Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Страхотен ден!нови  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано09.02.07 09:37



Решена съм днес да ми е страхотен ден. Как така? ще попита някой, не е ли уж всичко в Божиите ръце? Не противоречи ли това решение на принципа на смирението и приемането?
И да и не. Вичко в живота ми е в Божиите ръце, но решенията са мои. Дали денят е "скапан" или "страхотен", това наистина го решавам аз. А ако не е чак толкова страхотен, тогава какво?
В началото на трезвеенето ми беше истинско предизвикателство да си прекарам деня добре. Но пък тогава спомените ми бяха по-живи и ми беше лесно да си припомням нещата които съм правила или пила, или абстинентна, или натъпкана с успокоителни. И които правех тогава - на трезво и на чисто.Усещането беше съвсем ново, като че ли правех всичко за пръв път! И ми беше страшно интересно. Поздравявах се за всяко направено нещо, наистина за всяко - заслужавах го!
Когато нещата не вървяха добре, когато имах съмнения, кризи или страхове, аз знаех, че каквото и да стане, вечерта съм на сбирка. Спазих едно от основните правила - 90 дни - 90 сбирки. Това не само ми спаси живота, но го направи по-лесен. Във всяко едно отношение.
Пожелавам на всички един страхотен ден днес!


Усмихни се, има изход!



Тема Re: Страхотен ден!нови [re: girasole]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано09.02.07 10:19



Радвам се, че се чувстваш добре и си стабилна.





Тема Re: Страхотен ден!нови [re: girasole]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано09.02.07 10:26



Ето ти един поздрав по тоя случай.







Тема Re: Страхотен ден!нови [re: Hoвaroдин]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано09.02.07 19:11



ХА така! Крайно време беше да се появи противоположната тема на моя "Скапан Ден"

. Лесно е да се оплакваш (аз съм направо професор в тази област), а е трудно да спреш да се самосъжаляваш при каквито и да е обстоятелства и настроения. Само така!



Тема Re: Страхотен ден!нови [re: val999]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано09.02.07 20:24



Да, наистина понякога е трудничко да спра да се оплаквам или самосъжалявам. Но разбрах, че ако не спра, по-натам става по-трудно.
Ако чак пък толкова нямам на какво да се зарадвам(което се случва много рядко), се сещам къде бях преди две години на тази дата - приблизително. А понеже тогава си бях направо в Ада, всяко състояние днес е по-добро.
Радвам се, че си тук и си добре Вал.


Усмихни се, има изход!



Тема Re: Страхотен ден!нови [re: girasole]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано09.02.07 22:32



Привет и от мен!
Труден ден имах, угрижен... но няма да се оплаквам.
За капак отказах на бившия да отидеме на ресторант с детето за вечеря.
Коментарът от негова страна беше, че съм затъпяла! Не му се вързах.



Мотивът ми за отказа обаче не беше, че ме е страх да не пия, а просто тази вечер нямам желание да излизам никъде. Предпочитам да се наспя и да си почина. След един час кандардисване, той престана да ме навива и излязоха двамата с дъщеря ми да вечерят.
Та така. Дали постъпих твърде егоистично?

Поздрави от мен и хубав трезв уикенд!



Тема Re: Страхотен ден!нови [re: Eми®]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано10.02.07 00:27



И аз имах прекрасен ден





Тема Re: Страхотен ден!нови [re: nekoi]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано10.02.07 01:28



Имах тежък, но добър ден днес. Последва страхотна и весела вечер.... не ми се ще да описвам всичко. Последният път го сторих тук и то по друга тема... Тогава Еми беше в дълбок размисъл и само това и липсваше

. Не знаех, че и предстои такава важна стъпка. Та, Еми, извинявай!

Страхотните дни и вечери наистина си ги прави всеки от нас. Знам, че сме се научили да ВИЖДАМЕ малките, ежедневни радости. Така и по-лесно забравяме скапаните дни. По-ясно усещаме радостта, че живеем свободни от алкохол, без него. През последните месеци се чувствам отлично. Постигам онова вътрешно душевно равновесие, за което винаги съм мечтал. Може би е от годините ми, може би от обрата в живота ми след като спрях да пия... Не искам да мисля от какво е. Радвам се на мига. И от все сърце Ви желая да постигнете и усетите вашият си вътрешен конфорт. Такъв, какъвто Вие сте си го харесали и мечтали. Усещането е като да имаш страхотен ден всеки ден. Напук на ежедневните проблеми и простотии.
Днес е Задушница и ще посветя деня на мъртвите. Много от тях си отидоха без да им е време. Нека ги споменем.
А Вие бъдете живи, здрави и трезви!



Тема Re: Страхотен ден!нови [re: girasole]  
Автор Пpиятeл...ka (непознат)
Публикувано10.02.07 13:16



А пък аз излязох днес да се разходя - в полите на Витоша: цяла есен, цяла зима - все бързам... и бързам...
Беше облачно, но светло - небето беше поръбено в бяло. Дърветата не изглеждат вече заплашително - клоните им са напъпили с нов живот и сякаш греят. А храстите - едни такива, накокържени, и целите - в очакване на пролет :)
Две птици правеха гнездо.
Щастлива съм, че имам очи - да го видя :)



Тема Re: Страхотен ден!нови [re: _koko]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано11.02.07 12:28



"Тогава Еми беше в дълбок размисъл и само това и липсваше. Не знаех, че и предстои такава важна стъпка. Та, Еми, извинявай!"

Няма за какво да ми се извиняваш


Напротив, благодаря ти, че ми помогна да се замисля.
Това беше една решителна крачка за мен в преудоляването ми на страховата бариера, която си бях наложила.

Приемането и овладяването на страха от контакти с хора в пиеща компания, ми даде възможност да стана още по-уверена, а не да продължавам да си живея като под стъклен похлупак, което ме изолираше и спъваше в много отношения. И след като преминах успешно през това изпитание на себе си, изведнъж ми се откриха нови възможности в живота, които в момента ми ангажират мислите за реализацията им. Май навлизам в нов етап от промяната...

Това, което мислим влияе върху онова, което ни се случва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.