Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Много и е лошо, какво да и дам?нови  
Авторburenoska (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 18:27



здравейте.
леля ми се лекува в момента при нас.
предписали са й карбамазепин#диазепам и нищо за повръщане!!


ужасно е.не е пила от оня ден вечерта, но й става все по-зле и по-зле.
в момента вижда размазано и двойно, по нейни думи, което пък ужасно я панира.
това със зрението нормално ли е?
какво да й дам за спазмите и повръщането?дотук нищо не й подества - деган, за което лекарката от центъра каза, че било $невъзможно$, вомитушийл(капки,в които се оказа,че има някакъв алкохол), смекта...
това сме пробвали досега и нищо не помага.
не може да яде и не иска, но по-лошото е че и лекарствата не може да си задържи в стомаха.

моля ви кажете ми, вие какво сте пили? колко време е нормално да се чуства така? писах ви един път за нея - на 54 години е и с повече от 30 години почти непрекъсната употреба, като вече почти 20 години получава абстинентни симтоми като спре да пие.
за първи път изкарва почти цял втори ден.за нея това е много.
но казва че не се е чуствала досега толкова зле.
какво може да пие поне за повръщането?
идеи?
благодаря ви много предварително.
възхищавам се на всички които са успяли да преминат през това и да върнат живота си под каквато и да е форма....просто защото това не е живот....не е

Редактирано от Lali на 20.02.07 18:54.



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: burenoska]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано20.02.07 19:13



Здравей! Щом леля ти се лекува при теб много е важно точно сега да се овладееш и да не я плашиш излишно. Аз се лекувах с карбамазепин. Задължително се пие след ядене, иначе дразни стомаха допълнително. Трябва да се храни, дори да не иска. Само така ще спре повръщането. И за кой ли път се пише тук-много подсладени течности, много. А за размазаното и двойно виждане- веднага потърси лекар. Карбамазепинът има такива странични ефекти. Лекар и е нужен на леля ти.
Успех и на двете!



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: _koko]  
Авторburenoska (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 19:24



xaxa,
мерси все пак, но тя лекар си има. аз все още диазепам сама не мога да предписвам.
как така ще спре да повръща с ядене?
та тя като изпие една глътка вода повръща 40 минути стомашни сокове!
кво ядене! т.е. искаш да кажеш, че няма лекарство което да помогне за спазмите, така ли да разбирам?



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: burenoska]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано20.02.07 19:30



Не ме разбираш правилно за лекаря. Този, който и е предписал карбамазепина трябва да знае за реакцията на леля ти. Не съм лекар за да ти давам съвети. Не знам и защо ти е толкова смешно, но ......



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам? [re: _koko]  
Авторбypeнocka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 19:33



единственото, което ми каза лекарката е, че може да намали карбамазепина.
исках да питам, това не е ли точно лекарството от което би могла да се чуства малко по-добре?
нейното е по-точно финлепсин и в листовкта пише $предотвратява пристъпи на алкохолна абстиненция$.
не забелязвам да ги предотвратява.яко пристъпи си има.
друго,
колко дни?седмици? ще се чуства специално по-този начин?не колко време ще е зле, а точно тези силните пристъпи за колко горе-долу време обикновено отшумяват?
ще ме прощавате че питам толкова, но тази лекарка нещо хич не й се обяснява нищо.отношението й е все едно в момента леля ми си кара няква отпуска.
а последната е в някакъв ужас да не би утре да й е още по-зле.
аз се опитвам да й казвам,че колкото повече време минава толкова по-чист става организмът й, но тя иска да си знае точно. сякаш не вярва, че ще й мине.



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: _koko]  
Авторбypeнocka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 19:39



смяяях смях...жената червата си изповръща, а ти викаш ядене;)
повярвай ми хич не ми е смешно, че ходи с памперси в момента.
аз съм се лекувала от тежка и дългогодишна хероинова абстиненция, но преди години. при мен с всеки ден ставаше все по-добре и продължи 10 дни, като най-гадното беше до шестия ден.
тук обаче гледам, че на първия ден казваше, че е добре и само й се гади, а на втория вече е в пълен шаш, защото нищо от нещата които й даваме не й подействаха и поне според нея става все по-зле и по-зле.
колко време може да е в такова неконтролируемо състояние?
да очаквам ли утре наистина да е по-зле от колкото днес?
аз тук лекари не търся.
питам личния ви опит.мненията ви.
мерси.





Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: burenoska]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.02.07 19:45



Трябва да се изчисти организма й. В случая, това че повръща е добре.


За лекарствата акъл не мога да давам, има си лекари за тая работа. Аз минах само с белергамин, валидол, вит.В, вит.С и мноооого вода.
Преди време, по време на една от абстиненциите ми почнах да виждам двойно и имах ужасно главоболие. Влязох в болница по спешност с кръвно 180/150. Диагнозата, която ми сложиха беше артериална хипертония. Един месец ме изследваха основно и нищо не ми откриха /аз не казах, че пия по над 500 гр. водка дневно, казах по 200, но това никой не го впечатли/. Както и да е, казаха ми, че двойното и размазано виждане било от високото кръвно. След като ми се нормализира кръвното, зрението ми се оправи и главоболието изчезна.



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: бypeнocka]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано20.02.07 19:49



Лечението ми с карбамазепин и други медикаменти ми бе назначено по точно определена схема на приемане и съобразено с моето състояние.
Това се опитвам да ти кажа. Лекарят ми ме наблюдаваше НЕПРЕКЪСНАТО през първата седмица.



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: _koko]  
Авторбypeнocka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 20:01



да.и при нея е така.но просто за повръщане лекарката каза само едно там(горе го написах) и от там нататък - ми да повръща като не й действа, нищо не мога да направя.
мислех, че има нещо което би й помогнало (специално за повръщането) и затова отворих темата.
благодаря и на двама ви;)))
моля ви пишете,каквото и да е,стига да ви се пише.
коко, поста ти даде невероятен резултат!
като й казах че там един човек се е лекувал и той с карбамазепин и казва, че повръщането ще й мине само с ядене, за пръв път от повече от 36 часа се нави да яде.
веднага й стана още по-лошо, но го прие и продължи да се опитва.
нали разбирате, че не мога да я вържа, да й отворя примерно с клещи устата и да й сипвам насила храна!
не щя и не щя досега.супер упорита и изплашена е.
но сега като й предадох думите ти за храната и подсладените течности май се попостегна малко и хапна.
странното е че вечер пристъпите с повръщането й поотминават.
дано утре да е по-добре, а не по-зле.дано.
благодаря ви

накарахме я да яде



Тема Re: Много и е лошо, какво да и дам?нови [re: бypeнocka]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.02.07 20:02



колко време може да е в такова неконтролируемо състояние?

Различно. В повечето случаи 10-15 дни. Те са най-критичните. Затова е важно да не посегне да пие, защото точно поради това неконтролируемо състояние ще й се иска безумно чаша/бутилка алкохол. Много зависи от НЕЙНАТА мотивация да не пие и от твърдостта на решението й.

Сега е важно да си мисли само за днес, че няма да пие. Само 24 часа без алкохол. Утре пак така...

Търпение и Кураж!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.