Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли място за нови тук?  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 22:18



Здравейте на всички!
Аз тук съм чисто нова - само прегледах няколко теми...
Аз съм от хората които обичат да си пийват по чашка - две вино или бира и толкоз. Но с проблема АЛКОХОЛ се сблъсках неочаквано бързо и то - свързано с най-близкия ми човек - моят мъж. Нещо се случи като че ли изведнъж (но все пак вероятно постепенно) и той започна все по често да "изчезва", да заприличва на сянката на човека, когото обичам, да заприличва все повече на безпомощно дете, на едно голямо наранено безпомощно дете...
И сега пиша тук защото много искам да му помогна, всички около него искаме да му помогнем, но някак си имам нужда от съвет от хора минали по този път - кое е най-добре като помощ. Да, знам, че първото нещо е той да има желание и струва ми се скоро - когато преодолее пустата гордост и признае че наистина има проблем, ще поиска да се лекува, но кой път да хванем???
По линията личен лекар - невролог му изписаха диазепам (а аз силно се притеснявам, че това е друг обект за притеснение). Чух за методи за деинтоксикация във Военна болница (май), както и за всеизвестната клиника Суходол.
Ще се радвам много на мненията на онези от вас, които са минали по този път, дай Боже прескочили сте този ад и имате впечатления кое най-много ви е помогнало.
Също така имам нужда от съвет как да се държа, за да мога да бъда полезна на този човек, а не да влизаме в безсмислена конфронтация.
Благодаря ви предварително



Тема Re: Има ли място за нови тук?нови [re: :(]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 00:07



Погледни от втора стр. темите "как бих могла да и помогна" , "искам съвет" , "какможе възрастен човек да спре" и мн. др.



Тема Re: Има ли място за нови тук?нови [re: :(]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано01.02.07 00:26



Може да прегледаш и тук:







Тема Re: Има ли място за нови тук?нови [re: :(]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 07:32



Ето човека, които ви озадачава, особено с пълната си липса на контрол. Когато пие, той извършва абсурдни, невероятни, трагични неща. Той е истинския д-р Джекил и мистър Хайд. Много рядко е умерено опиянен. Винаги повече или по-малко е безумно пиян. Поведението му, когато пие, съвсем не прилича на поведението му в трезво състояние. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ ЕДИН ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ ХОРА НА СВЕТА. Но ако пие един ден, често поведението му става отвратително, дори опасно противообществено. Има способността да се налива в най-неподходящия момент, особено когато трябва да вземе важно решение или да изпълни поето обещание. Най често този човек е разумен и уравновесен във всяко едно отношение, освен по отношение на алкохола, пред които се превръща в невероятно безчестно и егоистично същество. Често е с изключителни способности и умения и безупречно поведение, а пред него стоят перспективи за блестяща кариера. Използва способностите си, а след това разрушава всичко чрез поредица от безмислени запой. Той е човек, който си ляга толкова интоксикиран, че би трябвало да спи поне двадесет и четири часа. Но рано на следващата стрин налудничаво търси бутилката, която е забутал някъде миналата нощ. Ако може да си го позволи, понякога крие бутилки из цялата къща, за да бъде сигурен, че никoй няма да излее в мивката всичките му запаси. С влошаване на нещата той започва да използва силни успокоителни и алкохол, за да успокои нервите си и да може да работи. След това идва денят, в които просто не успява да се справи и се напива отново. МОЖЕ БИ ТОГАВА ЩЕ ОТИДЕ ПРИ ЛЕКАР, КОЙТО МУ ПРЕДПИСВА МОРФИН ИЛИ ДРУГО СЕДАТИВНО СРЕДСТВО, ЗА ДА СЕ УСПОКОИ. СЛЕД ТОВА СТАВА РЕДОВЕН ПОСЕТИТЕЛ НА БОЛНИЦИТЕ И САНАТОРИУМИТЕ.


Едно заболяване от този вид - а ние приемаме, че това е заболяване - въвлича всички около нас така, както никоя друга човешка болест. Ако даден човек има рак, всички го съжаляват, но никoй не се сърди и не се обижда. Но не така стоят нещата с алкохолизма, защото покрай него се унищожава всичко, за което си струва да се живее. ТОЙ ПОГЛЪЩА ВСИЧКИ, ЧИЙТО ЖИВОТ ИМА ДОПИРНИ ТОЧКИ С ТОЗИ НА БОЛНИЯ. ТОЙ ВОДИ ДО НЕДОРАЗУМЕНИЯ, ЖЕСТОКА ОБИДА, ФИНАНСОВА НЕСИГУРНОСТ, ОТВРАТЕНИ ПРИЯТЕЛИ И РАБОТОДАТЕЛИ, СЪСИПАН ЖИВОТ НА НЕВИННИ ДЕЦА, ТЪЖНИ СПРУГИ И РОДИТЕЛИ - ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖИ ТОЗИ СПИСЪК.

Надявам се, че тази книга ще предостави информация и утешение за тези, които са засегнати, или могат да бъдат засегнати от тази болест. Те са много.

Високо компетентните психиатри, които са се занимавали с нас знаят, че понякога е невъзможно да убедят алкохолика да обсъжда собственото си полужение без задръжки. КОЛКОТО И ДА Е СТРАННО, НА СЪПРУГИТЕ, РОДИТЕЛИТЕ И БЛИЗКИТЕ НИ ПРИЯТЕЛИ ИМ Е ОЩЕ ПО-ТРУДНО, ОТКОЛКОТО НА ПСИХИАТЪРА И ЛЕКАРЯ, ДА ВЛЯЗАТ В КОНТАКТ С НАС.

Независимо от това бившият проблемен пияч, който е намерил това решение на проблема, който е добре въоражен с данни за самия себе си, обикновено може да спечели пълното доверие на друг алкохолик само за няколко часа. Докато не се достигне до такова разбирателство, нищо или почти нищо не може да бъде постигнато.

Това, че човекът, които се опитва да осъществи контакта, е имал същите затруднения, че той очевидно разбира добре за какво говори, че цялото му поведение показва на новодошлия, че знае истинския отговор на въпросите, че не се смята за по-голям католик от Папата, а единствено искрено желание да помогне, че не е необходимо да се плаща каквото и да е, да се точат брадви, да се угажда на когото и да било или да се изслушват някакви проповеди - това са условията, които ние намираме за най-ефективни. СЛЕД ПОДОБЕН ПОДХОД МНОЗИНА СЕ ИЗПРАВЯТ И ПРОХОЖДАТ ОТНОВО.



Тема Re: Има ли място за нови тук?нови [re: aлkaжa]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 21:13



Благодаря ви!
Прочетох вече доста и горе долу мисля, че усещам как аз да се държа в тази ситуация (независимо какво ми коства), но все още се надявам да споделите лични впечатления от различни лечебни методи, клиники, терапевти и т.н. Вече говори с приятел, който се справя доста добре с това, а е минал през Суходол. Просто имах нужда от повече мнения, за решим как да помагаме..-
Мерси




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.