Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема Психологическа защита срещу алкохоланови  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 08:08



О скоро не пия, но мисълта за алкохола не ме оставя на мира. Уж всичко е наред, а извднъж в главата ми се промъква натрапчивата мисъл да изляза и да си купя една ракийка, от която ще ми стане едно хубаво, хубаво....Как да избягам от тези мисли, как да ги пъдя от главата си, как да не ги допускам до себе си???? Страхувам се от тях....Как да направя така, че нищо и никога да не може да ме накара да им се поддам???



Тема Re: Психологическа защита срещу алкохоланови [re: Eвa]  
Автор nekoi (новак)
Публикувано12.02.07 08:36



Ех как сладко и познато за мен казваш, че ти ставало "хубаво, хубаво" от ракията.
Ела на сбирките на АА и там постепенно ще направиш така че "нищо и никога да не може да ме накара да им се поддам" на тези мисли.

Пък това за натрапчивата мисъл да излезеш и да си купиш ракийка също е много познато. Обичаш я тази пуста отрова, щом така нежно казваш "ракийка".

Явно вече си чела в този клуб, тук има хора, които могат да ти помогнат. Пиши пак и помисли дали искаш и можеш да дойдеш в АА.



Тема Re: Психологическа защита срещу алкохоланови [re: nekoi]  
Авторб.aлk (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 10:43



Като ти се припие, извикай спомена на абстиненцията и всичко ще е наред !



Тема Re: Психологическа защита срещу алкохоланови [re: Eвa]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано12.02.07 20:52



Ева, мила, просто няма начин. Никой и нищо не може да те освободи от мисълта за алкохол "завинаги", като с магическа пръчка. Това можеш да го направиш само ти, и то само за днес. Не за утре, не за другата седмица. И със сигурност не "завинаги".
Мисли за алкохол ще има. Понякога по-силни, понякога по-слаби. Но ако си кажеш, че "САМО ДНЕС" можеш да преживееш и мисълта и желанието, става по-лесно. Не мисли за утре, много е далече. Важен е днешният ден. Той да бъде още един ден в трезвост.
Прочетох в една книга нещо ,което ми направи впечатление, и ще го постна тук.
Няма път към щастието. Щастието е самият път.
Наслаждавай се на новия си път. Може пък да си открила щастието.


Усмихни се, има изход!



Тема Re: Психологическа защита срещу алкохоланови [re: Eвa]  
АвторEми (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 22:25



"Как да избягам от тези мисли, как да ги пъдя от главата си, как да не ги допускам до себе си????"

При мен стана постепенно. В началото въобще не поглеждах към витрините с алкохол или по масите в заведенията. Умишлено гледах в друга посока и си мислех как обичам кока-кола, минерална вода, чай и натурален сок.
Сега наистина ги обичам.



Пропъждах натрапчивите мисли, като си спомнях за 1-2 потресаващи случки от запоите ми, и за най-ужасните ми абстиненции. После си казвах – „Ето вече не пия от едиколко си време, значи МОГА. }Щом до сега успявам, ще почакам още малко. Знам, че няма да пия ДНЕС, каквото и да става!!! Само днес!

След 6-7 месеца ми стана рефлекс. Натрапчивите мисли се изпариха. Много рядко ми се случва да ме сполети алкохолен "порив", но обсебващата мисъл в главата ми става все по-слаба и бързо отминава, като в такива моменти пак се подсещам от къде започнах, как изплувах от дъното и до къде ще стигна, ако се поддам.





Тема Re: Психологическа защита срещу алкохола [re: Eвa]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано13.02.07 01:32



Ева, здравей!
Колко познато ми звучат думите ти. Това бяха и моите мисли, страхове и кошмари когато спрях пиенето. Едва ли можеш да си представиш колко добре те разбирам. И аз и всички, които са минали по този път. Ако сега не използваш момента, следващият път ще е още по-трудно или невъзможно. Няма /за мен със сигурност/ по-кошмарен и коварен враг от алкохола. Дай си шанс. Махни го от себе си. Не чакай той да те остави, захвърли го ти. Алкохола не ти е нужен, пречи ти и те убива бавно и сигурно. Затова и се страхуваш.
Лесно е да се каже?! Да лесно е да го кажа след време. Сега осъзнавам с цялата сериозност проблема. Сега виждам накъде бях тръгнал- към пълно самоунищожение. Не го допускай. Не го заслужаваш.

"Как да направя така, че нищо и никога да не може да ме накара да им се поддам???"

Вече са ти го написали- не пий само днес, само сега. Това е изпитано и действа. И така всеки ден... Знам го от личен опит и с всеки ден се чуствам все по-добре, все по-стабилен и все по-алкохолно независим. Лошото е необходим спомен а настоящето ми - нормално / и добро и не до там, но истинско, трезво и пълноценно/. Бъдещето е пред мен...

Страхът ти ще се предаде и тогава ще знаеш какво да сториш.
Стискам ти палци и те поздравявам!





Тема Re: Психологическа защита срещу алкохоланови [re: Eвa]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 01:34



За съжаление Ева в живота няма магичиски пръчици.
Намери си хоби, някакво занимание, чети книги ,ходи на разходка ,спортувай, ако щеш пъзели реди.И така минута по минута час след час времето минава и колкото повече все по рядко ще ти минават разни лоши мисли.Но помни винаги ,че една глътка топлина независимо след колко време ще те върне в блатото.При всичките ми спирания досега винаги ме е дънело непримирението ми с мисълта ,че аз всичко в живота си контролирам а това да пия само глътка немога.



Тема Re: Психологическа защита срещу алкохоланови [re: puvpav]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано13.02.07 01:43



Това, за пъзелите ми хареса

.

При мен беше неприложимо

Трепереха ми ръцете

Сега вече мога

Ако остане време...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.