Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Този форум е едно истинско начало.  
Автор val999 (непознат )
Публикувано16.01.07 22:26



Преди малко ме осени невероятно за моите умствени и духовни способности прозрение. Мислех си, че първото беше, че прочетох много от темите и мненията тук. Почуствах се различно от преди. После изтеглих, разпечатах и прочетох 12-те стъпки, Живот в трезвеност, Голямата книга. Почуствах се още по-различно. Разбрах, че има АА и сбирки на АА и че повечето хора там живеят в трезвеност. Почуствах се съвсем различно. Значи има надежда. Даже не мога да опиша как се почуствах!

И сега си мисля, че за някои хора всичко това започва от ТОЗИ ФОРУМ. И той е един от пътищата към началото на възстановяването! Може би от тук започва лечението!

Съжалявам ако всичко това звучи наивно, а и това "прозрение" сигурно е доста прозрачно, но аз го разбрах едва сега и съм убен, че е така.

Редактирано от val999 на 16.01.07 22:27.



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: val999]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 00:21



Не е наивно, Вал. Точно така е. Радвам се за теб, че си стъпил на своя път към възстановяването. Успех.





Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: val999]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано17.01.07 00:23



Много хубаво си го казал.
Но идвай и на живи сбирки.



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано17.01.07 09:01



"... първото беше, че прочетох много от темите и мненията тук.
... изтеглих, разпечатах и прочетох 12-те стъпки, Живот в трезвеност, Голямата книга.
... Разбрах, че има АА и сбирки на АА и че повечето хора там живеят в трезвеност.
... Значи има надежда.

И сега си мисля, че за някои хора всичко това започва от ТОЗИ ФОРУМ. И той е един от пътищата към началото на възстановяването! Може би от тук започва лечението!"


И при мен беше така - преди 9 месеца


А сега съм на друг етап - възстановяване във всяко едно отношение /по същата схема както с алкохола/ Едно по едно и чудото става, наистина е така!

Продължавай Val999 в същия дух и не сменяй посоката. Лека полека ще усетиш промяната в целия ти живот!



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: Eми®]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 11:55



Еми, радвам ти се от сърце...
Помня, когато за пръв път “говорихме” по мейла, когато ти каза че по 10-14 часа се занимаваш с тези проблеми в нета, се бях притеснила за теб, че от едната зависимост толкова ентусиазирано се гмуркаш с главата напред в другата... Но ето, ти си успяла и в това! Евала. Колко е хубаво, че има чудеса... (въпреки че нашата супервизорка, най-умното, най-топлото и най-бруталното същество което познавам, казва в такива случаи: чудесата НЕ СЕ СЛУЧВАТ - вие ги ПРАВИТЕ...

Сигурно и тук има нещо такова)



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: Aня]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано17.01.07 12:32



Да, имаше такъв период в началото (първите 6-7 месеца от възстановяването ми) - от едната зависимост - в другата

. Голяма тръпка ми беше Нета и добра работа свърши през "преходния ми период", но сега се радвам, че мога и без Нет , щото в началото рефрешвах браузера на всеки 5 минути, а в Скайпа висях денонощно...

Зависимост от виртуално общуване се получи в един момент, но ми мина вече.

За определен период от време, това се оказа добър заместител, спирачка за пиене и помощник в трупането на трезво време



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: Eми®]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 15:09







Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: Aня]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 23:27



Вал999 да ти кажа и на мен много ми помогна да започна.
Преди време ми беше попаднал случайно е просто го прехвърлих набързо.И мина време осъзнал че имам проблем и се върнах към него.Не мога да нажа че ме излекува но онова първо влизане явно по някакъв начин е оставило следата си в мен.И напълно възможно еда е помогнало на моето осъзнаване.
А после е хубаво да обмениш мнение със себеподобни



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: Aня]  
Авторpuvpav (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 23:30



Забравих да те поздравя за 16 те дни.
Сега почва вече трудното.
Успехи и много воля ти пожелавам.



Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: puvpav]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано17.01.07 23:37



Много се радвам да прочета постовете на вас двамата, защото те потвърждават казаното в Първа стъпка
----------------------
Тогава открихме, че когато един алкохолик е посял в съзнанието на друг мисълта за истинската пирода на заболяването му, то този човек никога повече не можеше да бъде същият. След всеки запой той щеше да си казва "Може би тези от АА имаха право…" След няколко такива опита, понякога години преди началото на изключителни трудности, той щеше да се върне при нас убеден.
----------------------
Ето puvpav надникнал случайно и набързо преди време. Онова първо влизане не го излекувало, но по някакъв начин оставило следа в него.

И като казвам това, се сещам - защо го няма този клуб на първа страница, където са обявени другите клубове?
Ако го има там, повече хора ще попадат в него и "никога повече няма да са същите".
Може би модераторите могат да направят нещо по въпроса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.