Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Алкохолик ли е?  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 16:49



Здравейте, аз съм притеснена за моя приятел. Едно време преди 7години като се запознахме ходихме по кръчми барове и т.н.. Гаджето ми ме изпращаше у до нас и после отиваше на работа. Сега вече не водим такъв живот, всичко е спокойно. Но. Моя приятел може да не пие с месеци, но чат пат му избиват чивиите на 3-4 месеца и се напива. А неговото пиянство е едно такова, само на себе си вреди. На никой друг освен на него. Незнам. когато го питам защо го е направил, той казва "незнам". И интересното е, че всички си мислят, че той не пие, защото никога не се напива пред приятелите, родителите и мен. Напива се като си е сам в нас.
Честно казано се притеснявам.



Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: Toни]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 16:59



Може да ти се стори странно, но би ли проверила дали на тила му( на кожата) има червено петно?Може да е и в окосмената част.



Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: ken]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано14.03.07 17:10



Ти наистина ли вярваш в това??? Не, не се подигравам, но на мен това ми се струва леко прекалено...
Да, алкохолизмът е болест с различни проявления, но до момента не съм чувала за кожен индикатор за алкохолизъм (наркомания, камарджийство, пушене - ако трябва да се доверим на цитирания от теб сайт :)) Аз например съм пушач. Верай ми, нищо нямам на тила си, ни червено петно, ни лилаво, никакво!

Тц, тц, тц, докато има кой да вярва, ще се намира и кой да си измисля...

Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!


Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: Moan]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:21



Да, вярвам в това. Друг е въпроса,че някои го имат а други не. Метода на Димитър Захариев помага само на тези с характерния белег.Според него те се повлияват най-добре. Трябва обаче да подчертая,че битката с трето ниво е доста трудна; ако я има волята и решителността на човек да се откаже от порока си ще дойдат и резултатите( те са доста и различни- има ги в сайта).



Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: ken]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:39



че битката с трето ниво е доста трудна

Мдаааа, битката на трето ниво на Куейк, с ония ботове, наистина е мноооого трудна!!!





Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: ken]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано14.03.07 17:39



От човешката болка печелят много хора, включително и този, когото се опитваш да рекламираш. Лесно е да манипулирате хора които са объркани, безпомощни пред болестта и не наясно със себе си.
Трудничко обаче ще ти е с тези, които са се срещнали с лудостта, с ужаса и болката и са оцелели. Да, има изход, но той не е в посещаването на съмнителни предприемчиви шарлатани.



Усмихни се, има изход!



Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: girasole]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 17:52



Не е мястото тук да спорим, но не мога да си замълча при това безпочвено обвинение. Моля веднага да изброите аргументите за Вашето твърдение.
НЕ мога да допусна подобно окаляне и омърсяване на Чистото начало.

Така че дайте Вашите доводи.



Тема Re: Алкохолик ли е?нови [re: Toни]  
Автор Aня (новак)
Публикувано14.03.07 18:51



Тони, отговарям също и на въпроса ти, който си задала на друго място.
Алкохолизмът не се определя от количество и честота на пиене, а от това, доколко и как пиенето влияе върху живота на пиещия (и на хората около него - рано или късно, но това е неминуемо). Американците са определили даже няколко типа алкохолизъм, но няма да те занимавам с теории. Просто: има алкохолици, които пият всеки ден или поне често, има и таива, които издържат дълго време без алкохол, но дойде ли “моментът” - нищо не е в състояние да ги възпре. При вторите е по-трудно и да се забележи деструкцията на живота (защото все пак в периодите когато не пият успяват до голяма степен да наваксат загубеното по време на запоя), по-трудно е да се постави диагноза (защото симптомите на болестта се появаяват на по-големи интервали) и по-трудно самите те могат да проумеят че имат проблем (защото имат прекрасно оправдание: нали мога и да не пия, как така да съм алкохолик!).
Най-простата, а същевременно най-точна според мен дефиниция на зависимостта (в това число и на алкохолизма) е тази, че тя представлява такова поведение (в случая това е пиене), в резултат на което човек понася загуби (от различен характер: здравни, психологически, духовни, социялни, материални...), но продължава това поведение въпреки вредите, които му причиняват страдание, а евентуалните опити за прекратяване завършват с неуспех. Можеш да опиташ да го приложиш в случая на приятеля ти и да видиш доколко пасне...
Не става въпрос за това, колко често човек пие или какви количества. По-важното е доколко му е необходимо да пие когато му дойде моментът (дори ако е рядко) и как се чувства, на какво е способен ако му се отнеме тази възможност.
А аз казвам, че съм алкохоличка, въпреки че не пия дълго, защото алкохолизмът е хронична (тоест неизлечима) болест и знам, че първата доза алкохол може да я направи активна отново. Това е като при алергия - можеш да бъдеш здрав дълъг период, но появи ли се твоят алерген, започваш веднага да кихаш или да се изригваш.

Редактирано от Aня на 14.03.07 19:58.



Тема ZA KEN!!! [re: ken]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 19:24



Тука вече се обърка много,Кен!!!

Четох достатъчно одите ти за Захариев и СЕС в други форуми,ако мислиш и тука да ни занимаваш-просто не си познал.Не ме интересува "Науката на бъдещето Егология" и Гурото ти,а мисля че и никой тука не го интересува това.Тук имаме други проблеми и ни остави да си ги решаваме и обсъждаме без СЕС,петна по врата,степени на заразяване и прочие безумия.Просто напусни този форум и спри с неадекватните си ,фанатични коментари!!!!Създай си собствен клуб,ако искаш-На зависимите от СЕС простотията или На почитателите на Димитър Захариев!!!Просто не искам да виждам повече ника ти тука,разбираш ли?????!!!!И последно:май не е много ясно дали ти не си самият психопат Димитър Захариев,аааа????



Тема Re: да [re: Nezavisima]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 19:31



Не виждам защо насаждаш на всички твоето мнение. Самият Димитър Захариев казва,че всеки е СВОБОДЕН да решава за себе си. Аз просто подавам информацията и оставям всичко на свободният избор на хората.
Когато твърдиш нещо е добре да приложиш и някакви доказателства:
Защо имаш негативно мнение към Егологията?
С какво теб лично те е ощетил Димитър Захариев?
Ощетил ли е някой твой близък или познат?
Запозната ли си какво е Егологията?

Добре е когато изказваме мнение да се аргументираме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.