Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помощ?нови  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 13:13



Здравейте пиша ви във връзка със спирането ми на алкохола!От няколко дни не съм пила симптомите ми са ужасни!Потене на ръцете,виене на свят,знам че ако пия ще се оправя но не го правя.Кажете някакво лекарство за това виене на свят не мога да излезна от вкъщи:((Ще ви бъда благодавна за всякакви отговори.Помогнете!!!!



Тема Re: Помощ? [re: aнитa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано27.02.07 13:52



Здравей, и поздравления за няколкото ти трезви дни!
Виенето на свят е неприятно, но не е опасно, не се страхувай. Ще мине. Опитай да хапваш повече сладки неща, пий много течности, изцеди си лимони, разреди ги с вода1:1, сложи малко мед. Това е лекарството, общо взето. Щом си стигнала дотук, не се страхувай да продължиш още малко напред. И после - още малко.


Май се справяш добре и без лекарства, така че по-добре да не ги почваш сега, просто няма смисъл. Колкото до излизането ти от къщи - като не можеш, недей да излизаш. Каквото и да е, каквато и работа да имаш, ти си на първо място, не го забравяй. Светът няма да се свърши, нито ще пропадне без теб. Пък и скоро ще можеш да се върнеш, и да бъдеш по-пълноценна. Просто си дай една почивка и се възстановявай. Не бързай!
Успех, стискам палци!


Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasole на 27.02.07 13:53.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат )
Публикувано27.02.07 16:02



Физическото ти състояние е по - малкия проблем. По трудно ще е психически, когато дойдат депресията и чувствата за вина и малоценност. Аз затова не спирам, пия през ден, два. Вече не знам кое е истинския живот и кое е плод на фантазии и халюцинации. Справи се с психиката си, физически ще се оправиш. Успех.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитaн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 16:33



Защо пък чуство на малоценост?Не те разбирам!По добре да спреш отколкото да пиеш всеки ден нали?



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитaн]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 16:49



Говоря за малоценност, след като спреш да пиеш. Защото, като минат ден - два и установявам, че нищо друго не мога да правя добре, нямам нищо, нито материално, нито морално /до голяма степен вследствие на алкохола/, не знам какво да правя неудобно ми е от всички и започвам да се чувствам излишен от "цялата схема". Тогава си сипвам и отново съм "царя", който всички познават и на когото обръщат внимание. Лошото при мен е, че осъзнавам много точно и детайлно какво точно става, не съм глупав и заблуден, но въпреки това и идея нямам, какво да правя. Затова се изолирам. По - лесно ми е. и си пия. Ти, ако имаш някакво занимание или работа, което ти носи удовлетворение - наблягай. Поне това да избегнеш. Но трябва да си наясно, че почти започваш живота си отначало. Дано ти провърви.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 16:57



Благодаря.Горе долу те разбирам ама според теб може ли да си пие безкрайно?



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 17:10



Не, разбира се. Винаги идва момент, в който припадаш и поне за малко спираш

.
Сериозно: въпрос на избор. Ти не можеш да пиеш безкрайно. Сега съм сигурен, че имаш някакви "морални спирачки", но след време ще изчезнат и ако продължаваш, ще се озовеш на улицата, без настояще и бъдеще, само със смътно минало. Накрая ще умреш в мизерия, загубила разсъдъка си непукист. Това е най - лошия вариянт. По - "мекият" - създаваш някакво семейство, горе - долу се осигуряваш добре, пиеш си, минава известно време и накрая умираш от болест, вследствие на алкохола.
Това според мен са пътищата. Да си чула за успял алкохолик? Всичко е въпрос на избори най - гаднотое, че трябва ТИ да го направиш, а някой да вземе решение вместо теб.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитaн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:16



Въпреки че и аз не си представям живота си без никакъв алкхол то няма и да стане просто е нежъзмовжно!



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитaн]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 17:22



Лошо мислене в началото...
Вярвай ми, многократно съм мислил така, но не става. След второто става страшно.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторanita (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:26



dai edin skype imash li?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.