Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:52 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За либидотонови  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 18:07



Темата май беше поставена вече от мъж. Умря си горката в зародиш. Имаше 2-3 отговора и това си е. Искам да споделя, че при мен е същото. След спиране на пиенето желанието ми за секс рязко спадна. Жалка работа и обезпокоителна, според мен. Въпросът ми е: оправя ли се това с времето? Моля за никакви цитати, просто да споделите как е било това при вас. Искам да знам, дали ще си го върна един ден:) Един мил мъж Новародин или Новагодин, спомена нещо за атрофирали центрове на наградата, някъде си в мозъците(без претенции за точност, цитирам съвсем по памет и лаишки)...мисля си дали има връзка и дали атрофията е безвъзвратна, така де, на мозъка или на центровете, не знам.
Защото трудно се живее след спирането, да не казвам, че и аз му изгубих целта.



Тема Re: За либидотонови [re: charred]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 18:53



Искам да знам, дали ще си го върна един ден:)

Никакъв проблем! Все пак либидото не е само чисто физиологично явление. Свързано е с привличане от насрещния пол и то определен индивид и други токива работи.Трябва душата да и е комфортно, че да мисли за удоволствия!
Та мисълта ми е, че в началото един непиещ алкохолик прилича на човек попаднал на страшно и непонятно масто. Стои зад оградата, наднича и мисли, мисли, мисли за окръжаващото го. Не оставя място за либидо. Като мине време и се почувстваш спокойна и уверена, изведнъж ще осъзнаеш, че никога не си правила такъв секс-страхотно е, защото е без алкохол.

Няма такива работи като закърнели работи. Има приоритети за мозъка и в момента сексът не е такъв!

Успех!



Тема Re: За либидотонови [re: charred]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано27.02.07 19:01



Има такъв момент - в началото, след като спреш да пиеш, сексът не ти е първа грижа, още повече ако е вървял ръка за ръка с алкохола (както беше при мен). И като скъсах с приятеля ми, който пиеше повече от мен, естествено и секса го спрях. Но нямам проблем, стига да имам желание и нагласа за това.



Тема Re: За либидото [re: Eми®]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано27.02.07 19:42



И аз смятам, че в момента може би сексът не ти е на първо място и това е съвсем нормално. Аз спрях да правя секс още преди д спра да пия - просто нищо друго освен пиенето не ме интересуваше. В началото на трезвеенето ми изобщо не се сещах за това, работата ми беше само да оцелея и да вървя напред. Съвсем естествено стана въпрос за секс след 8-9 месеца от трезвия ми живот. Изпаднах в паника, защото на практика НИКОГА не бях правила секс на трезво и чисто. Ами аз не знаех какво да правя.


След поредица от трагикомични ситуации всичко си дойде на място. И е съвсем ново като изживяване, усещане и чувство.
Така че сега си казвам, че си е струвало и да спра да пия, и да изчакам толкова дълго.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: За либидотонови [re: eдин rлyпak]  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 19:54



Мерси, ще изчакам.
Но това, дето каза за душевния комфорт, хич не ми звучи добре.



Тема Re: За либидотонови [re: Eми®]  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 19:58



Е, то и аз за желанието питах.



Тема Re: За либидотонови [re: charred]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано27.02.07 20:03



Желанието си зависи от нас


Ако обаче ситуацията за секс върви с консумация на алкохол - значи няма желание



Тема Re: За либидотонови [re: girasole]  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 20:08



Аз съм правила секс на трезво и чисто и го харесвах. Кофти е, че не върви.



Тема Re: За либидотонови [re: Eми®]  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 20:10



Еми, не е баш така.



Тема Re: За либидотонови [re: charred]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано27.02.07 20:37



Ами. . . ще тръгне. Като всяко нещо в новия ти живот. Не го мисли, остави се на момента и. . .виж какво ще стане. Ама после. Дотогава не гледай.

Аз разбрах, че съм правила огромна грешка, опитвайки се да държа всичко под контрол. И да си имам готов сценарий. За всичко в живота си, включително и за секса.
Сега нямам сценарий ,нямам очаквания, имам просто хубави преживявания и страхотни изненади.

Усмихни се, има изход!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.