Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:16 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: puvpav]  
Автор nekoi (минаващ)
Публикувано16.04.07 11:43



Честито!
Не знам дали е лошо, че си загубил амбициите си в стремежа си да живееш спокойно. Според мен това е добро.
Много пъти днешните ни амбиции утре се оказват сапунени мехури.
Струва си амбицията да живеем достойно. Но това пък се оказва много по-трудно, отколкото изглежда на пръв поглед.



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: puvpav]  
Автор Aня (новак)
Публикувано16.04.07 13:53



Честито, Пувпав!


Радвам се за теб.
Амбициите нали са ни нужни за да си задоволяваме чрез тях разни вътрешни нужди - явно в момента ти си ги задоволяваш по друг начин, може би просто най-вече от спокоен живот се нуждаеш?
За цигарите самият ти ще знаеш кога си готов. Аз ги отказах чак на пета година трезвеност. И ми беше по-трудно, отколкото с алкохола. Но това е индивидуално. Пожелавам ти успех!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: puvpav]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано16.04.07 18:11



Браво, puvpav! Поздравления за тази половин година!

Шест трезви месеца са много и ти самият, предполагам, го знаеш добре.
След като спрях пиенето и на мен ми се прииска да оставя и цигарите. Тогава ми казаха /лекари?!/ да не се опитвам да "нося две дини под една мищница"

. Това ми дойде "дюшеш" и още пуша.
Наистина сам ще усетиш кога е дошъл момента. С амбициите е същото.

Още веднъж те поздравявам! Бъди здрав!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: _koko]  
Автор val999 (новак)
Публикувано16.04.07 21:51



Честито и от мен! Аз съм на 3 мес и 16 дена и 6 месеца ми се виждат доста време. Майната им на амбициите ми. Предпочитам да се успокоя най-накрая и да се радвам на простите неща. Тогава сигурно ще се почуствам човек. Засега не се получава. Така че, ако си успял да се посмириш малко, да знаеш, че ти завиждам :)



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: Lali]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 11:18



Две години трезвеност...
Едва вчера се сетих,че вече две години не съм пил.Забързан в ежедневието забравям важните неща.Ако направя равносметка:тези две години бяха трудни,динамични,объркващи,но свободни.
Много лесно приех факта,че съм трезвен и забравих къде съм бил и къде съм сега.Понякога си мисля,е алкохолния ми период просто не е бил.Но не е така.
Благодаря на всички ви за подкрепата и ми простете,че в последно време много рядко влизам в контакт и чета в този клуб.
Благодата на моя Бог да е с вас!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: kris61]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.04.07 08:51



Много се радвам за теб!


Твоите 2 години трезвеност за мен са още едно доказателство, че е възможна промяната - в мисленето и в действията. Вярвам, че е така, защото и аз вървя по пътя успешно и скоро ще направя 1 година.

Бъди здрав и щастлив, Kris!
"Истинското щастие е в пътя към целта, а не в достигането и"

Редактирано от Eми® на 21.04.07 12:30.



Тема Re: Рожденни дни в моя Нов животнови [re: Hoвaroдин]  
АвторEднa дpyra Eднa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 20:53








Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: Eми®]  
Автор OO7OO7 (непознат )
Публикувано24.04.07 15:32



Здравей,
Радвам се за теб и ще следвам твоя път, стъпките ти! Без примера на такива като теб всяко начало е обречено на провал. Продължавай да светиш, искам да светиш, за да ми /ни/ сочиш верният път, за да не се загубим /новаците/ в тъмното. Радвам ти се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: OO7OO7]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 19:45



Трудно бих се нарекъл светлина,поне от моя гледна точка.Но свидетелствам на всеки,че е възможно един алкохолик да спре да пие.Някога всичко се въртеше около пиенето и някак си пропуснах да се науча как да живея.Сега Господ ме учи ден след ден и ме променя.Понякога съм опърничав ученик,който върши това,което му се струва най-правилно.Често греша.Често губя вяра .Но с Неговата благодат съм това,което съм.И продължавам напред.Пожелавам на всички да вървят неотстъпно към целта-един стойностен живот в трезвеност.
Бог да е с вас!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов живот [re: Lali]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано06.05.07 12:11



Утре става 1 година, от както не пия. Моята ПЪРВА ТРЕЗВА ГОДИНКА!
Чувствам се отлично и съм щастлива, че успях да стигна до тук.

През тази една година много неща се промениха в мен. Научих се да не пия, и продължавам да се уча как да живея занапред. Разбрах, че алкохола няма място в живота ми и съм напълно наясно с последствията, ако посегна към първата чаша. За това не посягам.

Случвало се е да съм на ръба да го направя, мислила съм как може да изпия примерно една бира, но в следващия момент си представям какво ще стане. Проигравам ситуацията в ума си и след половин час си казвам – Ами сега какво щях да направя, ако вече съм я изпила тая бира?! Щях ли да мога да спра?! Щях ли да се чувствам по-добре?! Какво щеше да се промени в мен?! Отговорът ми беше един – щях да продължа да пия. Вероятно щях да си купя водка, да сътворя куп простотии и да се върна там, от където започнах – на дъното.

В такива моменти, когато се чувствам нестабилна и ми е зле, си припомням Програмата на АА. Прочитам отново Първа стъпка и се замислям... Олеква ми, алкохолните мисли се стопяват и укрепвам вярата си, че ще се справя и този път. Търпеливо изчаквам да премине кризата ми, дълбоко в себе си откривам духовната сила, с помощта на която знам, че всичко ще премине и пак ще си възвърна душевния мир и хармонията, които ме съпътстват в трезвия живот.

Ще се опитам да обобщя накратко етапите на моето възстановяане през първата ми трезва година.

В началото бях напълно съкрушена и уплашена. Въобще не си представях живота ми без да пия. До такава степен бях пристрастена, че целият ми свят се въртеше около бутилката. Където и да ходех, каквото и да правех, аз пиех постоянно. Мислех единствено какво да пия – бира или водка, и най-често ставаше комбинация от двете. Живота ми беше станал неуправляем. Взех решение да спра. Бях безсилна да се справя сама. Не знаех как, но бях готова на всичко, безусловно, за да го направя по какъвто и да е начин.

През първите 6-7 месеца се хванах здраво за Програмата на АА. Спонсор ми беше Алки. С него разговаряхме всеки ден по Скайпа, четяхме и тълкувахме заедно Голямата книга и работехме по стъпките чрез писма. Настъпи обрат в ежедневието ми, който ме разтърси, изтласка ме от дъното и постави основите на трезвия ми живот. Започнах да ходя на живи сбирки редовно и забелязах как живота ми почна да се променя. Висшата сила работеше за мен, и ден след ден аз се чувствах все по-добре. Събуждах се трезва всяка сутрин и усещането да съм бодра и свежа ме правеше невероятно щастлива. Посрещах с усмивка всеки нов ден и си казвах уверено: „Днес няма да пия!”. Кипях от енергия за живот и умирах от желание да споделя с всички в клуба и в скайпа как се справям, да помогна на тези, които искат да спрат, подкрепяйки ги със своя опит, вяра и надежда.

Еуфорията от непиенето ми продължи близо половин година. През следващите месеци бях затрупана с работа и въобще не усетих как минават дните ми. Времето летеше, а аз просто не пиех. Спрях да ходя на сбирки, работех по 15 часа на ден, не се и сещах за алкохол. Вложения ми труд, най-накрая даде резултат. Повишиха ме в работата и доходите ми се увеличиха значително. Отношенията ми с хората се подобриха. Започнаха да ме ценят, уважават и да разчитат на мен. Имат ми доверие.
Сега работя по един нов проект и влагам мислите си и свободното си време в него. Идея си нямам как ще се справя, но знам, че мога да успея, давайки всичко от себе си.

Много плюсове има за мен през тази година, но най-важното е, че успях да спра алкохола, а още по-важно е, че не започвам пак. Уверена съм в избора ми – да живея трезв живот и знам, че още много хубави неща предстоят да ми се случат. От мен се иска само едно – да не посягам към първата чаша, каквото и да става!

Правейки равносметка в този ден, осъзнавам, че нямаше да постигна нищо в живота си, ако бях продължила с пиенето. За това избирам свободата от трезвостта – здравия разум и спокойствието. Благодаря на Бог, че ме пази и се моля винаги да бъде с мен, да ме напътства, да ми дава кураж, смирение и мъдрост. Да бъде волята Му!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.