Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля вижте това!!!  
Автор val999 (непознат )
Публикувано17.01.07 20:26



След 10-15 дена ще получа от САЩ по-долу описаните книги, които ми ги праща един приятел, който живее там. А пък един друг приятел от София си има малка печатница и се съгласи да финансира отпечатването на по 100-тина бройки от всяка книга, както и превода и предпечатната подготовка. Обаче нямаме преводач. А материята е такава, че е добре превода да е много истински. Ако някой има добър познат преводач, който ще преведе книгите както трябва моля да каже. Ето книгите:









































Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано17.01.07 21:34



Ей, това е страхотно да се направи.


Някои книги ги има на английски в електронен формат в Интернет. Остава да се преведат на български качествено. За съжаление аз съм бавна в преводите и общо взето ползвам разни програми за автоматичен превод и после с речници доизглаждам по смисъл. Дано да се намери професионален преводач, мисля че ще е полезно да имаме книгите на български език.

Между другото сега се сещам, че имам филма "My Name Is Bill W."


Може да се изтегли от тук:

Алкажа ми го прати преди няколко месеца. Заслужава си да се гледа, но е без субтитри. Занесох и едно копие с филма на Веслец 33. Там, на Веслец, има и някои от книгите, които си изредил, преведени на български.



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: val999]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано18.01.07 10:51



Наистина страхотна идея.

Книги No.2-5, 9 и 10 са преведени официално на български, като от Голямата книга (номер 2-5, които са различни издания на една и съща книга) не са преведени личните истории (втората част на книгата).

Всъщност, ако се направи добър превод на неиздаваните досега книги на АА, от Европейския офис на АА ще отпечатат книгите безплатно в достатъчно голям тираж, както направиха с Голямата книга, 12 & 12 и Живот в трезвеност.



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: .Karata.]  
Автор тopбa ()
Публикувано18.01.07 16:25



Къде могат да се купят преведените 3 книги?



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: тopбa]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано18.01.07 16:32



В електронен формат, някои материали можеш да изтеглиш от

.



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: тopбa]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано18.01.07 18:14



В отговор на:

Къде могат да се купят преведените 3 книги?




На сайта на АА България: http://www.aa-bg.hit.bg/ ще намериш телефони за връзка и електронна поща, откъдето можеш да получиш информация за това как би могла (ти, торба) да си купиш книгите.
Също можеш да посетиш някоя от "живите" сбирки на АА.

В повечето групи извън България по време на сбирките книгите на АА са изложени и всеки може да си ги купи. Тук нещата стоят по малко по-различен начин и книгите се съхраняват в един от членовете на АА-София, който след лична уговорка ще ти донесе книгата.



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: .Karata.]  
Автор тopбa ()
Публикувано18.01.07 22:40



Karata, моля те да не ми се обидиш, но се страхувам да дойда на сбирка на АА, Страхувам се от хората, които ще срещна там. Може да е предразсъдък, може да е глупост, параноя, както искаш го наречи. Имам един такъв у дома, дето си опропастих живота покрай него и всеки допълнителен (АА) ще ми е в повече. Алкохолиците ме плашат, ужасяват, отвращават.
Книгите искам да ги купя и да ги оставя на видно място вкъщи. И после да се моля на Бог дано човекът, за когото са предназначени да ги разлисти поне. Знам, че има вариант да ги разпечатам от интернет и да ги оставя, правила съм го. Но на другия ден намирам свитъка с хартията в кофата за боклук. А така като е във вид на истинска книга, може и да я разгърне - не знам.
Затова и попитах дали не се продават в някоя специална книжарница - да ги купя. Търсила съм подобни четива по Славейков, но не се намират.

Благодаря ти за отговора.
Може пък някой ден да се престраша и да се обадя.



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: val999]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано19.01.07 19:42



Получих осем от книгите днес. Сега разбирам, защо Голямата Книга се казва така - 600 страници

. Направо се чуствам супер. Днеска ще спя с нея под възглавницта. Дано нещо да попие в тъпата ми кратуна . Живот и здраве, ще донеса книгите на Веслец в неделя, та да си кажат "по-старите" мнението и да ги пускаме за превод



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: тopбa]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано19.01.07 19:52



Разбирам отвращението ти към алкохолиците. Но ако дойдеш на сбирка, ще срещнеш там едни съвсем различни хора от този, който си отглеждаш у вас.
Ако му оставиш книга на АА, той може и да я разлисти, ама шансът да има ефект е много малък.

Преди време ти пак ругаеше алкохолиците, но никога не казваш какво точно е положението с твоя питомник, дето ти опропасти живота.
Вместо да му подхвърляш книжки, не можеш ли да го накараш да дойде на сбирка?



Тема Re: Моля вижте това!!!нови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано19.01.07 19:59



Тъй, тъй ... да попиват


Под възглавницата е добре да се намират. И мойте папки с материалите на АА седят под възглавницата. В началото често се будех посреднощ и за да заспя отново, прочитах 1 страница от Голямата книга. Лятото и на плажа ги размъквах, да не ми се въртят разни други мисли в главата, докато плажуващите си пият бирите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.