Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: Lali]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 14:33



На тоя ден, всяка година от живота ни, Слънцето се връща там, където е било, когато сме се родили.

Тоя ден е подходящ да поставим ново начало, да променим нещо в себе си и така да променим живота си.



Няколко дни преди рождения ден е подходящо време за равносметка, за преглед на постигнатото през изминалата година, за благодарност за хубавите неща и за прошка за лошите неща.

Символично рожденият ден и всеки от предстоящите 11 дни след него представят месеците на настъпващата лична слънчева година.

Добре е рожденият ден да се прекара сред природата и да присъстват четирите основни елемента - огън, вода, земя и въздух. Така ще се събере енергия за цялата предстояща година. Посрещането на рождения ден е от съдбовно значение и е подходящо да се подчини на определени ритуали. Ако все пак не е сред природата, то символично може да се осигури присъствието на основните елементи - свещи, аромати, цветя, напитки. На тоя ден човек трябва да е такъв, какъвто е или какъвто иска да бъде.

Вторият ден може да се започне нещо ново, да се купи нещо хубаво и трайно, да се обогати опита - така се концентрират сили, откриват се неподозирани ресурси и възможности.

Третият ден е подходящ за контакти, запознанство, събиране на знания, купуване на книга.

Четвъртия ден - подходящо е да си припомним: "моят дом е моята крепост" - можем да се посветим на дома, да се погрижим за него, да помислим по някакъв специален начин за семейството си.

Петият ден - време за любов, за празнуване, за удоволствия, за специално внимание към децата или към детето в нас.

Шестият ден - можем да се отдадем напълно на работата или на здравето си - в тоя ден старанието ни ще бъде забелязано и оценено по достойнство.

Седмият ден - време за специално внимание към партньора или пък изобщо да се огледаме в другите, в приятелите и във враговете.

Осмият ден - можем да приемем подаръци и помощ или да дадем такива. Подходящо е на тоя ден да се погрижим за всички проблеми, недоразумения или конфликти - ще си спестим такива за една година напред.

Деветият ден - ако се огледаме за нови възможности и хоризонти пред нас, лесно ще ги открием. Каквото дадем на тоя ден, добро или зло, многократно ще ни се върне.

Десетият ден е време да покажем на другите на какво сме способни. Рискът в тоя ден обикновено носи късмет. Можем да направим всичко, което смятаме за нужно, важно, правилно, независимо от позициите на хората около нас.

Единадесетият ден - можем да го посветим на приятели и нови проекти. Ако съдбата на тоя ден ни предостави избор, то той ще е животопределящ.

Дванадесетият ден - време подходящо за самота, равносметка, за контакт с вътрешния Аз, за набелязване на водещите планове и тенденции в годината занапред.



Тема Re: Рожденни дни в моя Нов животнови [re: Aня]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано23.06.07 12:36



Здравей Аня,

От темата 'Преживяно: разкажете тук своята история!' разбрах, че днес се навървшват 12 години от твоя нов живот.
Поздравявам те и ти пожелавам да бъдеш все така всеотдайна и позитивна



Никога не позволявай Компромисът да унищожи мечтите ти!

Тема Re: Рожденни дни в моя Нов животнови [re: Moan]  
Автор Aня (член)
Публикувано23.06.07 13:43



Благодаря, Моан, но историята я копирах от февруарския си постинг, тогава, когато я постнах за пръв път (на 20.02.), станах на 12 годинки.


Извинявай, че съм те заблудила, не се сетих да променя думата “днес”.
Впрочем, не ми стига грамосност да сложа в ”Преживяно...” линка към първия постинг , ако го направиш вместо мен в някой удобен за теб момент, ще ти бъда благодарна.
Хубав ден ти жеаля.



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: Lali]  
Автор val999 (минаващ)
Публикувано01.07.07 16:34



6 Месеца



Благодарение на всички приятели от Анонимни Алкохолици от 6 месеца съм трезвен! Последната водка беше на 31.12.06 в 16.15ч. Благодаря ви от сърце!!! Със собствената ми воля това не беше възможно. На сбирките на АА на Веслец слушах другите и имах възможността да споделя своята мъка пред тях. Повярвах, че дълбоко в мен има искрица от Бог, така както аз Го разбирам и го помолих да ме спаси. Програмата на Анонимни Алкохолици е едно най-хубавите неща, до които съм се докосвал в моя живот. Дано всички страдащи братя и сестри да имат възможността също да разберат за тази програма и да повярват, че има изход!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: val999]  
Автор LaliМодератор (пристрастен)
Публикувано01.07.07 16:36



Поздравления, Вал!





Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: val999]  
Автор _koko (минаващ)
Публикувано01.07.07 16:44



Поздравления и от мен, Вал !!!





Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано01.07.07 18:50



Браво Val!


Половин годинка направи. Как само лети времето (през моите очи)
Помня първия ти постинг в клуба, сякаш вчера беше... а сега 6 месеца направи. Много се радвам за теб!!!

Поддържай искрицата в себе си Val, грижи се пламъчето да не угасва, и ден след ден чудесата ще продължават да се случват в трезвия ти живот!



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: val999]  
Автор Aня (член)
Публикувано01.07.07 19:07



Половин година, Вал! Честито!!!
От сърце ти пожелавам тази искрица, която светна в теб да пламне с пълна мощ и да гори за много години!



Толкова е хубаво човек да е свидетел на Чудото... Благодаря ти за тази възможност.



Тема Re: Рождени дни в моя Нов животнови [re: Aня]  
Автор puvpav (шматорко)
Публикувано18.08.07 05:05



Mинали са 10 месеца.Времето лети.Отдавна не броя дните а и днес установих , че прескачам и месеците вече.Толкова пъти се променях за тези месеци.От отчаяние до еуфория, от безразличие до агресия.До преди 3 месеца бях спокоен, апатичен, монотонен.Страхувах се нещо да не наруши душевното ми равновесие, да не се ядосам, да не се преработя, да не си създавам проблемеми до степен че дори и да ме настъпи някой бягах от страх да не взема да пия пак.Мисля , че си върнах стария живот.Динамичен , напрегнат , пълен с предизвикателства, липса на време и на сън.Дали това ще ме върне там от където тръгнах не знам.Не мисля за това.Гледам да не пия не днеска а само в този момент а следващия го мисля като дойде.Радвам ,че виждам нови членове в клуба.Успех приятели и цял живот трезви дни.
Някой ден може би ще разкажа и аз своята история.



Тема Re: Рождени дни в моя Нов живот [re: puvpav]  
Автор nekoi (член)
Публикувано18.08.07 10:31



Честито, Пувпав,
за моята годишнина Ани ми пожела нещо, което много ми хареса, затова ще го "открадна" и ще ти го пожелая на теб.
Бъди трезвен до края на света и един ден след това



А където и да те заведе животът без алкохол, то ще бъде по-хубаво място, отколкото дните ти в алкохолна мъгла.
Снощи бяхме на сбирка на Пиротска - решихме всеки петък там сбирките да бъдат само за работа по 12-те стъпки. Пък и да раздвижим групата на Пиротска, защото помещението там е много хубаво, но сбирките напоследък бяха позалинели.

След сбирката една приятелка каза, че гледа на трезвия си живот като на приключение. И че когато и се случва нещо не чак дотам приятно, тя си казва, че и това е част от приключението.

Още веднъж поздрави, Пувпав





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.