Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помощ?нови [re: anita]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 17:28



Имам, но сега отивам до болницата, там е баща ми. Пиши ми на мейла, ако искаш. Ще се прибера към 19,30. Лека вечер и успех.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 18:16



Анита, стискай зъби само и го "карай на един гол инат", както казваше една позната, която го караше така. Хич не умувай, какво щяло да дойде после. Ще го мислиш(м) после.



Тема Re: Помощ?нови [re: charred]  
Автор val999 (новак)
Публикувано27.02.07 19:06



Преди да посегнеш отново си помисли за трите възможности, които има всеки такъв като нас - смърт, лудост или трезвеност. Помисли също до какво води първата чашка, помисли какво причиняваме и на хората, които ни обичат и не са виновни за това. Аз се опитвам често да си припомням тези неща. А и поредното безобидно/облекчващо/успокояващо "пийване" не решава нищо. То само води до поредния запой и УЖАСА след него!!!

Кураж!!!



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано27.02.07 19:17



"От няколко дни не съм пила симптомите ми са ужасни!Потене на ръцете,виене на свят,знам че ако пия ще се оправя но не го правя."

НЕ ГО ПРАВИ!
Щом няколко дни си успяла да не пиеш, значи можеш да преминеш абстиненцията. Тези симптоми ще изчезнат скоро. Още малко потърпи и ще видиш, че всичко ще е наред.



От колко време пиеш, какво, в какви количества?



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
АвторH2OC5OH (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 23:47



А като спреш, какво?...
Във виното е истината, а и смятам, че ти липсва воля. По - добре няколко хубави години, откоркото малко повече, но скучни. В "Секс, наркотици и рок енд рол", казват, че ако не пушиш, ще живееш 2 години по - дълго. Героят казва: "Кои две, от 92 до 94... Не, благодаря! Сега ще си пуша и ще си гледам Белведере...". А и смятам, че не успя тази вечер.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 00:28



Здравей Анита.Поздравление за първите дни.От тук нататък ще ти става все по леко и по леко.Ще мине и потенето , треперенето а и виенето на свят.
Не е желателно да взимаш лекарства без лекарско наблюдение.Знай ,че с времето и желанието за пиене ще намалее.Или ще се появява все па рядко.
Не знам откога пиеш и какви проблеми други имаш, но знай че е напълно възможно спирането и не е чак толкова страшно колкото изглежда.Погледни темата интересно и полезно.Питай и пиши винаги когато имаш нужда.Всички тук ще те разберат.Мисли си само за сега и за днес че няма да пиеш.А утре отново така.Няма от какво да се притесняваш за живота без алкохол.Много е приятно да си трезв и да няма от какво да се срамуваш всеки ден.
Желая ти успехи и стискам палци



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор _koko (новак)
Публикувано28.02.07 01:21



Здравей, анита!
Поздравявам те за решението да спреш алкохола.

"По добре да спреш отколкото да пиеш всеки ден нали?"

Ами, очевидно си права и сама си го разбрала, което е много важно.
Чувството за малоценност изобщо не е задължително и е много по-вероятно съвсем скоро да се почустваш по-пълноценна от всякога и не само за себе си.
И материалното и моралното ти положения със сигурност ще се влошят, ако продължиш да пиеш, а не ако спреш.
"Най-лошия и по-мекия" варианти на "11_09_2001" са реално възможни, ако продължаваш да пиеш.
Това, кето сега трябва да правиш ? - girasole ти го е написала кратко, ясно и точно.

"Въпреки че и аз не си представям живота си без никакъв алкхол то няма и да стане просто е нежъзмовжно"

Напълно е възможно! Аз / и не само/ съм ти ЖИВ пример. Има много НЕПИЕЩИ алкохолици. Не е необходимо сега да си го представяш. Нужно е да дадеш на разума и тялото си време без алкохол и тогава ще го усетиш сама. Дай си го това време. Няма да ти е лесно, но не е невъзможно/ знам го от личен опит/.
Не посягай към чашката.

Пожелавам ти успех!



Тема Re: Помощ?нови [re: H2OC5OH]  
Автор Aня (новак)
Публикувано28.02.07 09:00



In vino veritas е само половина от пословицата (но пиещите рядко искат да знаят втората половина

)!
“По-добре няколко хубави години...” - да, но още по-добре много прекрасни години от няколкото “хубави” които съсипват и теб, и близките ти!
В "Секс, наркотици и рок енд рол" лъжат. Изследванията за тютюнопушенето съвсем друго сочат.
А тук се събираме за да помагаме, ако не знаеш.



Тема Re: Помощ?нови [re: _koko]  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 10:08



Благодаря на всички за мненията ви!Днес съм по добре,спах добре,но все още ми се вие свят и напрао незнам не съм излизала от 4 дни ве4е:)))



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано28.02.07 10:24



Добро утро, тъкмо се чудех дали си се въздържала. Радвам се, че успяваш. Аз снощи се "изпуснах".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.