Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема регистрациянови  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано18.01.07 14:39



Какво ще кажете драги съфорумци всеки да се регистрира и да си пише от регистрирания ник. Така ще се избегнат излишни възможности за провокации от хора, които изобщо не ги е еня за страдащия алкохолик. Мога да ви кажа, че напрежението най-много вреди на алкохолиците. Поне при мене е така.
Пак се извинявам ако съм засегнал някой и ви призовавам да направим това дребно нещо. Не че по този начин ще можем да спрем някой да си играе собствените игрички, които нямат нищо общо с възстановяването, но все ще е проява на добра воля и ще е действие към единство.
Заявявам, че последно писах под регистрирания ник опитнатамишка. Вярвам че всеки ме разпозна. Имах конкретни причини да го направя - не обичам някой да си прави експерименти с мене, нито да ме лекува без да искам. Толкоз за миналото.
Оттогава не съм писал нищо под никакво друга регистрация освен собствената си - алкажа. Нито съм писал като нерегистриран. Заявявам, че няма да пиша нито един пост под друга регистрация, дори и да не се съгласите с това мое предложение. Освен това заявявам, че във всеки свой пост ще обсъждам единствено себе си, работата си по Програмата на 12-те стъпки, своя опит и темите на АА.
Това го правя заради себе си, защото напоследък усещам, че някой се опитва да се прави на мене и вероятно няма за цел да твори мир и покой.
Отново се обръщам към всички съфорумци - напоследък се замислих относно действията си - своеволието на алкохолика от глава пета на Голямата книга - Дори в най-добрите си мигове не е ли той човек, който всява по-скоро смут, отколкото хармония? Благодаря на Алки, че ми напомни за това.
Нека всеки продължи към собственото си възстяновяване така както му харесва. Нека лечителите продължат да лекуват.
Аз мисля да се отдам с все по-голямо усърдие на Програмата на АА, така както е изложена в Голямата книга и така както ме упътва по нея братът-алкохолик, който се е възстановил чрез нея.
Не мисля, че ще раздразня някой с моите постинги по въпроса.
Напоследък една приятелка ми сподели, че се плаши да станем еднакви като от клипа на Пинк Флойд - Стената.
Аз си мислех по въпроса и достигнах до следното - алкохолът ни направи отдавна еднакви. И точно с обещанието да ме направи различен от другите. Дълго време подклаждаше моята изключителност, талант и величие. Може би това са само изключително мои усещания. Откъде да знам.
Но напоследък усещам, че единственото спасение от еднаквостта и скапването е Духовната програма, която разкрива пред мен истинската ми уникалност, такава каквато е заложена в мен от Създателя.
Така че Приятелко - няма опасност да стана клонинг, бях и съм такъв. Единствената опасност е, че може да не успея да се измъкна от щампата и да се възстановя.
Каквото зависи от мене, ще го направя.



Тема Re: регистрациянови [re: aлkaжa]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано18.01.07 15:06



Здравей Алкажа,

Моето лично мнение, с което никого не задължавам, е че не е задължително всеки да бъде регистриран, за да пише. Има и такива форуми, в които нерегистрирани могат само да четат. Аз не одобрявам това и веднага ще обясня защо.
В раздела 'Взаимопомощ' част от клубовете касаят деликатна тематика. Има хора, които поради различни причини /незнание, неразбиране, неможене, технически проблем, параноя :)/ мислят, че регистрацията ги обвързва и идентифицира. Не се чувстват анонимни, с други думи. Във форуми, където обсъждаме проблеми, които мнозина не са готови или не желаят да признаят и афишират открито, регистрацията е 'враг'. Не съм съгласна с това становище и поведение, но го разбирам и приемам. Важното е всеки да се чувства спокоен, приет, разбран, подкрепян.
Да, съществува опасност някой да пише като нерегистриран с ник, какъвто има друг - регистриран. В клуб, където нерегистрираните могат да пишат, това е неизбежно. Когато модераторите забележат подобно нещо се намесват. Ако не забележат, моля да им бъде обърнато внимание, за да реагират.
Като цяло съм съгласна, че е по-лесно, удобно, донякъде и коректно да се пише с регистриран ник. Но... не можем да убедим всички, затова ги приемаме. Когато не провокират умишлено, разбира се :)

P.S. И само да добавя, че всеки може да вреди, стига да го поиска. Регистрацията е най-малкият проблем :)

Редактирано от Moan на 18.01.07 17:30.



Тема Re: регистрациянови [re: aлkaжa]  
Автор Aня (непознат )
Публикувано18.01.07 16:01



Регистрирах се!





Тема Re: регистрациянови [re: Moan]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано18.01.07 16:03



Прав/а си Моан. Затова мисля, че не призовах да се администрират някакви правила, а се обърнах към съфорумците. Освен това предположих, че няма да стане, затова изказах личното си намерение да пиша само от собствения си ник и то само когато се регистрирам.
Доста силна ми е параноята, може би останалите алкохолици да не са като мене. Не желая някой да създава илюзията, че аз съм написал нещо, което не съм написал.
Това беше. Засега нещата във форума ме устройват. Никой не се опитва директно да пропива алкохолиците и да разгонва форумът. Така че, благодаря на тебе и на Лали и лек ден на всички.





Тема Re: регистрациянови [re: aлkaжa]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано18.01.07 16:16



Разбрах напълно мисълта ти. Възползвах се от темата ти, за да напиша мнението си :)

Няма за какво да ми благодариш!
Лек ден, всъщност - лека вечер и на теб!



P.S. Женско съм :))



Тема Re: регистрациянови [re: aлkaжa]  
Автор _koko (непознат )
Публикувано18.01.07 19:39



И аз се регистрирах. Поствал съм с ник Коко. Чета редовно.



Тема Re: регистрациянови [re: aлkaжa]  
Автор Xapakиpи (непознат )
Публикувано18.01.07 19:41



И аз го направих, но какво от това? Наивно е да смяташ, че всичко след регистрацията на участниците във форума ще потече по мед и масло, за някои е елементарно да влизат дори с регистрирания твой, мой или чийто и да било ник, и това не се случва никак рядко.
От висотата на твоите година и половина трезвост може да ти се вижда съвсем нормално всеки да застане зад ника си. Но вероятно не си спомняш, как си се чувствал, когато все още треперещите ръце за първи път са се опитали да скалъпят отчаяния си зов за помощ тук. Аз обаче си спомням първия си път.
Не искай от страдащите, в момент, когато едва са посмели да пошепнат пред себе си истината, да излязат пред всички в цялата си разпрекрасност и да пишат дълги постинги от позицията на поелите по пътя. Смили се над тях, спомни си себе си. Остави им спасението да изплачат мъката си без да казват кои са. Остави и на нас възможността да чуем техните анонимни вопли, за да можем да се опитаме да им помогнем.



Тема Re: регистрациянови [re: aлkaжa]  
Авторeдин rлyпak (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 19:55



Хехехехехехе, регистрации му се приискали. Че вий, с ваша милост начело, сте си най-големите двуличници бре!!!!
Да изреждам ли НИК-овете с които пишете с Алки и другите шамани?? Като поучавате сте си "истински". Наложи ли се да стъпчете някой другомислещ, веднага се появяват едни други с "уникално" чувство за хумор и неповторим сарказъм. Обачедумите и стилът са почти пръстови отпечатъци и не мож се скри от мисловната си деформация.

ТО типигьозлъкът няма граници, бреййййй!!!!!





Тема Re: регистрациянови [re: Xapakиpи]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано18.01.07 19:59



Цитат:
Не искай от страдащите, в момент, когато едва са посмели да пошепнат пред себе си истината, да излязат пред всички в цялата си разпрекрасност и да пишат дълги постинги от позицията на поелите по пътя.
Остави им спасението да изплачат мъката си без да казват кои са.

Ееее, ти като си регистриран Харакири да не би да ти излизат трите имена, ЕГН-то, адресът и телефонът?



Редактирано от Lali на 18.01.07 20:01.



Тема Re: регистрациянови [re: Lali]  
Автор Xapakиpи (непознат )
Публикувано18.01.07 20:06



Лали, Вам этого не понять...Няма как да го разберете, просто защото не сте алкохоличка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.