Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Две гениални идеи :)нови  
Автор val999 (непознат )
Публикувано21.01.07 21:40



От извесно време ми се въртят две "гениални" идеи за две теми в този форум. Те да са постоянни и да си стоят в началото на форума. Та ето какво ми роди главата след дълго напъване



- Тема: "Разкажете тук своята история"
- Тема: "Рождени дни в моя нов живот"

Първата тема е ясна. Мисля, че като я има обявена по този начин, на много хора ще им е по-лесно да разкажат за своя живот и проблемите им с алкохола.

Втората тема е за малко "самохвалство" на всеки, който е "направил" 1м/3м/6м/1г/2г ... трезвеене. Така всички ще можем да го поздравим и да се раздваме за него. Аз лично нямам търпение да се похваля ако няправя 1м и ще съм щастлив това да стане и да получа поздравления и т.н. Това може да бъде още един стимул за всеки да продължава все така



Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: val999]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано21.01.07 22:36



Здравей val999,

За мен винаги е било дразнещо да има много заковани теми в един форум, а в този конкретно до момента има вече две такива. Но това е мое лично мнение и само го споделям. Ролята ми на модератор тук е да помагам клубът да бъде юутно и приятно място за неговите посетители и ще се съобразя с тяхното желание по този въпрос. Тъй че, нека мнозинството каже мнението си.





Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.01.07 22:38



Идеите ти са добри. До сега доста хора са разказвали своите истории тук, но са разпилени из форума. За рождените дни също - от време на време някой се обади да сподели събитето.

Даже и аз в началото всеки месец не пропусках да се похваля тук, и когато всички ме поздравяваха и подкрепяха, се чувствах горда, че се справям . И това ме мотивира още повече за напред. И така до сега - всеки месец на 7-мо число си казвам - Ето, мога - ГЕРОЙ съм аз!!!

Мисля, че одобрението играе огромна роля в процеса на трезвеене, защото понякога ми се е случвало да ми минават някакви мисли за пиене, но като си представя само какво ще стане и как ще се чувствам после, и как ще кажа тук /или няма да кажа, а ще изчезна от срам.../ и това ме спира!

Редактирано от Eми® на 21.01.07 22:50.



Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: Moan]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.01.07 22:42



Моан, може да се закове само една тема, която да включва меню с подтеми.
Примерно:
1. Истории
2. Рождени дни
3. Линкове с по-важната информация
4. ....



Тема Re: Две гениални идеи :) [re: Eми®]  
Автор Aня (непознат )
Публикувано21.01.07 23:25



когато всички ме поздравяваха и подкрепяха, се чувствах горда, че се справям

Адски е важно и мотивиращо (затова също ми харесват идеите). То има и много общо с темата да се чувстваш ценен, която се откри от Агапи.
Ако се събират историите и положителният опит (рожденни дни) на едно място, занапред и на мен ще ми бъде по-лесно да търся материали за Аркаи няма да те тормозя толкоз (може би

)




Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: Moan]  
Автор _koko (непознат)
Публикувано22.01.07 00:56



Подкрепям идеята. Допада ми. Повечето хора, които влизат в този клуб инцидентно, но с проблем, търсят точно това-как е било с другите, непиещите алкохолици. Такива истории има тук, но са разпилени във времето.
А на първите две "заковани" теми, според мен, точно там им е мястото.
Относно рождените дни- и ние имаме своите поводи за празнуване/без алкохол

/ и на всеки от нас му е нужно да сподели радоста си и да бъде поздравен.
Това, което ме притеснява са честите "писаници" на хора, които си търсят забавление на наш гръб. Това не го заслужаваме.
На мен лично тук ми е уютно и полезно.



Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: _koko]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано22.01.07 07:29



Честите "писаници" на хора, които си търсят забавление на наш гръб, аз просто ги подминавам. Не взимам отношение в спорове и караници. Няма смисъл от това, целта на този клуб е да си помагаме и когато не ми изнася нечие мнение, веднага го игнорирам, защото моето възстановяване е на ПЪРВО място и не бих допуснала да се подведа.
За да ни бъде уютно и полезно - от нас зависи





Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: Eми®]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.01.07 08:28



Честите "писаници" на хора, които си търсят забавление на наш гръб, аз просто ги подминавам. Не взимам отношение в спорове и караници. Няма смисъл от това, целта на този клуб е да си помагаме и когато не ми изнася нечие мнение, веднага го игнорирам, защото моето възстановяване е на ПЪРВО място и не бих допуснала да се подведа.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Браво Еми! Точно така. Никога не се отдавай на провокации. За мен също клуб на "Алкохолно зависими" е много ценен. Дори съжалявам за допуснатия спор, обаче се надявам, че в лошото можем да видим добро. Все пак всичко взето заедно работи за добро!


Не си ли забелязала след буря, как слънцето сияе чисто над синьото небе. Поне на мен ми се изясниха много работи. Разбрах кой каде е, и що за птица е, а най-вече от кого взимаме акъл.
Дори имаме модератори, който са неутрални и според мен вършат хубава работа. Всичко туй благодарение на лошото. Нъл тъй!!!

Да живееш лесно е много трудно!

Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: val999]  
Автор Araпи (новак)
Публикувано23.01.07 17:30



Привет val 999!Чудесно предложение!Много ми допадна идеята за РД.
На този свят няма човешко същество,което да не обича РД.Така е и с нас.Неве-
роятно е изживяването в тези моменти.Чувстваш се сякаш си на "седмото небе",
в очите на хората около теб виждаш радост,надежда,вяра.
Мислейки, за всичко това ,някъде в главата ми се обади "онова гласче":
-Хубаво,чудесно,прекрасно, ами провалите?-За тях забрави ли?(мразя това гласче
И тогава неочаквано за самия мен си спомних една история,която не вед-
нъж ме е насърчавала.
........Някъде далеч в един град се провеждало състезание по лека атлетика.На
площада се събрали всички участници.Там било и едно малко момче,което от цялото си сърце искало да се състезава с останалите.Искрено вярвало,че ще спечели,защото до него бил беще му.Състезанието започнало,всички участници се втурнали напред.Бягало и момчето,а от страни чувало подкре-
пящите го слова на баща му.И тогава неочаквано момчето паднало на земята.
Бързо се съвзело и пак продължило напред,но не след дълго пак падноло.Със-
тезаващите се го подминавали,поглеждали го със съжаление и насмешка.Са-
мо баща му не спирал да го подкрепя.Момчето събрало последни сили,поглед-
нало напред и продължило да бяга.Естествено на финиша било последно.То-
гава бащата поздравил сина си.Момчето погледнало с недоумение.Отговора
на бащата бил прост:
-Не е важно,че си последен,важното е,че не се отказа , продължи да бя-
гаш и стигна финала.
Та за какво го разказвам всичко това?На всеки от нас ще му се иска да спо-
дели за своя рожден ден,но страхът от" провала " и последствията може би
ще го възпират.
Защо да ни е срам и да се спотайваме някъде? Не падналият човек е по-
бедения,а този,който се отказва.
Нека не се отказваме от пътя,който сме избрали,не е важно колко пъти ще
падаме,важното е никога да не спираме.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН val999
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ТРЕЗВЕЕЩИ!

Когато човек загине,без да е достигнал желаната цел ,това не е
победа,не не и поражение;поражението е, когато човек е жив и не е дос-
тигнал желаната цел,защото се е отказал от нея .



Тема Re: Две гениални идеи :)нови [re: Araпи]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано24.01.07 10:06



Това, което казваш, засяга и вторият, по невидим пласт в работата на АА. Ако лицето на групите са хората с дълга и успешна ремисия - дай боже всекиму! - другата по-невидимата част от успехите са хората с провалите. Казвам, че е невидима, защото на пръв поглед не се забелязва, че тези провали са много по-малко и много по-краткотрайни, отколкото преди, а пробяганите отсечки са много по-дълги. Два месеца трезвеност, пет месеца трезвеност, шест месеца... Нима това не е успех на фона на факта, че преди не си успявал да издържиш и четири седмици? Това са успехи, които хората извън групите рядко постигат. И които също са достойни за уважение, защото това е време за живот. В крайна сметка всеки има собствени лимити - един ги надскача повече, друг по-малко, важното е, повечето хора ги надскачат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.