Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Липсва ми оживлението във форуманови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано26.02.07 19:54



Чудя се дали само при мене е така?
Всеки ден проверявам дали има нови постинги, а напоследък все по-малко се пише тук...
Това ме натъжава. Къде изчезнахте бе хора? Може би вече алкохолно зависимите сме на свършване или сме се излекували, или какво?

При мен нещата са в обичайния ритъм, но като че ли вече непиенето не ме радва чак толкова много както в началото. Радостта и еуфорията от трезвеенето се изпариха. Някакси свикнах да се възприемам трезва. Може би затова изгубих чувството си за щастие, което ме озаряваше месеци наред, през всеки един нов трезв ден.
А сега какво ми стана?


Започнах да си мисля "Е, голяма работа като не пиеш! Още толкова много неща трябва да се свършат в тоя живот." И така от известно време нямам настроение. Тъжно ми е, тъпо ми е, някакво безсмислено живуркане. Може би защото вложих всичко от себе си в една цел, а резултати няма. А аз чакам ли чакам, с цялото търпение на света... Явно някъде бъркам. И като се замисля защо става така, търся отговорите в алкохолното ми минало и ми става още по-зле. Прилича ми на сух запой. Трябва да взема някакви мерки...

Затова реших да попитам:
Случвало ли ви се е да изпаднете в подобно състояние? И какво правите за да го преудолеете?

Редактирано от Eми® на 26.02.07 19:55.



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: Eми®]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано26.02.07 20:13



В тази връзка да попитам къде изчезна Алки?
И на мен ми е тъжно, за себе си...



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: Lali]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано26.02.07 20:38



Разбира се, че и на мен ми се случва да изпадам в депресивни състояния. Тогава се сещам за думите на Алки, че най-доброто лекарство са живите сбирки, там човек се лекува духовно. И просто отивам. Там виждам, че не съм единствената с този проблем, че всички проблеми се разрешават, само от мен зависи да "ДАМ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕТО"

.
Припомням си, че съм болна(защото колкото и чудно да е, понякога го забравям!), и че възстановяването ми е ПРОЦЕС, който ще трае до края на живота ми.
Тогава се появява "светлина в тунела", и аз се чудя защо не съм го направила по-рано, а съм се мъчила да се"лекувам" със стискане на зъби, мантри и медитация.
Поне на мен не ми действат, докато болестта ми нашепва страшнички приказки и аз й вярвам.
На сбирка, или при разговор с друг алкохолик мъглата просто се стопява, и аз съм готова да изживея пълноценно всеки миг.
Ами, това е моето "лекарство". И засега ми върши страхотна работа.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: Eми®]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 21:00



Еми написа:
Може би затова изгубих чувството си за щастие, което ме озаряваше месеци наред, през всеки един нов трезв ден.
...
Тъжно ми е, тъпо ми е, някакво безсмислено живуркане. Може би защото вложих всичко от себе си в една цел, а резултати няма.


Ми на времето ти бях казал, че едно от най-важните неща след овладяването на неустоимото желание е да си намериш цел, занятие което да замени измамното щастие от пиенето с обикновената човешка удовлетвореност от обикновените неща и добре свършена любима работа.
Като свършиш нещо да се изправиш да го огледаш и да си кажеш."Малиии, много съм добър, браво на мен"
Я се замисли една детска усмивка не може ли да те накара да се чувстваш щастлива. Ми направи повече такива усмивки, дори и на чужди деца. Всъщност децата не могат да бъдат чужди. ТЕ просто са деца....!
Всъщност това в АА го наричат "сух запой", но за мен си е обикновена депресия и неудовлетвореност от себе си. Направи нещо-смени работа, занимавай се с нещо, което ти доставя удоволствие. Иначе ще се набуташ отново в блатото на измамното щастие. И не мисли за пиенето, то не ти понася, както на мен, така на теб, така и на тия като нас.



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: girasole]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 21:05



Припомням си, че съм болна(защото колкото и чудно да е, понякога го забравям!), и че възстановяването ми е ПРОЦЕС, който ще трае до края на живота ми.

Аре стига с тия неща!! Сярната киселина много ми вреди! Значи ли , че ще съм болен до края на живота си от непоносимост към нея.
НЕ!!!!! Аз не пия сярна киселина, защото ще ме убие. Не пия също защото пиячката ще ме зарови. Ква е разликата???

В АА нищо друго не правите, освен да си припомняте колко сте болни и да размахвате плашилото на миналото. Вдигнете очи и се огледайте! Има толково различни и прекрасни неща за гледане и правене!



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: eдин rлyпak]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано26.02.07 21:19



едно от най-важните неща след овладяването на неустоимото желание е да си намериш цел...

Намерих си цел, даже две! Радвах се на постиженията ми, казвах си браво на мен... но се уморих вече.

Имам чувството, че въртя на празни обороти, защото не се забелязват старанията ми, не се оценява това което правя, и вече почва да ми писва и съм демотивирана, да! Не ми се ходи на работа, насила ходя, не ми се говори с никой - мълча по цял ден и нямам желание за нищо, освен да спя, което се превърна в основното ми занимание през почивните дни.
Ето днес е само понеделник, а се чувствам толкова скапана и нещастна.



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: Eми®]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано26.02.07 21:25



Искаш ли да шиеш гоблен?



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: eдин rлyпak]  
Автор _koko (новак)
Публикувано26.02.07 21:30



"един глупак", много ме кефиш!


Не за друго, а защото мисля точно като теб. Но нали разбираш, че от това на Еми и на girasole няма да им стане по-леко. Нещата са сериозни относно алкохола и спирането му-тук спор няма. След това, обаче всеки си избира как да продължи. Аз съм непиещ алкохолик, не съм в АА, но живея нормално.



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: Lali]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано26.02.07 21:32



Казват, че успокоява. Миналата година ми подариха един гоблен за шиене и се пробвах - хем си шиех, хем си пиех...

Нищо не излезе от пейзажа, щото бях шила със шесторен конец, а то трябвало с двоен, ама кой да гледа.

Не, Лали, благодаря за идеята, но не ставам за това.



Тема Re: Липсва ми оживлението във форуманови [re: Eми®]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано26.02.07 21:35



Това е било, защото си пиела. Както и да е.
Куче?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.