложенито ,но не искам.


Не си струва, разбираш ли?

Усмихни се, има изход!



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: eдин_нaчин]  
Автор _koko (новак)
Публикувано13.03.07 19:33



Надявам се опитите ти да "функционираш нормално" да ти доставят някакво удоволствие. Неразбираем за мен е стремежът ти да си създаваш някакви графици на пиене, вместо да лекуваш сериозно алкохолния си проблем. Но ти си лекар и знаеш по-добре от мен.

Ако с нещо те засягам - извинявай. Предложението ти, за мен, е лишено от всякаква логика и смисъл.

Желая ти успех!



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: nekoi]  
Авторeдин_нaчин (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:36



въпроса, е, че поради естеството на работата ми, пряко свързана с алкохолно...и въобще зависими от субстанции, познавам много хора,
които успяват да се справят по този начин.
според мен е хиляди пъти по-приемливо така, отколкото 5 години да не пиеш, а след това да влезеш в двугодишен запой.
отдавна знам, че мога да контролирам продължителността на пиенето - проблема ми не е там.
самото желание е проблем, а то се подтиска много по-лесно, ако няма категорична забрана.
когато съм на 42, може би изобщо няма да ги има и контролираните пиенета-
а може и да съм в постоянен запой и да свърша на 45...тези неща, сега не мисля, за мен е важно, да ходя трезвен на работа, и да се радвам на детето и жена ми - пак трезвен.
ако почна да мисля, как и колко ще пия след 10 години, значи не съм стигнал до никъде.
на разни ми ти гостита, където се "пие" въобще не ми прави впечатление кой колко и какво пие..просто те, хората, дори и да пият, го правят за да им стане весело, и т.н., заради другите и т.н.
моята и твоята причина да пием, е по-друга, тук ще се съгласиш..
това, че другите пият, не ме касае, защото не са алкохолици.
моят проблем е, че съм алкохолик, и съм такъв най-вече когато не пия, кажи речи, в 99% от времето от доста време насам



Тема Re: да ви предложа, пък ако щетенови [re: _koko]  
Авторeдин_нaчин (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:43



естествено, че ми доставят...работя, с максимално натоварване, радвам се на семейството си, както споменах по-горе, гледам мачове, ходя за риба, пия си кафето сутрин с най-хубавата цигара...това са неща, който постоянната консумация на алкохол ми взимаше, дефакто всичко.
за да мога да си ги позволя, трябва да знам, в какви отношения съм с алкохола.
просто мога да пия много рядко-факт.
съжалявам за тия, които всеки опит ги тласка към нов продължителен запой.
аз не съм от тях, но не съм и от оня ужасно малък процент, който не са близнали нито капка след отказването.
приемете, че има и такъв вариант, има и такива хора..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.