Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: @:]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 10:36



Елементарната логика решава, драги @, :) или...
Подходът “искам, веднага!” лежи някъде в основите на алкохолизма. А програмата на 12 Стъпки ни дарява смирение...





Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: :)]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано18.01.07 10:39



Защо? Аз мисля, че алкохолно зависимите са хора като всички останали.
Със своите добри и лоши моменти.





Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: Lali]  
Авторaлkи (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 13:54



Мда, те са хора, но страдат от много страшна, объркваща и всемогъща болест! Мисля, че добре правим кът не очакваме пре-много от алкохоликът, специялно, ако някой си няма предства за болеста алкохолизъм.
Абе, от време на време алкохоликът успешно се възстановява, но за съжаление в повечето случая сме доста разочаровани, и поради липса на вяра и мотивация, потъваме все по на дълбоко в тинята!





Тема Re: Този форум е едно истинско начало.нови [re: aлkи]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано18.01.07 17:27



Нямах намерение да пиша още в тази тема, защото казах каквото имаше да кажа още в първия пост. Обаче отказ от типа "Обади се другата седмица" ме провокира да напиша още малко.
Сигурен съм, че админите на дир.бг не са алкохолици. Чувството за това е силно и му се доверявам :) Всъщност да се "изтъпанчи" на първа страница форум за некви пияндурници явно не е добра идея. Като се замисля и аз ако немах проблемите с алкохола, съм 90% сигурен, че щях да мисля така. По този въпрос, за съжаление, не може да се направи нищо. А и те не са виновни, че не са алкохолици. Нали така :) Друг е въпроса, че тези админи и понятие си нямат от това какво е един тежко болен човек, да се почуства разбран, приет и даже за моментите, в които чете тези теми, да изчезне усещането за празнота и самота. Но както пише в нашите книги - да не съдим другите и да им прощаваме. Така че, аз им прощавам





Тема Re: Не,...нови [re: val999]  
Автор MoanМодератор (Quantum satis!)
Публикувано18.01.07 17:42



... според мен абсолютно грешиш. Не са това мотивите, това е моето чувство :) Хората са натоварени и правят нещата едно по едно. Към днешна дата има други 100 работи за правене и нашето искане се нарежда на края на опашката.
Дори си мисля обратното, съществуването на този клуб трябва да се изтъква като предимство, а не да се смята за недостатък. Няма много такива форуми в България, дори не знам дали изобщо има, и това би следвало да носи дивиденти на DIR.BG.
И от друга страна, ако допуснем, че си прав в разсъженията си, по силата на каква логика ще има на 1-ва страница клуб 'За наркотиците', например...?





Тема Re: Не,...нови [re: Moan]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано18.01.07 18:08



И аз мисля така, че грешиш. Тях не ги интересува кой влиза в сайта им, а колко пъти... И наистина щом са сложили отпред За наркотиците, няма логика да не сложат и този.

Толкова време не го е имало, няма проблем да почакаме още малко. Щом са обещали. То преди 2 години и този форум го нямаше изобщо. А преди 4 нямаше нито сайт, нито нищо в българския нет. Като изпишеш в гугъл "анонимни алкохолици" и излизаха само 5-6 глупости.

Затова винаги се сещам с благодарност за Мери от Габрово, която направи на доброволни начала сайта в хит.бг. После пък Еми го премести и в дира и го подобри.
И най-важното - успя да го вкара на първата страница на гугъл.



Тема Re: Не,...нови [re: nekoi]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано18.01.07 18:39



ОК! Разбирам, че решението е въпрос на време и затруднението има технически характер. Моя пост беше излишно емоционален и сега си мисля, че човек трябва да е по-търпелив от мен





Тема Re: Не,...нови [re: nekoi]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано18.01.07 19:12



"Затова винаги се сещам с благодарност за Мери от Габрово, която направи на доброволни начала сайта в хит.бг. После пък Еми го премести и в дира и го подобри.
И най-важното - успя да го вкара на първата страница на гугъл."


Nekoi, българските сайтове на АА са два. и

И двата са направени от Мери. После си писахме имейли и се разбрахме да ми предостави администраторските права на втория сайт, който доразработих и когато има нови материали - го допълвам.

Преди няколко месеца алкажа преведе последните глави на "Голямата книга" и в момента е цялата качена. Също така girasole и алки предоставиха още преведена АА литература, в електронен формат, която е достъпна и може да се изтегли от сайта.

А пък Аня ми прати CD със списанията "АркА", които също са качени.

Когато се намерят още материали на АА, ще ги качвам и ще съобщавам и тук, във форума.

Има и още един сайт, на който съм редактор:
Там събирам линкове за алкохолната зависимост и го актуализирам.



Тема Re: Не,...нови [re: Eми®]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано18.01.07 19:37



ОК Еми, извинявам се за неточностите и пропуснатите имена



Мери няма да се разсърди, ако чете тук за моята неточност.
Нямах за цел да изброявам кой какви заслуги има за превземането на нета от АА БГ. Всеки е помагал с каквото може. Има и други. Например един алкохолик и жена му преписаха Живот в трезвост, за да я имаме в електронен вариант. Този човек не идва отдавна на сбирки и не помня дори името му.
Друг пък преведе Историите на първите АА и част от тях също ги има в електронен вариант.
Със сигурност пропускам някои.

Мери всъщност направи и сайта на ал-анон. И пак ще кажа, че нея винаги я споменавам с благодарност, защото беше първата, която ни подаде ръка, за да ни има и в интернет.
Тя не е алкохоличка, но си има предостатъчни проблеми с алкохолика до нея.
Затова, ако четеш тук, Мери - кураж!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.