Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Започвам нов опит и моля за помощнови  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 09:06



Здравейте всички и ЧНГ! За пръв път съм тук. От вчера започнах нов опит за трезвост и в момента треперя като листо. Изкарах една "незабравима" новогодишна нощ и си мисля, че няма да мога да изкарам още много подобни. Не знам дали бих се осмелил да се присъединя към АА, но вече съм решил да опитам и моля за помощ, някой да ми препоръча група в София и ако може да ми изпрати телефон, адрес и изобщо как става присъединяването. Така не мога повече.

С поздрави, val999



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: val999]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано01.01.07 09:26



Здравей и Честита Нова Година.



Ще ти напиша часовете на сбирките и адресите.
понеделник и петък (само не знам, за днес) Пиротска 147 НЦН от 18.30.
Вторник и четвъртък - Слатина бл. 73 партер от 18.00
Вторник, сряда и неделя - Веслец 33 тел: 98320 13 (само по време на сбирки)

Сигурно няма да ти стане по-леко, ако ти кажа, че знам как се чувстваш, но може би ще мога да ти дам няколко съвета.
1. Ако си решил наистина да спреш - недей да пиеш само днес. Кажи си - Мога да не пия днес, всеки, даже най- отчаяния алкохолик може да непие 24. часа.
2.Ако 24 часа ти се виждат много, отлагай час за час.
3. Кризите не са толкова страшни, когато не се съпротивляваш. Отпусни се, знай че ще отмине. И ако не я чакаш, тя може и да не дойде.
Няма да ти давам практически съвети за справяне с махмурлука, сигурна съм, че ги знаеш.
Само още нещо - не мисли за предишната "прекрасна" нощ, тя вече мина, и няма да се повтори. Става по-лесно, повярвай ми.

Не знам с какво още бих могла да ти помогна, ще влизам през час.


Усмихни се, има изход

Редактирано от girasole на 01.01.07 09:36.



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: girasole]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 10:04



Благодаря, girasole. За информацията и съчувствието. Знам, че кризата ще отмине. Не ми е за първи път. Просто ме е страх, че ще заправя усещането и пак ще почна. Този страх почва да ме обсева. Спирал съм за 2-3 пъти. Прочетох и 12-те стъпки от сайта АА. Дори само от прочита се почуствах невероятно добре, даже си мислех че промяната е настъпила. Не пих 20 дена и точно започна да ми спросветлява пред очите и после ...

Имам семейство, бизнес, пари и виждам как ще се прецака всичко. Прочетох доста от мненията тук и явно ще требва да променя доста неща в живота си. Честно казано не знам как бих могъл да променя някои неща отведнъж, а от друга страна разбирам, че ако не го направя май нема да ме бъде още дълго. Въобще - ужас.



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: val999]  
Автор LaliМодератор (минаващ)
Публикувано01.01.07 10:25



Аз съм отскоро в този клуб, от няколко дни.
И представа си нямам какво те посъветвам или как да и помогна, но много, много искам да успееш да се справиш, някак си да мине времето и да се убедиш в силите си.
И както казват тук патилите и препатилите в клуба - някак си да мине само днес, пък утре - ще видим.
Някак си искам точно ти да успееш, точно днес, защото ти си първият откакто съм в клуба, който започва този път.
Ще бъда с теб в мислите си.



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: val999]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано01.01.07 10:30



Здравей Вале! Няма ко да се притесняваш, ако си взел нужното решение, значи си на път към възстановяване си. Процесът е труден, но поне принципите са лесни. Всичко зависи от тебе, и готовноста да направиш всичко възможно, за да промениш старото алкохолно поведение. Алкохоликът който пие, ако не се промени, рано или късно ще пие пак, затуй треба коренна промяна.

ПП: Книжката, "12 Стъпки & 12 Традиции" е информация за алкохолизмът и духовната програма на АА. 12 Стъпки се работят с друг трезв алкохолик, който е запознат с тези принципи, иначе е трудно сам човек да разбире духовната програма на АА.

Да живееш лесно е много трудно!


Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: Lali]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 10:37



Благодаря страшно много за подкрепата!!! В момента съм наистина разстроен, но преполагам, че това допълнително се подсилва от процеса на абстиненцията. Усещането, че не съм сам в моя опит, наистина е невероятно!



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: val999]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 10:42



girasole, относно клубовете, трябва ли предварително да се свържа с хората от АА или мога да отида направо на сбирката?



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: val999]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано01.01.07 10:45



Виж сега - както се препоръчва да не пиеш само днес (и да не мислиш за утре), така е добре да не променяш целия си живот наведнъж. Променя се само това, което ми пречи по пътя на възстановяването, и то само днес.
На практика тази главоблъсканица ми изглежда така - ако съм пила с Пешо, с когото ще се видя утре, ДНЕС няма да го мисля - днес аз не пия и махам от живота си всичко, което пречи на това мое решение. Ако трябва да се видя днес с Гошо, с когото сме си правили хубави запои, ще съсредоточа цялото си внимание към този човек(място, ситуация).
Ще помня, че ДНЕС, аз не пия, ДНЕС няма да посегна към първата чаша, без значение ,дали Гошо ще се засегне.
А какво стана с Пешо? Ами той е в утрешния ден, и когато утре стане днес, прилагам същите принципи.
Мога да се поздравя за вчера, как чудесно съм се справила с Гошо, но цялото ми внимание е в ДНЕС - да не посягам към първата чаша. И не забравям последния си запой. Поне при мен беше ужасен.
И това ме измъкна от алкохолното блато.
Ще успееш, приятел, няма нещо, което човек да иска да направи, и да не го направи. Когато започне да действа. Другото са празни приказки.



Усмихни се, има изход!



Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: val999]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано01.01.07 10:46



Може да дойдеш направо, няма записвания.





Тема Re: Започвам нов опит и моля за помощнови [re: girasole]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 10:53



Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.