Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скапан деннови  
Автор val999 (непознат )
Публикувано05.02.07 16:46



Днес направо съм трагичен. Без никаква причина съм нервен от сутринта. Изпих по две шишета валериан, мента и пак нищо. Ходих на сауна и малко ме поотпусна ама пак ми е тъпо. Е така без никакъв смисъл. Няколко пъти Дявола ми подшушна "решението", но беше само за няколко мига и слава Богу го отхвърлих веднага. Кофти работа





Тема Re: Скапан деннови [re: val999]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано05.02.07 18:29



Здравей, val! Съжалявам за настроението ти. Не за да те дразня го казвам, но аз днес се чувствам отлично и денят ми мина добре. Имал съм такива лоши, като твоя днес, дни. Може би до 4-5 месеца след спиране на пиенето. Аз и сега ги имам, но вече не търся причината в алкохола. На всеки се случва. Лошото при нас, алкохолиците е, че си имаме в главите "тайното решение" и първо то ни идва на ум за да се спасим. Така, че просто го приеми този лош ден и чакай по-добри времена

. Те няма да се забавят, повярвай.



Тема Re: Скапан деннови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано05.02.07 18:29



Здрасти Val!
Нормално е да ти е тъпо и нервно понякога. Не се притеснявай, ще премине.
Ако можеш легни си по-рано тази вечер и спи повече. Сънят лекува лошите мисли и на другия ден настроението се възвръща.



И на мен ми се случваше така, по-често през първите 3 месеца на трезвеенето. Тогава ходенето на сбирки ме вкарваше бързо в релси.

Ако нямаше сбирка в този ден, то прочитах една глава от голямата книга или пишех тук, във форума, или влизах в чата и си "говорех" с други спрели или опитващи се да спрат алкохолици. И след известно време неусетно моментното ми колебание изчезваше.
Един вид - вариант на телефонната терапия.



Тема Re: Скапан деннови [re: val999]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано05.02.07 18:53



Лошият ден е само днес, издръж днес. Утре ще е добър ден.





Тема Re: Скапан деннови [re: val999]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано05.02.07 19:47



Каквото е казал Коко, важи абсолютно същото и за мен. Някъде до 5-6-ия месец имах често такива дни.
Отначалото бяха през ден, после взеха да стават 2:1 за добрите дни, после 3:1 и така постепенно почти изчезнаха.
И сега имам такива дни обаче, даже по няколко наведнъж, но знам, че те минават и после пък дълго време се чувствам добре.
Просто като си усетиш, че ти идва такъв ден е добре в него да намалиш колкото можеш повече натоварванията, преумората и особено изнервящи срещи и разговори.



Тема Re: Скапан деннови [re: val999]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 19:56



Е всички имаме такива дни. Даже и тези които никога не са пили или тези, които не прекаляват с пиенето. Та мисълта ми е, че не ползвай тъпите дни за да си измисляш фалшиви решения. Просто си помисли, че нормалния свят НЕ ПРИБЯГВА до това решение и въпреки всичко е оцелял.





Тема Re: Скапан деннови [re: eдин rлyпak]  
Автор LaliМодератор (ентусиаст)
Публикувано05.02.07 20:15



Ами аз лично се спасявам с душ, целувки и секс.





Тема Re: Скапан ден [re: Lali]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 20:31



Ами аз лично се спасявам с душ, целувки и секс

Мдааа, добро решение! Обаче има такива опаки дни, че и всичките красавици на света не могат да повишат либидото ми.
Интересното е че има и дни в които мога да не изляза от леглото(не в смисъл спане)



Бе шантав живот и интересното е, че няма причина да се свързва с каква да е зависимост.



Тема Re: Скапан деннови [re: eдин rлyпak]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано05.02.07 22:54



Вал, има и такива дни.

Не се плаши, ще мине. Аз все още ги имам понякога, но съм разбрала, че всяко нещо(нервност, абстинентни кризи, паника или страх)преминават, когато не се боря с тях. Просто се отпускам и наблюдавам ситуацията. Не стискам зъби, не тичам в кръг, не крещя. Не правя нищо от онова, което правех преди.
Знам, че всяко нещо има начало, но има и край. Само трябва да му дам време.
Знам също, че ми се случва само онова, което мога да понеса. Нищо повече. И ако Бог е решил, че ще се справя, коя съм аз да Му противореча?
Още нещо, Вал, не го пий тоя Валериан, ако е в етанолов разтвор. Ако го нямяш на хапчета, по-добре забрави.
Ще се справиш, знам.

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Скапан деннови [re: girasole]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 00:59



Вал,препоръчаха ми поне първите 6 месеца да намаля темпото ако искам да устискам, да избягвам максимално стресовите ситуации.Аз лично прехвърлих част от ангажиментите си на служители, баща, майка.Аз също имах леко неразположение някаде около твоя период.Някаде около 100 тниа ден също но пак беше леко /благодаря на Аня че ме предопреди/.
В интерест на истината силна криза още съм нямал но пия някои билкови продукти и едни хапчета да я карам по спокойно.
Знай че всички тинктури садържат алкохол като в някои е повече 20 град.Тарси ги само на хапчета.
Надявам се ,че вече си се оправил.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.