Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Безсъниенови  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано02.02.07 06:05



Не мога да спя вече втори ден. Лягам си и след минути се събуждам. И край. . .Ставам, разхождам се, пуша, гледам телевизия. Заспивам около един, а знам, че ще ставам в шест.


Започнах да си мисля за успокоително, но се стреснах, когато си припомних какво ми причиниха транквилантите в миналото.
В момента съм на прага на Осма стъпка, но някак си отлагах . . .
Може ли чувството ми за вина да е "изпреварило" събитията, само и само да седна и да го направя този списък?
Казах си, че днес е нов ден, и това че не съм спала не ми тежи вече толкова. Но започнах да се страхувам от вечерта. Ами ако пак не заспя?



Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано02.02.07 07:19



Добро утро, girasole!



Не мога да те посъветвам в момента, защото аз съм точно в обратната ситуация по отношение на заспиването. От натрупана преумора, просто лягам и заспивам. Ако можех щях да спя по 10 часа на ден...

"Казах си, че днес е нов ден, и това че не съм спала не ми тежи вече толкова. Но започнах да се страхувам от вечерта. Ами ако пак не заспя?"

Не го мисли за вечерта. Когато се страхуваме за нещо, може да го предизвикаме да стане. Опитай се да се отпуснеш, да си починеш. Излез, разходи се, отвлечи си вниманието с нещо друго, което ти е приятно.
Направи си чай от маточина - успокоява

И не се напъвай да вършиш нещо, което не ти се прави в момента. Има време за всичко, ще дойде подходящ момент и ще го направиш както трябва. Споко.



Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано02.02.07 07:33



ГОНЕНИ ОТ СТОТИЦИ ФОРМИ НА СТРАХОВЕ, САМОЗАБЛУДА, СЕБЕЛЮБИЕ И САМОСЪЖАЛЕНИЕ…….

ТОЧНО ТОВА СЕ ПОЛУЧАВА И ПРИ МЕНЕ. ТОГАВА РАЗБИРАМ, ЧЕ НЕ ДЕЙСТВАМ ПО ПРОГРАМАТА. ТОВА СА ИНДИКАТОРИТЕ, ЧЕ НЕЩО НЕ Е НАРЕД. ЧЕ АЛКОХОЛИЗМЪТ МИ НАБИРА МОЩ. ПОЧВАМ ДА СЕ СТРАХУВАМ, ЧЕ Е СТАНАЛО КЪСНО И НЯМА ДА МОГА ДА СЕ НАСПЯ. СУТРИНТА СЕ СЪБУЖДАМ НЕ ЗНАМ КОГА И ПОЧВАМ ДА СЕ ВЪРТЯ УПОРИТО ТЕРОРИЗИРАЙКИ СЕ ДА ЗАСПЯ. КАТО ЧЕ ЛИ СЪНЯТ АВТОМАТИЧНО ЩЕ МИ ДОНЕСЕ ОТМОРА И ПОКОЙ. ДА АМА НЕ. СЪНЯТ ДОРИ ПОВЕЧЕ ИЗМОРЯВА ЕДИН ТОРМОЗЕЩ СЕ АЛКОХОЛИК. И ОСТАНАЛИТЕ СТРАХОВЕ – ЧЕ НЕЩО НЕРЕДНО СЕ СЛУЧВА, ЧЕ НЯМА ДА ОЦЕЛЕЯ ФИНАНСОВО, ЧЕ ЕДИКОЙСИ ЩЕ МИ НАПРАВИ НЕЩО, ЧЕ ЕДИКАКВОСИ ЩЕ СТАНЕ МНОГО КОФТИ.
ЗА КОЙ ЛИ ПЪТ СЕ ПОТВЪРЖДАВА ПАРАДОКСАЛНАТА ЗА АЛКОХОЛИШКИЯ МИ МОЗЪК ИСТИНА – АКО НЕ ПОСТАВЯ НА ПЪРВО МЯСТО ПРОГРАМАТА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА АА, ТО ВСИЧКИ ДРУГИ НЕЩА, КОИТО УЖ СА ПО-ВАЖНИ, СЕ ПРЕЦАКВАТ.
ПРЕЦАКВА СЕ РАБОТАТА. ПРЕЦАКВА СЕ СЪНЯТ МИ. ПРЕЦАКВА СЕ ДЕНЯТ МИ. ВСИЧКО ВКУПОМ ОТИВА НАНЯКЪДЕ.
АМА ЗАЩО ТАКА?
АМА ЗАЩОТО НЕ МОГА ДА СТОПЛЯ, ЧЕ АКО ИСКАМ ДА ИМАМ СПОКОЙСТВИЕ, РАДОСТ, РАБОТА, ЖИВОТ, СЕМЕЙСТВО И Т.Н., ТРЯБВА ДА СЛОЖА НА ПЪРВО МЯСТО МОЕТО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ. КАК МОЖЕ С НЕНОРМАЛНИЯ СИ МОЗЪК ДА СЕ ДЪРЖА НОРМАЛНО В ОБЛАСТИТЕ, КОИТО СА НА ПЪРВО МЯСТО. С КАКВО ПОКАЗВАМ, ЧЕ СА НА ПЪРВО МЯСТО.
АМИ АКО НЯКОЙ ПРОКАЖЕН ОТКАЖЕ ДА ОТИДЕ ДА СЕ ЛЕКУВА, ЗАЩОТО СЕМЕЙСТВОТО МУ БИЛО НА ПЪРВО МЯСТО И НЕ ИСКА ДА ГИ ЛИШАВА ОТ СЕБЕ СИ И СЕБЕ СИ ОТ ТЯХ? СЕДИ СИ ПРОКАЖЕНИЯТ У ДОМА И СЕЕ ЗАРАЗА? ОБИЧАМ ВИ!!! С КАКВО ТОЙ ПОКАЗВА, ЧЕ СЕМЕЙСТВОТО МУ ИЛИ НЕЩО ДРУГО Е НА ПЪРВО МЯСТО? С ЕДНИ ГОЛИ ПРИКАЗКИ, КОИТО МИ СЕ Е ВТРЪСНАЛО ДА ГИ СЛУШАМ – АМИ АЗ НЕ МОГА САМО С ПРОГРАМАТА ДА СЕ ЗАНИМАВАААААААААААААААМММММММММММ. АЗ ИМАМ СЕМЕЙСТВООООООООООООООООООО. ИМАМ РАБОТААААААААААААААААААААААА. ТРЯБВА ДА СИ ПОЧИВАААААААААААААААММММММ.
ААА, КО СТАНА? ЩО НЯМА ПОЧИВКА?
ИЛИ ПЪК ЕДНОТО ГОЛО НЕПИЕНЕ? ГОЛЯМ ПРАЗ – КАКТО КАЗВАШЕ БАБА МИ ГОСПОД ДА Я ПРОСТИ.
ДА, НАЙ-ВАЖНОТО Е ДА НЕ СЕ ДЪРПА ПЪРВАТА ЧАША. НО КАК СТАВА НОМЕРЪТ? СЪС СТИСКАНЕ И ПИТАНЕ – ДА ХОДЯ ЛИ НЯКЪДЕ, КАК ДА ОТКАЗВАМ, КАЖЕТЕ МИ ТАКТИКИ, ДА СЕ ВЪРЖА ЛИ ЗА ПАРНОТО, ДА СИ ЗАШИЯ ЛИ УСТАТА?
ЕДИНСТВЕНАТА ЗАЩИТА СРЕЩУ ПЪРВАТА ЧАША МОЖЕ ДА НИ ДАДЕ СИЛА ПО-ВИСША ОТ НАС. ТОВА ГО Е ЗАГРЯЛ ЮНГ И ОТТОГАВА НЕ СЕ Е ЯВИЛ НЯКОЙ ДА ИЗМИСЛИ НЕЩО ПО-СВЯСТНО. МОЖЕ БИ НЯКОЙ ДЕН НАУКАТА ЩЕ УСПЕЕ, НО ЗАСЕГА НЕ Е УСПЯЛА. ЯВЯВАТ СЕ ОТВРЕМЕ НАВРЕМЕ ЛЕЧИТЕЛИ РАЗНИ, АМА ТОВА Е ДРУГА ТЕМА.
А КАК СИЛАТА ПО-ВИСША ОТ НАС ЩЕ НИ ДАДЕ ТАЗИ ЗАЩИТА? АМИ КАТО РАБОТИМ ПО ПРОГРАМАТА НА АНОНИМНИТЕ АЛКОХОЛИЦИ. ИНАЧЕ НЕ СТАВА. И КАТО РАБОТИМ ПО ПРОГРАМАТА НА АНОНИМНИТЕ АЛКОХОЛИЦИ ИЗВЕДНЪЖ ВСИЧКО ЩЕ ПОЧНЕ ДА СИ ИДВА НА МЯСТОТО. НЯМА ПРЕЗ СЕДМИЦА ДВЕ ДА ПИТАМЕ ЕДНО И СЪЩО, ЗАЩОТО НЯМА ДА СМЕ СТИГНАЛИ ДО БЛЕСТЯЩАТА ИДЕЯ, ЧЕ ПРОГРАМАТА Е НЕЩО ПРЕХОДНО И ВЕЧЕ МОЖЕМ БЕЗ НЕЯ.
МОЖЕМ АМА ГРЪНЦИ. МОЖЕМ ЗА ДЕН ДВА ДОКАТО ПОЧНЕМ ДА СИ ВЪОБРАЗЯВАМЕ, ЧЕ ВЕЧЕ СМЕ СЕ ИЗЛЕКУВАЛИ. ХАХА. НАЧИН НА ЖИВОТ Е ТАЗИ ПРОГРАМА. А Е НАЧИН НА ЖИВОТ, ЗАЩОТО БЕЗ НЕЯ НЯМА ЖИВОТ. БЕЗ НЕЯ НЯМА СПОКОЙНА, ЩАСТЛИВА И СИГУРНА ТРЕЗВОСТ. БЕЗ НЕЯ ИМА НЯКАКВИ ОТЧАЙВАЩИ ТЛАСЪЦИ И ТРЕПЕРЕНЕ И ЗОР.
КАЗВАМ ГО ОТ ПОЗИЦИЯТА НА ЕДНА ГОДИНА СТИСКАНЕ НА ЗЪБИ. ЕДНА ГОДИНА НЕ ПИЕХ. ЦЯЛА ЕДНА ГОДИНА. И ЗАТОВА МИ Е СМЕШНО КАК ПЪК НЯКОИ ХОРА СИ МИСЛЯТ, ЧЕ КАТО НАБУТАТ МЪЖА СИ В СУХОДОЛ /ЩОТО ВЕЧЕ СА ГО РЕШИЛИ/ И ЩЕ ГО ОПРАВЯТ. АМИ НАЛИ ПОСЛЕ ТОЙ ЩЕ ИЗЛЕЗЕ ОТ СУХОДОЛ И КАКВО ЩЕ ПРАВИ КАТО ГО НАТИСНЕ ЗОРА? КАК ЩЕ ИЗДЪРЖИ ТОЗИ ЧОВЕЧЕЦ? ПРОСТО НЕ МИ СЕ МИСЛИ КАТО ЗНАМ АЗ ОТКЪДЕ ИДВАМ И КАТО ВИЖДАМ, ЧЕ МНОГО ХОРА СА СЕ ЗАПЪТИЛИ НАТАМ.

НАСКОРО СТАНА СЛЕДНОТО. УЖ ДОСТА ВРЕМЕ НЯМАХ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ. И ИЗВЕДНЪЖ ПАК СЕ ПОЯВИХА НЯКАКВИ СТРАХОВЕ. ПОНЕЖЕ РЕДОВНО ПИША, АНАЛИЗИРАМ СЪСТОЯНИЕТО СИ И ДЪРЖА В ТЕЧЕНИЕ МОЯТ СПОНСОР – ПОЛУЧИХ ОТГОВОР. ПОЛУЧИХ НАСОКА КАКВО МИ КУЦА И ЕВЕНТУАЛНО ДА СЕ СЕТЯ САМ. СЛЕДНИЯТ ПОСТ:

СВОБОДА ОТ… СВОБОДА ДА

Познахме нова свобода…


Свобода според мен е едновременно свобода от и свобода да. Първата ми даде радостта на свободата от робството на алкохола. Какво облекчение. Тогава почнах да изпитвам СВОБОДА ОТ СТРАХА – СТРАХА ОТ ХОРАТА, ОТ ИКОНОМИЧЕСКАТА НЕСИГУРНОСТ, ОТ ОБЩЕСТВОТО, ОТ НЕУСПЕХЯ, ОТ ОТХВЪРЛЯНЕТО. Тогава почнах да се наслаждавам на свободата – свободата да бъда трезв днес, свобода от мен самият, свобода да изразявам мнението си, да изпитвам спокойствие на ума, да обичам и да бъда обичан, свободата да израствам духовно. Как се постигат тези свободи? Голямата книга ясно казва, че ПРЕДИ ДА СЪМ ПОПРАВИЛ И НАПОЛОВИНА ПРИЧИНЕНИТЕ ВРЕДИ, ще позная „нова” свобода; не старата свобода да правя каквото ми харесва, без оглед на другите, а нова свобода, която позволява да изпълнявам обещанията в живота си. Каква радост е да бъдеш свободен!

АКО ПОЛОЖИМ УСИЛИЯ НА ТАЗИ ФАЗА ОТ НАШЕТО РАЗВИТИЕ ЩЕ БЪДЕМ ИЗНЕНАДАНИ ОТ ПОСТИГНАТИТЕ РЕЗУЛТАТИ ДОРИ И ДА СМЕ ИЗМИНАЛИ ПОЛОВИНАТА ОТ ПЪТЯ. Ще получим нова свобода и ново щастие. Няма да съжаляваме за миналото или да затваряме вратата след него. Ще разберем смисъла на думата ведрина и ще познаем спокойствието. Независимо то това колко много бяхме паднали в миналото ще разберем как нашият опит би помогнал на другите. Усещането за безполезност и самосъжаление ще изчезне. Ще престанем да мислим за егоистични неща и ще започнем да мислим за нашите събратя. Себичността ни ще се стопи. ЦЯЛОТО НИ ОТНОШЕНИЕ И ПОГЛЕД ВЪРХУ ЖИВОТА ЩЕ СЕ ПРОМЕНИ. СТРАХЪТ ОТ ХОРАТА И ФИНАНСОВАТА НЕСТАБИЛНОСТ ЩЕ НИ НАПУСНАТ. Ние интуитивно ще знаем как да се справим с неща,които преди ни объркваха.

ОХОООООО. ЗНАЧИ СЪМ ПОЗАКЪСАЛ С НЯКОЯ ОТ ФАЗИТЕ. СВЪРШИХ НЕЩИЧКО И ПАК ПОЛУЧИХ ОТСРОЧКАТА ВЪВ ВИД НА ПОКОЙ И СВОБОДА ОТ СТРАХОВЕТЕ.
ТОВА Е. ЖИВОТЪТ ЧРЕЗ ПРОГРАМАТА ЕДИНСТВЕНО МОЖЕ ДА НИ ГАРАНТИРА СВОБОДА. ДРУГОТО Е ИЗМИСЛИЦА И СТАРИ ЛЪЖИ. ТОЛКОВА ПОВТАРЯНИ СТАРИ ЛЪЖИ, ЧЕ ВЕЧЕ МОЗЪКЪТ НИ ПИЩИ, КОГАТО ГИ ПОСТАВЯМЕ ПОД СЪМНЕНИЕ. ВСЪЩНОСТ АЛКОХОЛИЗМЪТ НИ ПИЩИ.
АБЕ ДОСКОРО СИ МИСЛЕХ, ЧЕ САМО АЗ СЕ СТРАХУВАМ, ЧЕ САМО ПРИ МЕНЕ ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО ВЪРВИ ПО ТОЗИ НАЧИН.
ЧЕ ОСТАНАЛИТЕ АЛКОХОЛИЦИ СА СЕ ОТЪРВАЛИ, ГЛЕДАТ СИ СЛЪНЦЕТО, СВИРКАТ СИ, НЕ ИМ ПУКА. ВЕЧЕ СА СЛОЖИЛИ ТОВА И ОНОВА НА ПЪРВО МЯСТО. ХОДЯТ СИ НА РАБОТА. НЕ ИМ ПУКА ЗА СБИРКИ. ИЗОБЩО – ПЪЛНО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ. ОХООООО.
ТАКА ЛИ Е БЕ БРАТЯ И СЕСТРИ? ОТЪРВАХТЕ ЛИ СЕ ВЕЧЕ ОТ КОВАРНИЯТ, ОБЪРКВАЩ И ВСЕМОГЪЩ НАШ ТИРАНИН? СЛОЖИХТЕ ЛИ ГОЛЯМАТА КНИГА НА НАЙ-ГОРНИЯ РАФТ?



Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано02.02.07 17:02



Значи може и от това да е, ако мисълта за списъка на хора, с които трябва да изгладиш или промениш отношенията си, те стресира. Но може и да не е от това. Вероятно няма да го разбереш със стопроцентова сигурност. По-важно е да парираш за момента безсънието. На мен също ми се случва поне три-четири пъти месечно, вече не се и питам защо, тъй като знам, че няма да избягна причината. На който му е писано да се пореже, със сигурност няма да си удари с чук пръста. :-))
Има един вид хомеопатични средства - от тоя тип, които ако не помогнат, поне няма да навредят. Можеш да опиташ...

ПП Но виж, ако се задълбочи, е важно да се стигне до причината.

Редактирано от Hoвaroдин на 02.02.07 17:19.



Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 17:26



Прави ми впечатление ,че и при някои от вас е както и при мен- и да ме засърби по силно първо се питам това да не е някаква реакция от непиенето, а и в един от постовете споменах ,че пак то е виновно да ме хване сега грипа :) и после като се замисля спокойно всичко си идва на мястото.
Като ходих един път при доктора си му се оплаках ,че от време на време не спя.Попита ме : преди да почнеш да пиеш как спеше и аз одговорих ами от време на време пак зле. и той ми каза : ами тогава защо се чудиш ,че сега не спиш от време на време ,дори и аз като човек нямащ проблеми с алкохола понякога не мога да заспя, спа неспокойно или се събуждам.
Ти си нормален човек , може нещо да те е притеснило пък и случайно да не ти се е спяло една нощ ипосле мисълта ,че пак ще се случи те провокира към ново безсъние.
Много добре ,че не посягаш пак към сънотворните.На мен ми се случи следното - при един такъв период на безсъние почнах да пия едни хапчета за нещо си и започнах да спя.Естествено реших че е от хапчетата но после като питах се оказа ,че те нямат никакво подобно действие и познай , аз все пак продължих да си ги пия още известно време та да мога да спа.





Тема Re: Безсъниенови [re: puvpav]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано02.02.07 17:40



Много ви благодаря на всички! Ами да, нали съм свикнала да се обвинявам за всичко, та и сега се чудех, какво ли съм направила та не мога да спя.


Не го приех, а реших да се боря с него с всички позволени за мен средства.
Вече съм по-добре, поспах малко следобяд, и съм готова да започна списъка.
Бях решила, че сигурно съм супер лоша, след като не мога да заспя.
Старите навици не отмират лесно, и всъщност минаха само две години! Аз си мислех, че всичко се е възстановило автоматично и като с магическа пръчка.
Е, явно не е ! Благодаря още веднъж!

Усмихни се, има изход!



Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано02.02.07 21:17



И аз като започнах трезвеенето, след тежките няколко дена, поспах няколко по-спокойно. После и мен до 1-2 часа ме мъчи безсъние. И се чудех - защо е така като не пия, уж съм спокоен и т.н. После се позамислих повече и се сетих, че даже и когато бях ученик и не бях помирисвал алкохол, пак до посред нощите не можех да заспивам. Въртяха ми се безброй мисли за какво ли не, за иминалия ден, за предстоящия ден и т.н. Така че, всъщност си спомних, че това си ми е нормалното състояние, което съм забравил. Какво да се ядосвам. Всеки е различен. А и даже значи сега всичко си ми е наред. Какво по хубаво от това





Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано02.02.07 23:51



Джирасол, лека нощ! Тази нощ може пък и да спиш.
Освен всичко друго в момента има и пълнолуние.
Ако почнеш да му се плашиш на безсънието, то те напада още повече. И аз съм имал такива периоди.
Опитай с мелатонин, на билкова основа е, не прави зависимост. Д-р Боби (лека му пръст) ми го препъроча, може да взимаш и по 2 един час преди лягане.
Иначе като усетя че не мога да заспя, си казвам - сега няма да се опитвам да заспя, само ще си лежа и не усещам как съм заспал.
Многото седене пред компютъра също пречи на съня.
Мен книгата ме приспива по-добре от телевизора.
Освен това лягане и ставане в едни и същи часове.



Тема Re: Безсъниенови [re: girasole]  
Автор Пpиятeл...ka (непознат)
Публикувано03.02.07 10:25



Опитай с метода "Силва". Напълно е възможно да успееш. Пък и той не е само за безсъние. Мисля, че успешно може да допълва работата по 12-те стъпки.



Тема Re: Безсъние [re: girasole]  
Автор Araпи (новак)
Публикувано03.02.07 17:29



Здравей girasole,
Безсънието е нещо, което тормози и мен в последно време.Събуждам се в1ч,2ч 3ч през нощта и така до сутринта.

Връхлитат ме всякакви мисли.Лягам затварям очи,а сънят бяга.После пак ставам,дълго пуша и пия кафета. С това си безсъние притеснявам цялата къща.Всеки ден си казвам,че тази нощ ще спя спокойно, но не всеки път успявам..Всичко това ме прави неспокоен,нервен,а и безпокоя с поведението си любимите си хора
В момента не работя, може би подсъзнателно изпитвам чувство на вина за финансовото състояние в дома ми.Не искам да е така.Сега основният ми приоритет е да се стабилизирам.Надявам се и безсънието да изчезне,а не ми се прибягва до "услугата" на хапчетата....
Дано успея




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.