Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нова и несигурнанови  
Автор petromira (непознат )
Публикувано07.03.07 16:11



Здравейте,
пия от 15 години / сега съм на 30/. Правя го по навик и то всеки ден / малка ракия и 1-2 чаши вино с вечерята, а когато съм на гости двойно повече/, Всички около мен пият и това се приема за нещо нормално от колегите ми, мъжа ми, родителите ми, приятелите ми.
Засега ежедневната употреба на алкохол не ми създава никакви проблеми и неприятности, но се опасявам, че с времето това няма да остане без последствия. По тази причнина искам да спра, но не знам откъде да започна.
Знам, че това ще се отрази зле върху контактите ми с приятели и със собствения ми мъж. Знам че трезвените хора не са желана компания, а няма как да се заобиколя със съмишленици, защото всички около мен пият. Какво да правя? Искам да спра, докато не е станало късно, а ежедневито в България е такова, че с повод и без повод се пие, без повод по-малко с повод - повече.

Редактирано от Lali на 07.03.07 19:27.



Тема Re: Нова и несигурнанови [re: petromira]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.03.07 17:00



"искам да спра, но не знам откъде да започна. "
Започни от днес!

Щом ежедневната употреба на алкохол не ти създава никакви проблеми, значи може и да не пиеш. От какво те е страх?
Защо мислиш, че непиенето ти, ще се отрази зле върху контактите ти?
И че трезвените хора не са желана компания, не съм съгласна! Да не би пияните да са за предпочитане според теб?

А колкото до ежедневието в България или където и да е - ТИ ИЗБИРАШ дали ще пиеш с повод или без повод, или въобще няма да пиеш

Редактирано от Lali на 07.03.07 19:27.



Тема Re: Нова и несигурна [re: Eми®]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 21:47



Абсолютно подкрепям Еми.
Ти имаш така наречения битов алкохолизъм.Много хора в България страдат от него.Дали това ще има някакви последствия за теб не знам, но съм сигурен ,че спокойно можеш и да не пиеш като искаш.А и като не пиеш няколко дена ще разбереш дали имаш вече някакви проблеми.Мисля , че след като спрях да пия даже повече хора ме търсят за компания.Няма как да знаеш като от 15 г не си пробвала.За теб мисля ,че ще е много лесно да го направиш.Спираш за няколко дена и готово.Измисли си причина ако се притесняваш нещо.Например ,че те боли глава.



Тема Значи проблем е...нови [re: petromira]  
Автор Бoko ()
Публикувано12.03.07 10:08



Първо:Моето място не е в този клуб. Аз съм пълен трезвеник- не съм слагал капка алкохол в уста от 9 април 2005 г. И преди не съм пил особено. И наистина има малък проблем, когато другите пиятм, а аз стоя на минерална вода.
Второ:Работата е, че хората около мен приемат това мое решение. Никой не ми се сърди, а аз мога и да се веселя без никакъв алкохол.
Всичко зависи от околните. Пробелмът на много хора в България е, че са силно шаблонизирани и си мислят, че техният шаблон е единствено правилният. И ти оказват някакъв вид психически натиск: "Ама наистина ли не пиеш? Ама защо така? Айде, по едно за здравето на еди-кой си!" Крайно тъпо според мен. Трябва да се научим да приемаме и най-странните решения на хората без да ги осъждаме.
Та имам следните подоходи в подобни ситуации. Не пия каквото и ще да става. Не се поддавам на увещания. Не се събирам с хора, които си мислят, че само те са прави и почват да ти критикуват решението.
Време е да направиш преоценка на хората, с които се събираш. Ако не приемат решението ти, значи не са ти истински приятели. Може да минеш и без тях. Понякога се събирам със случайни и само се правя, че пия- допирам устни до чашата. Или отивам до тоалетната, изливам водката/ракията/джин в мивката и наливам вода. Никой не разбира са триковете ми.
Без да те критикувам, да кажа, че според мен посоченото от теб количество акохол не е малко. Но не е и много. Моят възглед е, че си товариш организма и привикваш към алкохола. И смятам, че решението ти да се откажеш от това е правилно.



Тема Re: Нова и несигурнанови [re: puvpav]  
Авторeдин_нaчин (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:50



бате, що тровиш жената с простотии...
вариантите при нея са два - или наистина да има проблем
с алкохола - т.е. да има развита някаква степен на зависимост
(което ме съмнява, при тия минимални количества, но кой знае)
или да се е наплашила от разните му глупости, издраскани от
недоказани корифеи из нета и по списанията.
повечето хора НЯМАТ проблем с алкохола, т.е не са зависими,
тва с битовия алкохолизъм е пълна измислица.
или е зависим даден употребяващ, или не е.
тия, които не са, и на които не им вреди на здравето, не виждам причина да спират.
щото аз и ти не пием, деба:-))))



Тема Re: Нова и несигурнанови [re: eдин_нaчин]  
Автор Aня (новак)
Публикувано13.03.07 22:10



Щом си лекар, би трябвало за си запознат с ICD-X и да знаеш, че количеството на изпивания алкохол изобщо не е симптом на алкохолизма, така че не е прилично да раздаваш, докторе, обидни оценки от рада “простотии” преди да си сверил собствените думи.


Съгласна съм, че няма причина “тия, които не са /алкохолици/, и на които не им вреди на здравето ... да спират щото аз и ти не пием”. Но това звучи все едно не си прочел (или не си разбрал?) постинга на Петромира. Тя не иска да спре защото аз или ти не пием. Тя иска да спре по свои си причини, които за нея са важни. Кои сме ние да ги оценяваме, докторе?



Тема Re: petromiraнови [re: petromira]  
Автор lifejuice (новак)
Публикувано14.03.07 17:15



Оставих Ви лична бележка.








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.