Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема патологичен случайнови  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 16:54



здравейте отново. радвам се да се завърна в клуба.не бях в страната известно време и не намирах време за клуба. както вече писах от няколко месеца осъзнах, че съм алкохолик. правих няколко паузи/по около 20-30 дни/ без капка алкохол, но се изпусках доста често.явно спирането на алко се оказа по-трудно отколколкото си мислех в началото.първият път беше най-лесно. след като ви открих ме обхвана някаква дива еуфория и ентусиазъм.нямах абси...нищо...и пих след 24 дни суша, заради едната идея.2 чаши вино и краката сами ме заведоха до магазина да си купя 2 патрончета водка, които пийнах тайно.
на нова година пак пих , както и доста пъти след това. разликата е,че преди си пиех без да мисля за последиците.сега като пия не спирам да мисля за фаталните последици.внимавам колко, с кой и къде. това обаче не е изход. е, да. от 6 месеца нямам никакви издънки.дори баща ми ме кара понякога да пия бира, а не айран, за да му правя компания.като че знае, че като пия айран пред него,тайно ще си пийна 200 гр за настройка.
последният път изпих 1 бутилка водка като нищо, и най-лошото е,че не ме хвана.
пооправиха се отношенията с бившето ми гадже"усещал промяна".да, за пред него пия 1 бира, но после си допивам у нас.
пиша глупости, но трябваше да го споделя, а тук разбирате най-добре.даже сега се запасих с пиене за довечера, в случай, че не мога да заспя.
умирам от срам и гузна съвест.имам всичко, и правя всичко за да го изгубя...
вече ми е кофти и помощ и съвети да искам.
благодаря ви



Тема Re: патологичен случайнови [re: зaвиcимa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано12.03.07 20:03



Здравей отново!
Помня много добре първия път като спря да пиеш, еуфорията и ентусиазмът ти. Помня, защото и при мен беше точно така, знаеш.
Сега правиш разликата -"че преди си пиех без да мисля за последиците.сега като пия не спирам да мисля за фаталните последици.внимавам колко, с кой и къде. това обаче не е изход.
Не е изход, зависима, това е мъчение. Постоянно да мислиш колко ще изпиеш, как, с кого... под напрежение и с угризения.
Видя, че можеш да не пиеш няколко пъти по 20-30 дни. Но нещичко липсва за да задържиш положението. Помисли пак за Програмата на АА, за стъпките. Прочети материалите и размишлявай върху тях. Това е начин да излезеш от омагьосания кръг на алкохола и да положиш здрави основи за твоето възстановяване.

Повярвай ми, хубавото идва след първите 3 месеца трезвост. Опитай да не пиеш 90 дни и после сама ще се убедиш, като усетиш промяната в начина ти на живот. Какво са 3 месеца, в сравнение с истинския живот, който ти предстои - без да се нуждаеш от алкохол, без да си мислиш за пиене... здрава, свободна и щастлива? Струва си да опиташ. Какво губиш?





Тема права си...но е адски труднонови [re: Eми®]  
Авторзaвиcимa (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 00:06



еми, възхищавам се на ентусиазма и търпението ти.и на толерантността към такива като мен.
не знам как става, но все се намира "основателна" причина за 1 пиене. а после.....не остава едно. все по-тайно, все по-скришно...но достатъчно...
сега е дори по-кофти.след като си признах преди 6 месеца, и се пазя, дори най-близките ми мислят,че не пия. а аз си пия, по-малко,по-тайно, по-рядко, но пияяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя...................................



Тема Re: права си...но е адски трудно [re: зaвиcимa]  
Автор _koko (новак)
Публикувано13.03.07 00:11



И кога мислиш да спреш...?



Тема Re: права си...но е адски труднонови [re: зaвиcимa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано13.03.07 06:47



"след като си признах преди 6 месеца, и се пазя, дори най-близките ми мислят,че не пия. а аз си пия, по-малко,по-тайно, по-рядко, но пияяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя..................................."

Имах такъв период, когато се криех от близките ми, че пия. Мислех си, че няма да забележат. Бях си изградила навика. С хората - по едно само. А в чантата си носех патронче с 200 гр. водка. И така една година преди да спра. "Контролирано", изчислено - по колко, с кого и кога... Само, че един път "номера" не мина и така се изложих пред други хора, не толкова близки.


Чак тогава се осъзнах какво правя и взех твърдо решение да спра. Никакво "едно само". И разбрах, че така е много по-лесно - да не почваш първото, отколкото да се стремиш да намаляваш, да броиш и т.н.
А сега ми харесва да не пия. Вече не ми минава през ума "да се намери основателна причина за пиене". Няма такава, повярвай!
Помисли си хубаво. Знам, че можеш. Само вземи решението и следвай правилото - не посягай към първата чаша, каквото и да става!



Тема Re: права си...но е адски труднонови [re: зaвиcимa]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано13.03.07 08:29



Независима,
тъй като това положение с тайното пиене и "контролирането" в присъствието на други хора ми е познато, прогнозата ми за теб не е оптимистична.
Ще продължиш още известно време така (може и доста дълго).
После ще дойде период, когато ти ще си мислиш, че околните не знаят, че пиеш, но то ще ти личи и те ще усещат.
После ще се издъниш яко. Ще попаднеш пак в познатото ти гадно положение, но този път то ще е още по-гадно, защото болестта е прогресивна.
И чак тогава ще се замислиш сериозно отново да се спасяваш.

В момента "ти е добре" с този начин на пиене и макар че имаш угризения, едва ли сега ще опиташ да се спреш.

Все пак направи сериозен опит още сега. Припомни си тежкото положение, в което беше прези 3-4 месеца, представи си какво те очаква в следващите няколко месеца и се спри сега.
Защо да чакаш демоните пак да те нападнат?



Тема Re: права си...но е адски труднонови [re: nekoi]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано13.03.07 09:03



Докато те четях се замислих защо толкова хора(и аз включително) се провалят толкова пъти, преди да спрат. Защо отново и отново посягат към алкохола, дори тогава, когато той носи само болка.


Хрумна ми как в началото на трезвеенето ми отначало се притеснявах как ще направя дадено нещо без всякакви вещества.
Но това беше само съвсем в началото. След това открих очарованието да изпитвам разни ситуации(дори и неприятни), да усетя желанието за алкохол или успокоително и. . .да го преживея. Усещах буквално как желанието се стопява и на негова място се появява усещането за мир.
И си казвах "Справих Се". Без гордост, само с една голяма благодарност към моята Висша Сила, че е до мен и този път.
Разбрах, че към чашката ме е водила мисълта, че НЯМА да се справя. С умората, среща с неприятен човек, забързаността и лудостта на света около мен. . . и толкова други неща, от които съм бягала.
Днес не бягам, защото разбрах, че щом нещо ми се случва, значи ще се справя с него. А ако ще си справя, за какво ми е химията?
Да, трябваше ми доста време да го проумея, голямо писане падна по Програмата на АА, докато направя Дванадесетте стъпки част от моя живот.
Но по-добре да пиша, отколкото да пия и да съсипвам всичко около мен с това.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: патологичен случайнови [re: зaвиcимa]  
АвторAлkи (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 02:27



Това е мнение на Аddicted.


Здрасти. Има мноооого какво да кажа по този въпрос, но ще се опитам да го лимитирам. Значи основния проблем е в главата ти, т.е. какво си мислиш, че другите ше кажат! И аз бях така, аз бях заклет твърд алкохолик от 20 до 26 годишна възраст. И щях да умра! Тогава наще ме спасиха ( след като ми съсипаха тийнейджърсвтвото, но това е друг въпрос ) като ме пратиха в сухия режим на една комуна и първата година беше майката си ебало, кошмара на живота!

След първата седмица, когато си стабилизирах ходенето ( бяха ми омекнали костите до неузнаваемост ) и веднага почна да ми се пие. Но немаше как, кръшках постоянно, бягах, биех се, беше ужас... Но издържах по някакъв начин, и мислех да не се връщам, но в България установих, че няма спиране и отново почнах да пия, наще тотално с бяха отказали от мен, ругаехме се, замеряхме се, абе много грозни сцени, НО едно разбрах, аз пиенето не мога да спра, НЕ защото не мога, А защото не искам! Просто ми е МНОООГО готино като си пийвам. Спрях цигарите много отдавна, но с пиенето намерих само едно решение - да намеря контрол. Имам висока квалификация и си намерих и работа и не мога да пия повече от 2 пъти през седмицата! Това е контрол, който успях да постигна! И живея за това за момента! Аз друго от живота не искам, бил съм в много страни, и ще продължавам да ходя, ходя редовно на фитнес ( за 2 години си възстанових физиката с упорити тренировки ) с наще съм в много добри отношения, единствено не можем да живеем заедно, защото имаме просто различен начин на живот те са разкрепостени и ми простиха ( е малко поне ) безобразното поведение, и имаме общо спорезумение, в което да спазваме правила ( аз още нямам свой собствен апартамент и живея при тях и те са ми казали да не пия в тяхно присъствие ) и го правя само на друго място или когато ги няма. НО вече рядко, 1 максимум 2 пъти в седмицата и това не ми влияе зле! Засега съм доволен. Отделно съм възстановил отношенията си със старите приятели ( с които просто вече не поддържах връзка по време на дрогирането ми с алкохол преди )... и засега я карам някакси. Знам, че ако се наложи един ден ще спра тотално, но дано не се стига дотам! Моят съвет към теб е да се хванеш с някакъв спорт, фитнес или нещо такова, и си намери интересно занимание. На мен и много ми олекна, когато околните разбраха, че съм пиянде и вече не ми пукаше. Сега е друго, намират една позитивна промяна в мен, но пък на мен не ми пука за тах и така в общи линии. Ако имаш някакви въпроси, питай аз мога да отговоря на всичко свързано с това, просто съм направил моя избор за момента, ако твоя е друг пак питай, ше ти отговоря, НАЙ-ВАЖНОТО Е да знаеш ИСКАШ ЛИ НАИСТИНА да спреш къркането, или САМО СИ ВЪОБРАЗЯВАШ, че искаш?!

Редактирано от Lali на 20.03.07 08:47.



Тема Re: патологичен случайнови [re: Aлkи]  
Авторaddicted (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 03:16



Това съм аз. В други теми видях, че вече има юзър алки. Сори.



Тема Re: патологичен случайнови [re: addicted]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано20.03.07 04:37



Здравей, Аddicted! Благодаря приятелю, за дето се реши да споделиш историята си с нас. Ако имаш нужда от помощ, сигурен съм да я получиш. Попитай, ще ти се даде; почукай, ще ти се отвори!!!



Пътят към ада е постлан с добри намерения!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.