Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Тема нещо важнонови  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 15:06



Цитирам от една книга:
Отказалият се от пиене алкохолик, който отново започва да пие, дори и след много години трезвеност, ще увреди черния си дроб толкова, колкото и този, колкото и този, който никога не е спирал да пие



Тема Re: нещо важнонови [re: puvpav]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано30.01.07 16:18



Може би е така, защото алкохолизмът е "смъртоносна и прогресивна " болест. Много пъти си го повтарям, но винаги научавам нещо ново в този контекст.
Знам, че ако започна отново да пия, аз никога вече немога да достигна това състояние, в каквото съм била, когато съм започнала. Няма да го има същото настроение и същите емоции. Ще започна оттам, откъдето спрях, т.е. сутрешно и нощно пиене, треперене, страх и паника. . . .
Или поне много бързо ще се докарам дотам! А наистина не искам, много ми беше страшно.
Това за състоянието на организма го чета сега, но просто не се учудвам. Вярвам ти. Болестта е толкова коварна, че може да се развие накъдето си поиска. Но относно това, че "черният му дроб ще бъде в същото състояние като на алкохолика, който не е спирал да пие", искам да кажа нещо. Ако аз не бях спряла преди две години, вярвам, че нямаше да съм жива сега, знам го. Просто нямаше накъде повече, поне при мен. И ако черният ми дроб не се различава от нечий друг, то поне животът ми е съвсем различен от този на пиещите алкохолици. Според мен, само това си струва да продължавам.
И благодаря за информацията.


Усмихни се, има изход!



Тема Re: нещо важнонови [re: girasole]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 18:29



Или поне много бързо ще се докарам дотам!

При последния си неуспешен опит бях трезвен 1 година.
След първата чаша, за една седмица стигнах предишното количество, 1 литър концентрат в денонощие, без да се броят слабите пиенета.
След 3 месеца почти бях гушнал букета.
За всички, които искат да спрат пиенето, искам да кажа, че със всеки опит става в пъти по зле и в десетки пъти по трудно да спреш, но естествено по-лесно да умреш.
Така че, момчета и момичета, ако сте успели да спрете НЕ ПОСЯГАЙТЕ КЪМ ПЪРВАТА ЧАША, ЗАЩОТО ВАРИАНТИТЕ ЗА ПРОТИВОПОСТАВЯНЕ НА БОЛЕСТТА СТАВАТ ВСЕ ПО-ОГРАНИЧЕНИ

Успех!!



Тема Re: нещо важно [re: eдин rлyпak]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 18:56



Лошото е "един глупак" ,че момчетата и момичетата не четат в този форум а лежат под масите.


Де да бях на този акъл преди 10 год.



Тема Re: нещо важнонови [re: puvpav]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано30.01.07 19:14



Преди 10 години, въобще не се замислях, че може нещата при мен да стигнат толкова далече. Не знаех, че алкохолизмът е прогресивно и смъртоносно заболяване, не бях чувала и за Анонимни алкохолици, въобразявах си че мога да пия, мога и да не пия.

Спомням си как още тогава имах абстинентни състояния, които ги наричах "махмурлук" и ги туширах с 1-2 бири през деня, до вечерното ми напиване.

Ако тогава съществуваше този форум, може би щеше да ми светне сигналната лампичка и нямаше да се задълбочат нещата до безпаметност и делириум.... за да се стресна и да взема мерки!



Тема Re: нещо важнонови [re: eдин rлyпak]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано30.01.07 19:49



"При последния си неуспешен опит бях трезвен 1 година.
След първата чаша, за една седмица стигнах предишното количество, 1 литър концентрат в денонощие, без да се броят слабите пиенета.
След 3 месеца почти бях гушнал букета."


Как го допусна да се случи след 1 година трезвеност? Какво те провокира да почнеш да пиеш отново, след като толкова време не си пил?





Тема Re: нещо важнонови [re: Eми®]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 20:35



Какво те провокира да почнеш да пиеш отново, след като толкова време не си пил

Ми как да ти кажа? Много проблеми в бизнеса, в къщи. Изпадаш в депресия. Не ходиш на психиатър щото не си луд.

После си спомняш, че една чаша ще те извади от гадориите и ще промени погледа върху нещата. Една част от теб казва-"ледът се пука..", друга част пък-"Силни сме, ще контролираме"-каква глупост това ми беше втори опит!
Но надделява тезата " само днес и само една чаша". Естествено и първият път чашата не е една. Пещта е опалена и чака да метнеш хляба в нея.

Сега, както съм ти казвал, не ям маслини и не пия и въобще не ме интересува!
Та така! Спомените оживяват, когато се отъркам в тоя форум.



Тема Re: нещо важнонови [re: eдин rлyпak]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано30.01.07 22:03



Гого, благодаря ти, че ми отговори

и се радвам, че пак пишеш във форума. Всеки един споделен опит е ценен. Бъди здрав, не яж маслини и ..... другото си го знаеш




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.