Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Помощ?  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 13:13



Здравейте пиша ви във връзка със спирането ми на алкохола!От няколко дни не съм пила симптомите ми са ужасни!Потене на ръцете,виене на свят,знам че ако пия ще се оправя но не го правя.Кажете някакво лекарство за това виене на свят не мога да излезна от вкъщи:((Ще ви бъда благодавна за всякакви отговори.Помогнете!!!!



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано27.02.07 13:52



Здравей, и поздравления за няколкото ти трезви дни!
Виенето на свят е неприятно, но не е опасно, не се страхувай. Ще мине. Опитай да хапваш повече сладки неща, пий много течности, изцеди си лимони, разреди ги с вода1:1, сложи малко мед. Това е лекарството, общо взето. Щом си стигнала дотук, не се страхувай да продължиш още малко напред. И после - още малко.


Май се справяш добре и без лекарства, така че по-добре да не ги почваш сега, просто няма смисъл. Колкото до излизането ти от къщи - като не можеш, недей да излизаш. Каквото и да е, каквато и работа да имаш, ти си на първо място, не го забравяй. Светът няма да се свърши, нито ще пропадне без теб. Пък и скоро ще можеш да се върнеш, и да бъдеш по-пълноценна. Просто си дай една почивка и се възстановявай. Не бързай!
Успех, стискам палци!


Усмихни се, има изход!

Редактирано от girasole на 27.02.07 13:53.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат )
Публикувано27.02.07 16:02



Физическото ти състояние е по - малкия проблем. По трудно ще е психически, когато дойдат депресията и чувствата за вина и малоценност. Аз затова не спирам, пия през ден, два. Вече не знам кое е истинския живот и кое е плод на фантазии и халюцинации. Справи се с психиката си, физически ще се оправиш. Успех.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитaн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 16:33



Защо пък чуство на малоценост?Не те разбирам!По добре да спреш отколкото да пиеш всеки ден нали?



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитaн]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 16:49



Говоря за малоценност, след като спреш да пиеш. Защото, като минат ден - два и установявам, че нищо друго не мога да правя добре, нямам нищо, нито материално, нито морално /до голяма степен вследствие на алкохола/, не знам какво да правя неудобно ми е от всички и започвам да се чувствам излишен от "цялата схема". Тогава си сипвам и отново съм "царя", който всички познават и на когото обръщат внимание. Лошото при мен е, че осъзнавам много точно и детайлно какво точно става, не съм глупав и заблуден, но въпреки това и идея нямам, какво да правя. Затова се изолирам. По - лесно ми е. и си пия. Ти, ако имаш някакво занимание или работа, което ти носи удовлетворение - наблягай. Поне това да избегнеш. Но трябва да си наясно, че почти започваш живота си отначало. Дано ти провърви.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 16:57



Благодаря.Горе долу те разбирам ама според теб може ли да си пие безкрайно?



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 17:10



Не, разбира се. Винаги идва момент, в който припадаш и поне за малко спираш

.
Сериозно: въпрос на избор. Ти не можеш да пиеш безкрайно. Сега съм сигурен, че имаш някакви "морални спирачки", но след време ще изчезнат и ако продължаваш, ще се озовеш на улицата, без настояще и бъдеще, само със смътно минало. Накрая ще умреш в мизерия, загубила разсъдъка си непукист. Това е най - лошия вариянт. По - "мекият" - създаваш някакво семейство, горе - долу се осигуряваш добре, пиеш си, минава известно време и накрая умираш от болест, вследствие на алкохола.
Това според мен са пътищата. Да си чула за успял алкохолик? Всичко е въпрос на избори най - гаднотое, че трябва ТИ да го направиш, а някой да вземе решение вместо теб.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитaн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:16



Въпреки че и аз не си представям живота си без никакъв алкхол то няма и да стане просто е нежъзмовжно!



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитaн]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 17:22



Лошо мислене в началото...
Вярвай ми, многократно съм мислил така, но не става. След второто става страшно.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторanita (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:26



dai edin skype imash li?



Тема Re: Помощ?нови [re: anita]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано27.02.07 17:28



Имам, но сега отивам до болницата, там е баща ми. Пиши ми на мейла, ако искаш. Ще се прибера към 19,30. Лека вечер и успех.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Авторcharred (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 18:16



Анита, стискай зъби само и го "карай на един гол инат", както казваше една позната, която го караше така. Хич не умувай, какво щяло да дойде после. Ще го мислиш(м) после.



Тема Re: Помощ?нови [re: charred]  
Автор val999 (новак)
Публикувано27.02.07 19:06



Преди да посегнеш отново си помисли за трите възможности, които има всеки такъв като нас - смърт, лудост или трезвеност. Помисли също до какво води първата чашка, помисли какво причиняваме и на хората, които ни обичат и не са виновни за това. Аз се опитвам често да си припомням тези неща. А и поредното безобидно/облекчващо/успокояващо "пийване" не решава нищо. То само води до поредния запой и УЖАСА след него!!!

Кураж!!!



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано27.02.07 19:17



"От няколко дни не съм пила симптомите ми са ужасни!Потене на ръцете,виене на свят,знам че ако пия ще се оправя но не го правя."

НЕ ГО ПРАВИ!
Щом няколко дни си успяла да не пиеш, значи можеш да преминеш абстиненцията. Тези симптоми ще изчезнат скоро. Още малко потърпи и ще видиш, че всичко ще е наред.



От колко време пиеш, какво, в какви количества?



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
АвторH2OC5OH (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 23:47



А като спреш, какво?...
Във виното е истината, а и смятам, че ти липсва воля. По - добре няколко хубави години, откоркото малко повече, но скучни. В "Секс, наркотици и рок енд рол", казват, че ако не пушиш, ще живееш 2 години по - дълго. Героят казва: "Кои две, от 92 до 94... Не, благодаря! Сега ще си пуша и ще си гледам Белведере...". А и смятам, че не успя тази вечер.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 00:28



Здравей Анита.Поздравление за първите дни.От тук нататък ще ти става все по леко и по леко.Ще мине и потенето , треперенето а и виенето на свят.
Не е желателно да взимаш лекарства без лекарско наблюдение.Знай ,че с времето и желанието за пиене ще намалее.Или ще се появява все па рядко.
Не знам откога пиеш и какви проблеми други имаш, но знай че е напълно възможно спирането и не е чак толкова страшно колкото изглежда.Погледни темата интересно и полезно.Питай и пиши винаги когато имаш нужда.Всички тук ще те разберат.Мисли си само за сега и за днес че няма да пиеш.А утре отново така.Няма от какво да се притесняваш за живота без алкохол.Много е приятно да си трезв и да няма от какво да се срамуваш всеки ден.
Желая ти успехи и стискам палци



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор _koko (новак)
Публикувано28.02.07 01:21



Здравей, анита!
Поздравявам те за решението да спреш алкохола.

"По добре да спреш отколкото да пиеш всеки ден нали?"

Ами, очевидно си права и сама си го разбрала, което е много важно.
Чувството за малоценност изобщо не е задължително и е много по-вероятно съвсем скоро да се почустваш по-пълноценна от всякога и не само за себе си.
И материалното и моралното ти положения със сигурност ще се влошят, ако продължиш да пиеш, а не ако спреш.
"Най-лошия и по-мекия" варианти на "11_09_2001" са реално възможни, ако продължаваш да пиеш.
Това, кето сега трябва да правиш ? - girasole ти го е написала кратко, ясно и точно.

"Въпреки че и аз не си представям живота си без никакъв алкхол то няма и да стане просто е нежъзмовжно"

Напълно е възможно! Аз / и не само/ съм ти ЖИВ пример. Има много НЕПИЕЩИ алкохолици. Не е необходимо сега да си го представяш. Нужно е да дадеш на разума и тялото си време без алкохол и тогава ще го усетиш сама. Дай си го това време. Няма да ти е лесно, но не е невъзможно/ знам го от личен опит/.
Не посягай към чашката.

Пожелавам ти успех!



Тема Re: Помощ?нови [re: H2OC5OH]  
Автор Aня (новак)
Публикувано28.02.07 09:00



In vino veritas е само половина от пословицата (но пиещите рядко искат да знаят втората половина

)!
“По-добре няколко хубави години...” - да, но още по-добре много прекрасни години от няколкото “хубави” които съсипват и теб, и близките ти!
В "Секс, наркотици и рок енд рол" лъжат. Изследванията за тютюнопушенето съвсем друго сочат.
А тук се събираме за да помагаме, ако не знаеш.



Тема Re: Помощ?нови [re: _koko]  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 10:08



Благодаря на всички за мненията ви!Днес съм по добре,спах добре,но все още ми се вие свят и напрао незнам не съм излизала от 4 дни ве4е:)))



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано28.02.07 10:24



Добро утро, тъкмо се чудех дали си се въздържала. Радвам се, че успяваш. Аз снощи се "изпуснах".



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано28.02.07 10:26



Анита, дай си малко време ,за къде се разбърза?


Ако си тровила тялото си толкова време- ти си знаеш колко- недей да искаш от него чудеса. Дай му време да се възстановява. Обичай го ,бъди нежна и внимателна към себе си, сега от това имаш нужда. Кажи си, че вършиш чудесна работа, (защото наистина е така).
И какво толкова има навън? Какво ли се случва? Ами, ще видиш като му дойде времето. Сега по-важното е какво се случва вътре в теб. Това има най-голямо значение.
Успех Ани, стискам палци.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 11:52



Еми за сега успявам не ми се пие само ми е гадно физи4ески!ти пак ли се напи:)



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор 11_O9_2OO1 (непознат)
Публикувано28.02.07 12:48



Малко и сега ми е зле. А имам хиляди работи.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 20:04



Анита със сигорност ще мине виенето на свят.Това са нормални неща а и застояването помага.Ако можеш не бързай толкова с излизането.Аз бях затворен към месец.После ще наваксаш.За отпуснатостта на мен ми помагаха физическите упражнения но така че яко да се изпотя, и след това изчезваха виенето на свят и слабостта.
А за 11_09_2001 - ти си свършил половината работа като си разбрал че имаш проблеми, виж Анита и другите и се стегни.А и така не разбрах смяташ ли да го спираш този алкохол или просто си влязал тук да ти минава времето.



Тема Re: Помощ?нови [re: puvpav]  
Автор Aня (новак)
Публикувано28.02.07 22:02



Дори и да си се влязъл човекът за “да му минава времето”, мисля че е по-добре то да му минава тук, отколкото насаме с бутилката...


11_09_2001, добре дошъл и остани с нас! (стига да не кандардисваш Анита или който и да е да те придружи на чашка... нали знаеш, какво е отговорност?).
Анита, честито. Дръж се.



Тема Re: Помощ?нови [re: Aня]  
Авторaнитa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 09:48



Вече се чуствам по добре наистина!Радвам се че ме подкрепяте!Благодаря ви.Ще се бориме няма начин за да оцелеем.......



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор _koko (новак)
Публикувано01.03.07 18:38



Здравей, анита! Радвам се, че си добре. Поздравявам те!

Ще се бориме !





Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Автор11_O9_2OO1 (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 01:49



Честит празник!
Уважаема Анита, не успя, нали? Опитах се да те провокирам преди няколко мнения /нищо лично/ с ник C2Н5OH, защото собствено, ако аз спра, ще е от инат или от "онова лекарство". А и не ми се ходи сам на сбирките, иначе бих отишъл. Сигурен съм обаче в три неща: ТИ не успя от този път; ТИ искаш да спреш; и ТИ

си ХУБАВ човек.
Аз страдам от същия порок и смятам, че има и друг лек. "Онова лекарство", както го наричам, то е универсално.
Извинявам се за свойствения тон, на който ти пиша, но ми е по - лесно така.
После Дрис: Аз съм пияница и май такъв ще си остана, но човеците, които работят в сайта, са нещо повече... Има ли думи за такива люде? Заради тях ощ вярвам в хората.



Тема Re: Помощ?нови [re: 11_O9_2OO1]  
Авторkotka (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 14:14



izviniavaite,che pisha na latinicaa..
dnes shte doida na sbirkata na "Veslec"..ot tolkova otdavna mislia za tova..samo che vremenno spiram..posle se lekuvam..polse hapcheta za sun..posle pak depresia i ad..vsichko gubia..liubimite mi hora me napuskat..ubila sum po-goliamata chast ot mozuchnite kletki..ne sum prosto bezotgovorna-az sum caricata na provala!

i..pak..dovechera shte doida na sbirkata..imam nujda ot pomosht-iskam da buda pak onova dobro i surdechno momichence,koeto radvashe horata.
zvucha,kato animacionen geroi,a vsushtnost placha i bursha sopoli.



Тема Re: Помощ?нови [re: kotka]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано08.03.07 14:53



Много добре си решила, отиди довечера на Веслец. Днес сбирката там е микс - алкохолици и наркозависими, но това няма значение.
Програмата е една и съща, а наркозависимите са много симпатични и интелигентни момчета и момичета.

А за мозъчните клетки не се тревожи толкова, като спреш да пиеш продължително време, мозъкът ти ще се възстанови. Казвам го от личен опит.



Тема Re: Помощ?нови [re: kotka]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано09.03.07 08:36



Пиши на кирилица. Има КРЕДОР.



Тема Re: Помощ?нови [re: aнитa]  
Авторkotka (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 22:36



ami..dobre.
shte pisha na kirilica,shtoto iavno znacite sa vajni-
zashtoto ianvo vsichko se opredelia ot pismena,znakova pri ..tolerantnost kum drugite i etc..to dori etc..puk,ako ne pol\zuvam ,maikata Kirilica-vse edno ne sum chovek!
imahse znachenie znaka,nali-i niama znachenie poslanieto-ako nikoi agonizira v svoito bezhaberie za kirilicata vc momenta i de(a,dje,ba)da go natisne tui)TO E..NE PRISTOINO,NELEPO,JALKO-NEDODIALKO)..
ami tujno,ako si mislite che pravite forum za hora v beda..zashtot az sum v beda i hch ne misli a znaka,koito izpolzavam-hubavoto e ,che izpiolzvam znak!Kakuv-zashto..kak..koi..imahnujda ot priatel-okjaza se,che pak vlizam v sistema-iskate li-da..dobre.dovijdane..
apropo,
,mnozina,sa zakusali zaradi tupata sistema-znakovi razlichia-kapish?
komprendo/
samotata i otchaianieto imat tolkova imena-korepetitore moi,poveche ot kolkoto krehkoto ti jelanie da pomnognesh

kotka
malka
e v
beda
(pomisli za neshto drugo)
vezmo
steblo
a..znam kakvo..ne!

kotka(
vsushtnost,iskam da se lekuvam..suhodol?kajate?)



Тема Re: Помощ?нови [re: kotka]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано10.03.07 23:33



котка, ела тук във форума, когато не си пила и ще поговориш с нас.

Има изход за теб, колкото и в момента това да не ти се вярва.
Доказателството сме ние тук, които сме били в твоето положение. И още много, които не пишат тук, но се измъкнаха от алкохола.
И за Суходол ще поговорим, ако искаш. Но трябва да бъдеш трезва, за да говорим.



Тема Re: Помощ?нови [re: kotka]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано11.03.07 09:02



Котка, пиши на кирилица. Така трудно се чете. Ако искаш да те уважават, уважавай и ти другите. Ти търсиш помощ, постарай се поне да не затрудняваш тези, които ще ти помогнат.
Аз не мога и не знам как да ти помогна.
Но знам, че тук ще ти помогнат и затова пиши повече за усещанията си, за чувствата си, но на кирилица.
И не ме манипулирай, не се поддавам.





Тема Re: Помощ?нови [re: kotka]  
Автор Пpиятeл...ka (непознат)
Публикувано11.03.07 16:28



Здравей, котка!
Наистина има хора, които са се измъкнали от алкохолната мъгла и четат тука. И аз съм от тях - чета, но съвсем не често смятам за уместно и да пиша. Пиша отговор на твоя постинг, защото ме трогна - много болка и самота усещам в него. А самотата не е точно същото като да няма хора край тебе, нали? И за самотата, и за другите проблеми има различни решения. Едно от тях е да спреш да пиеш и да ги разгледаш, натрезво да потърсиш решенията. Вероятно ще кажеш, че това е труден начин. И ще бъдеш права - да, това е труден начин, но не ЧАК толкова труден, колкото лесния (да продължиш да пиеш). Моля те, помисли върху това.
Може би ще пожелаеш да си дадеш 2-3 или повече трезви дни, в които да помислиш и за самотата. Тя като че ли (почти също така, като и алкохолът) в някой момент придобива свойството като крива лупа да увеличава проблемите и да се фокусира върху "лесния" начин... Само дето някой се е постарал лесни начини за хубавите неща да няма :) - Ако Господ искаше да местим камъни като с магия, нямаше да ни даде ръчната количка, нали :) Шегувам се, разбира се, трудно ми е да повярвам във Висша сила и мисля, че ако наистина я има, то самотата е и неин проблем.
Но - сериозно - ако си решила да се отдръпнеш от хората край себе си, би могла да го направиш и в компанията на хората от "Веслец" или "Пиротска". Там също можеш да се чувстваш сама, ако толкова искаш, а е възможно и да откриеш нещо важно за себе си, за своя по-нататъшен път, кой знае. Не и ти, ако не опиташ :)
Желая ти късмет и сили, за да направиш първата крачка. С нея започва всеки път - и най-дългият :)
Ще се радвам, ако продължиш да пишеш тук. Предполагам, вече си разбрала, че в този клуб хората са добронамерени. Но и аз те моля - не ни мъчи с тази латиница :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.