Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Адреси на групи за взаимопомощ в България  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 17:09



Хей, мили хора, не мога да затворя 7 брой ”Арка”, защото ми липсва актуалният списък на групите за взаимопомощ в България.
Тук се споменаваше за нова група в Ст. Загора, нищо не знам за нея, не знам също досегашните места и часове на сбирките, поместени в бр. 6-ти дали са актуални? Или още нещо ново да се е появило?
Хайде, нека някой (ако не и Некой

) да ми прати актуализацията на droga2001@wp.pl (на кирилица, в прикачен файл) или даже тук, ако не ви се праща майл.
Мисля че е добре да се поддържа тази рубрика, нали много хора се оплакват от липса на информация, та поне малко да запълваме дупката...
Много ви моля!


Редактирано от Lali на 06.01.07 17:41.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 16:15



Аня това което знам е, че всеки вторник на Веслец има група, в която се работят 12. стъпки. Само това, просто решихме да наблегнеме на тази тема. Групата не е нова, няма ново име или нещо подобно, по-скоро са и двете групи на АА и НА, и това, което ги обединява е здрава работа по стъпките.
Адресът е същия, часовете - от 19.00 - 21.00



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано06.01.07 16:15



С мой приятел, също алкохолик като мене, се събираме засега у дома му в Стара Загора. От един месец насам. Определяме се като група на АА, но нямаме помещение. Затова засега не можем да дадем някакви координати за нещо редовно и сигурно.
Мога да си оставя единствено имейла - xocemokacino@gbg.bg.
Ще се радвам някой ако ми пише.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 17:03



Хайде да направим така, че аз ще лепна тук това, което имам от предишния брой, а който знае нещо ново да нанася поправки, напр. с друг цвят, за да личи.
Алкажа, мога така да го напиша - че групата в момента се организира и чака обаждания на този адрес - става ли?
Че засега сте само двама няма никакво значение, нали първата група АА са били двамата...



Чакам сверяване на данните:

АНОНИМНИ АЛКОХОЛИЦИ
София
•Група “Нов път”
ул.”Веслец” №33, ет. 2; тел.: 983-20-13 (само по време на сбирките); 0899/644876;
e-mail: bgaa@abv.bg
сбирки: сряда и неделя от 19:00ч.; открити сбирки: всяка първа неделя от месеца;

•Група “Взаимопомощ”
- ул. “Пиротска” №117, ет.1, зала 2; тел.: 831-61-09
сбирки: понеделник и петък от 18:30ч.
- жк.”Слатина”, бл.73, партер; тел.: 73-14-59
сбирки: вторник и четвъртък от 18:30ч.

Бургас
•жк.”Славейков” бл.1А; тел.: 056/68-91-61 (само по време на сбирките); сбирки: понеделник от 17:00 до 20:00ч.
•компл.”Братя Миладинови”, ул.”Янтра” №28; тел.: 056/81-18-64 (само по време на сбирките); сбирки: петък от 17:00 до 20:00ч.
•лице за контакт (с двете групи): Владимир, тел.: 0887/52-44-24

АНОНИМНИ ЗАВИСИМИ
Смесена група за различни зависимости – емоционални зависими, възрастни деца на алкохолици, хазарт и др.
София, ул. „Веслец” №33, ет. 2
Сбирки: вторник 19 ч.

АНОНИМНИ НАРКОЗАВИСИМИ
•Група “Просто за днес”
София, ул.”Веслец”№33, ет. 2; тел.: 983-20-13 (само по време на сбирките); 0887/08-34-96; e-mail: nasofia@hotmail.com;
сбирки: понеделник, четвъртък и събота от 19:00 до 21:00ч.
открити сбирки: всеки понеделник;

ЗАВИСИМОСТ ОТ НАРКОТИЦИ
•Клуб “НЕзависимост”
Пловдив, младежки дом “Спектър”, ет. 2; тел.: 0888/36-13-79
сбирки: вторник и неделя от 19:00ч.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано06.01.07 17:09



Ани, не съм забравил, но ме забави един наш общ приятел.
Той обеща да се свърже с Бургас и да ми каже какви са промените там - имало промяна в телефона. Освен това нещо и във Варна се мътело, той обеща да провери и за там и още не го е направил.
Ще ускоря максимално нещата, пък и тук ако се появи инфо - добре.



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: Aня]  
Автор LaliМодератор (минаващ)
Публикувано06.01.07 17:42



Аня, позволих си да ти променя заглавието и направих темата ти статична, за да се запази.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано06.01.07 17:43



Друга група от 3 до 6 души работи с променлив успех от 2000 г. в Ст. Загора. В момента са 3, понякога и 4 души, които продължават да работят. Но след като го знаеш и не го упоменаваш, мога само да вдигна рамене. Групата си има напълно достатъчна разгласа в града. :-))



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: Lali]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 17:46



Лали, благодаря, много добре се сети!





Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 17:59



На мен ли ми говориш или на Алкажа? Аз само, когато в началото преглеждах разни мнения във форума, видях че някъде някой е честитил на някого новата група в Ст. Загора (вече и не помня къде, кой и на кого), затова попитах и затова я няма в моя списък.
Прадлагам все пак да дадеш информация за тази група (стига да не е някаква тайна групировка

); въпросът е не само на разгласата в града, а да се знае също и от хората извън него, за да може да я посещават при нужда и тези, които напр. идват временно - на гости, служебно и т.н.

Впрочем, чудя се как от 2000 г. никой дори една дума не ми е споменал за тази група; първата Арка излезе в края на 2001 и оттогава всяка година сверявам данните за групите, като разпитвам където мога, 3 пъти оттогава бях лично в Ст. Загора, познавам някои хора от мрежата, в града и в Раднево... Значи, с тази ”достатъчна разгласа” нещо не е докрая така, както казваш май.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: nekoi]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 18:02



Не подозирах, че си забравил, предполагах че има някакви затруднения, затова го написах тук, за да се прескочат те може би по-лесно



Днес радактирах няколко текста от ”Ново начало”, в един от тях се появи думата ”асертивност”!!



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: Aня]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано06.01.07 18:29



Дори само прочита на тази тема и вашите постове ме изпълват с надежда! Това наистина требва да се развива повече и повече. Добре, че има такива като Вас!!!

Редактирано от val999 на 06.01.07 18:30.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано06.01.07 18:34



Мисля, че горе вдясно си пише към кого е адресиран постинга. :-))

Разгласи - дори под формата на листовки с оставени телефони - има в окръжен психодиспансер при завеждащия отделението за завимости д-р Ников, така че да се раздават на търсещите; при завеждащите двете затворени и отвореното отделения за алкохолизъм в психиатрична болница Раднево д-р Терзиева и д-р Добринов, както и при клиничния психолог на болницата Хр. Колев; в отрезвителното отделение към МВР Ст. Загора и на доста добро място в голям вестник за Южна България - последното всъщност съзнателно го махнах наскоро заради вихрещия се старозагорски миксер в клуба. Знаят и доста от психолозите - включително и завеждащата катедрата към Медицински университет Ст. Загора доц. Мирослава Петкова. А защо приятелите ти Радост и Николай не знаят - нямам отговор. Аз например знам за тях. :-)
Знаят и други: една част от хората, дошли на "Веслец" от Слатина , и там имаше оставени телефони и адрес, още преди клуба на Веслец да съществува, дори Дюлгеров е изпращал един-двама преди четири години в клубчето, да не говорим, че имаше специална среща на старозагорската гилдия с него по повод клубчето, още пазя статиите. Е, няма разлепени стотина афиша, но така решихме. :-))

Ами вероятно ще намеря и още, ако се позамисля, но е безсмислено, кво друго да кажа? :-))
А че сме тайно общество, тайно сме, предстои да решим да допускаме при нас само със специално уверение за алкохолизъм, подпечатано в Суходол. По възможност и с потвърждение от Министерството на здравеопазването...



Редактирано от Hoвaroдин на 06.01.07 19:06.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 21:55



Е, хубаво, вече знам колко много хора знаят, но с цялото това знание пак не ще мога да я включа тази група в списъка, защото, колкото и да е срамно, продължавам аз да не знам нищо за нея, освен че много хора знаят...

Не знам какво и защо не знаят Радост и Николай, отдавна не сме се виждали, затова пък с Иван Добринов се видях за по няколко дена 2 пъти за последните 6 месеца.
Във всеки брой Арка долу под списъка има молба за информация за нови групи, досега никой от многото знаещи (макар че от изказванията тук личи, че някои от тях даже четат Арка :)) не се е сетил да съобщи за тази. Затова не ми е ясно защо да повдигаш рамене заради факта, че е подмината, вместо просто да ме осведомиш? Наистина не разбирам



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано06.01.07 23:40



Че нали точно това искаше да знаеш: кой друг знае.

Вероятно си пропуснала да попиташ Иван Добринов, не вярвам да ти е казал, че не знае, щото често говорим за това. Попитай го откъде има ксерографирани Стъпките, Традициите и Спомените на основоположниците. И правена ли е обща среща на алкохолиците в Раднево с представители на стразогароската група по-миналата година. :-)

BTW Може би и аз имам известна вина, щото поддържам връзка само с един-двама души от "Веслец". Но и тук - в клубчето на дир-а - ми искаха информация още през пролетта на "бележки" за групата, за да я публикуват, и аз я предоставих - барабар с име, фамилия, телефони и адрес. Не знам защо не са ти я дали. Надявам се, че човекът, който ми писа, ще го потвърди.

Е, вече те уведомих, макар и да предусетих реакцията ти - затова беше и вдигането на рамене.




Редактирано от Hoвaroдин на 07.01.07 00:27.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.01.07 00:28



ПП Ето един разговор, който проведохме на времето, през април в клубчето, когато разбрах за съществуването на клуб "Анонимни алкохолици " в dir.bg.

Представи си! [re: Kиpo]
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано 19.04.06 17:21



Чак сега разбирам за съществуването ви. А поне от 5 г. АА в Ст.З. провежда сбирките си в студиоти ми...






Тема Re: Представи си! [re: Hoвaroдин]
Автор .Karata. (непознат )
Публикувано 20.04.06 09:03



Много се радвам, че в Стара Загора съществува група на Анонимни Алкохолици.
Поздравления и успех!
Разкажи повече за групата, имате ли някакви проблеми, можем ли да ви помогнем с нещо (ако например имате нужда от литература и пр.)...
Групите в София, особено в последните 2-3 години се развиват доста добре - на сбирките на "Веслец" #33 всеки път се събират средно около 20 души, което в сравнение с преди е значителен напредък...
Трудно ми е да си представя, че 5 години групите от София и Бургас не знаем нищо за вас... Всъщност преди около 4-5 години се знаеше, че заралиите провеждат сбирки на АА, но телефонът за връзка с групата не отговаряше, което заедно с липсата на новини от там ни наведе на мисълта, че групата е преустановила дейността си.
Ще е много полезно ако оставиш адреса на групата, както и евентуално телефон за връзка...
Поздрави!






Тема Re: Представи си! [re: .Karata.]
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано 20.04.06 14:03



Ами благодаря за предложението за литература. :-) Общо взето в повечето случаи хората работят с типичната литература - стъпките, традициите, спомените, които преведе Боян, "Живот в трезвеност"... Отделно от това се опитвам деликатно да влагам и по нещо ново, свързано с пряката ми работа, без да нарушавам цялостната философия на основната програма.
Иначе се събират по 5-7 души - някак не успяха преминат тая бариера. Но от друга страна клубчето никога не е търсило масовост. На няколко пъти имахме срещи с алкохолното отделение в Раднево, предавания по две радиостанции с участници от клуба. Николай Дюлгеров идва на два пъти през 2001 г. Успехът е доста променлив. Има хора, които по две години са успявали да останат сухи, но повечето са с ремисии от по няколко месеца - което също не е малко.

Лично аз в момента работя над една книга посветена на проблемите на аклохолизма, но от психотерапевтична гледна точка, нещо което струва ми се липсва като подход в България. Посветил съм доста страници и на стъпките. Може да постна една глава в отделна тема. Много се радвам за сбирките на "Веслец", може би някой ден ще намина, при всички случаи имам познати там.






Тема Re: Представи си! [re: Hoвaroдин]
Автор .Karata. (непознат )
Публикувано 20.04.06 17:31



Радвам се, че нещата в Стара Загора вървят. Всички ще се радват ако някой ден дойдете на сбирка в София или Бургас. Наскоро Българското АА получи дарение от известно количество АА книги (12 стъпки & 12 традиции, Голямата книга и Живот в трезвост), така, че ако имате нужда от някакви бройки от тях мисля, че можете да получите. За повече подробности можете да пишете на e-mail: bgaa@abv.bg или да посетите българската интернет страница на АА http://aa-bg.hit.bg/
Доколкото знам в Старозагорския затвор работят двама специалисти, които прилагат 12 стъпки в работата си със зависими от алкохол и наркотици осъдени. От тях съм чувал, че те имат желание да насочват хората, които излизат от затвора към сбирки на АА, но самите те не знаеха за вашето съществуване.
Доколкото разбирам от писмото ти, ти не си алкохолик/алкохоличка, но участваш и подпомагаш сбирките на АА в Стара Загора?






Тема Re: Представи си! [re: .Karata.]
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано 20.04.06 19:23



Ами не съм. Но имам дълбоко лични мотиви, за да се захвана с това - може би ако съществуваше АА през1988-1990 г в България, някои мои близки щяха да бъдат още между живите.

Мога да ти оставя един GSM в бележка, мисля че съм чувал за тая инициатива в затвора, но не съм се свързвал с никого. Иначе имам голямо каре, в което съм обявил името и телефоните си за връзка с АА в един вестник, могат там да ми се обадят. За голямата книга се интересувам, аз имам като спомен от покойния Милан от София само един малък екземпляр със стъпките и традициите - тогава си спомням, че доста време никой не отиде да освободи пратката на митницата в София и екземплярите се върнаха в Щатите.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 10:26



Много съжалявам, но продължавам да не разбирам (особено последното изречение??) и упорито да си оставам неосведомена относно твоята група.
Не съм питала кои знаят за нея, а само изразих учудването си, че никой (включително и ти самият) досега не е поискал да я добави към списъка в Арка (въпреки публикувани във всеки брой молби и въпреки че всяка година, когато започвам подготовката на броя, информирам за това всичките си познати от мрежата, като моля за материали и за данни за групите). Ако прочетеш по-внимателно постинга ми, ще го видиш.
Затова пък от самото начало на тази тема моля всички да актуализираме заедно списъка на групите и сбирките в България, който получих миналата година. В изказванията ти не успях да намеря информация, която да мога да включа в списъка, което означава, че си оставам неосведомена.
Затова не разбирам цялото това нощно многодумие (не съм и сигурна вече, дали имам желание да разбера). Не съм ти искала да доказваш легитимността на групата или да документираш съществуването й. Исках само адреси, часове, контактни координати... За това доста по-малко думи стигат и май щеше да е доста по-бързо и по-лесно.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.01.07 12:34



Да, знам, че е в повечe информацията, но сметнах, че е необходима. Извинявай, че ти досадих! И за да се отзова на молбата в темата: Vasilev_PN@yahoo.com



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 18:58



!
Ако напишеш и кога и къде се провеждат сбирките, ще бъда съвсем...



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано07.01.07 20:42



Това в е-mail. :-)



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 23:42



Тогава вече съвсем не разбирам, защо те подразни фактът, че групата я няма в списъка на сбирките, щом не искаш да дадеш информация за тях???
Уф, вече се чувствам изморена от постоянното неразбиране. Но, изглежда, невежеството ми е писано...





Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано08.01.07 08:24



Споко, изпратих ги. :-) Ами не мога да плесна тук данни, пък и тебе не съветвам да го правиш. Често надничат сеирджии отвсякъде, нажежават атмосферата, кефят се на кавгите. Преди 3 години един приятел се принуди да си смени номера на GSM-а, щото го остави в в клуб 30-40 и после му го задръстваха с SMS-и.
Спорна седмица ти желая!



ПП Верният адрес не е ли droga2001us@wp.pl ?



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано08.01.07 09:13



Да, наистина трябва да измислите някакъв начин за отсяване, както и от друга страна за популяризиране за нуждаещите се.

Опитът ми от един чат на специализиран сайт за хора с определени проблеми е, че сравнително често се появяват провокатори, изслушват и после злоупотребяват с информацията, държат се крайно арогантно и унижават редовните потребители.





Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано08.01.07 12:48



Групата се провежда в личния дом на един от членовете на групата, затова и очевидно адресът не може да се даде открито. Това доста затруднява разпространението на информация за тази група, но заралиите си знаят

.

Редактирано от .Karata. на 08.01.07 12:49.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Lali]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 13:05



Истина е и благодаря, Новагодине, за предупреждението. Но то няма начин (поне аз не се сещам), алтернативата е да не се разпространяват данните за сбирките, което е още по-нелепо.
Това което можем, е само да не си даваме тук личните данни, за да опазим тази сфера от живота си. А от другото да не ни пука! Винаги има опасност да патим с неблагородни хора, но това е част от нещата, които не можем да променим... и затова със спокойствие ги приемаме

...
Когато аз през 1999 за пръв път дойдох на сбирка в София (още на Стамболийски) преди започването приятелят ни Н.Д. такъв изпит ми беше устроил (каква съм, колко и едва ли не какво съм пила, от колко време не пия, откъде знам адреса, какво знам за АА - като казах че съм в Общността от 4 години, чух че не било възможно... и т.н.), че ако нямах действително тези 4 години зад гърба си, сигурно нямаше повече да дойда, а кой знае, дали не бих си и пйнала от нерви, ако бях начинаеща...
Винаги остава някакъв риск, но според мен далеч по-опасен е рискът да отблъснем нуждаещите се. Пък и какво толкова рискуваме в крайна сметка? Който действително е признал проблема си, става фактически готов да го признае във всеки случай, дори ако не го прави защото не се налага.
Пък и арогантността тук, в писмения вариант, по-лесно се понася. Винаги мога да прекратя четенето а нахалникът дори няма да го знае



Тема Re: Дайте информация!нови [re: .Karata.]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 13:09



...А това предопределя първа и главна задача на групата - да си намери друго, неутрално помещение, за да може същински да помага.
Ако групата на Снежа нямаше да се излюпи от нейния дом и да кацне на Веслец, сигурно до ден днешен щяха да се събират 3-4 души





Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано08.01.07 17:44



Да, това се и опитваме да направим, да намерим помещение в централната част на града. Но докато не стане - вариантът е частен дом или фирмен офис. Все пак и това би следвало да се оцени, макар че става точно обратното. :-)

А едва ли липсата на неутрални помещения е причината да функционират само две-три групи за цялата страна. Ще бъде наивен извод.



Редактирано от Hoвaroдин на 08.01.07 18:02.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 22:15



Разбира се, че трябва да се оцени това (което и правя

).
И разбира се, че не липсата на помещенията е причината за бавното развитие на АА в България - но според мен причината и на двете е една и съща, колкото и абсурдно да звучи на пръв поглед.
За да издействам едно “служебно” помещение, аз трябва да го поискам, да допусна, че мога да го направя, да отида където трябва и да кажа там за какво ми е нужно то... С други думи: достатъчно да ми се ще, достатъчно да осъзнавам че нещо може да зависи от мен, да действам и да съм готова да кажа за проблема си на други хора. Още по-обобщително: да имам воля, вяра и отговорност, активност и смелост...
За развитието на общността са нужни същите неща...
Някои хора от Веслец може би още помнят колко сме спорили навремето, особено за последното нещо... Но те намериха в себе си всичките тези неща и затова си имат Веслец. Но колко хора са готови на същото?
Анонимността е основа на всички традиции на АА, и правилно. Но лошо разбраната анонимност (или по-скоро нашата мудност или страх, които обичаме да прикриваме с удобни интерпретации на принципа за анонимността?) вреди. Или поне пречи.



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: Aня]  
Автор puvpav (непознат )
Публикувано09.01.07 00:18



Нов член сам но отдавна следя форума.Мисля че в повечето по малки градове не се разгласяват клубовете или въобще не се създават защото хората се познават.Аз съм засега отказал се и в процеса на лечение специалисти и доброволци ми предложиха помощ за да направя такъв клуб и причината освен време е именно горепосочената.Даже и мои добри познати откаэват да се направи дори и затворен клуб.



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: puvpav]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 08:15



Добре дошъл в клъба, Пувпав!
Като коментар на това, което казваш ще си позволя да цитирам вчерашното си изказване (ха, ха, като класик съм, цитирайки себе си...

):

И разбира се, че не липсата на помещенията е причината за бавното развитие на АА в България - но според мен причината и на двете е една и съща, колкото и абсурдно да звучи на пръв поглед.
За да издействам едно “служебно” помещение, аз трябва да го поискам, да допусна, че мога да го направя, да отида където трябва и да кажа там за какво ми е нужно то... С други думи: достатъчно да ми се ще, достатъчно да осъзнавам че нещо може да зависи от мен, да действам и да съм готова да кажа за проблема си на други хора. Още по-обобщително: да имам воля, вяра и отговорност, активност и смелост...
За развитието на общността са нужни същите неща...
Някои хора от Веслец може би още помнят колко сме спорили навремето, особено за последното нещо... Но те намериха в себе си всичките тези неща и затова си имат Веслец. Но колко хора са готови на същото?
Анонимността е основа на всички традиции на АА, и правилно. Но лошо разбраната анонимност (или по-скоро нашата мудност или страх, които обичаме да прикриваме с удобни интерпретации на принципа за анонимността?) вреди. Или поне пречи.

Точно това, което описваш имах пред вид. Но продължавам да вярвам, че всичко това се постига с времето и че все пак ще успееш да намериш поне още един човек. Това ще е вече група! А после става по-лесно.
Пожелавам ти го от сърце.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано09.01.07 09:07



За да издействам едно “служебно” помещение, аз трябва да го поискам, да допусна, че мога да го направя, да отида където трябва и да кажа там за какво ми е нужно то... С други думи: достатъчно да ми се ще, достатъчно да осъзнавам че нещо може да зависи от мен, да действам и да съм готова да кажа за проблема си на други хора.

Твърдо съм ЗА такъв подход. Не съм аз човека, когото трябва да убеждаваш за това. :-)) Всъщност това беше и момент от един неотдавнашен спор тук. А в СЗ до пролетта имаше подходящо помещение в центъра на града. Но нещата се промениха, затова и сега се събираме в в апартамент и фирмен офис. Надявам се временно.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 10:51



Нямах намерение ТЕБ да те УБЕЖДАВАМ (но се радвам, че и нямало нужда

). Нали тук си споделяме разни мнения с цел да стигнат до ВСИЧКИ които поискат.
Просто знам от опит, че това е проблем в България, затова го споделих, с надежда, че ще си направят изводи тези, на които това им е нужно.
Надявам се че не е прозвучало надменно, нямах такава интенция.




Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: Aня]  
Автор Aня (непознат )
Публикувано21.01.07 21:03



Слагам тук окончателен вариант на списъка на групи и сбирки, които се оформи в резултат на консултации за брой 7 на сп. “Арка”
(пропуснати са само тези координати, които не искахте да се посочват тук)

ИНФОРМАЦИЯ
ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ГРУПИ ЗА ВЗАИМОПОМОЩ

София

•Група AA “Нов път”
ул.”Веслец” №33, ет. 2; тел.: 983-20-13 (само по време на сбирките); 0887/467243 и 0899/644876;
e-mail: bgaa@abv.bg
сбирки: вторник, сряда, неделя от 19:00ч.; открити сбирки: всяка първа неделя от месеца; сбирките във вторник са само за работа по 12-те стъпки.

•Група AA “Взаимопомощ”
- ул. “Пиротска” №117, ет.1, зала 2; тел.: 831-61-09
сбирки: понеделник и петък от 18:30ч.
- жк.”Слатина”, бл.73, партер; тел.: 73-14-59
сбирки: вторник и четвъртък от 18:30ч.

•Група АН “Просто за днес”
ул.”Веслец”№33, ет. 2; тел.: 9832013 (само по време на сбирките); 0887/083496
e-mail: nasofia@hotmail.com; сбирки: понеделник, четвъртък и събота от 19:00 до 21:00ч.; открити сбирки: всеки понеделник;

Бургас

Група АА – жк.”Славейков” бл.1А;
лице за контакт: Владимир, тел. 0895/430566 и 0887/524424.
сбирки: понеделник от 17:00 до 20:00ч.

Стара Загора

•Анонимна група на алкохолно зависими
контакт --> E-mail: Vasilev_PN@yahoo.com
сбирки: вторник и петък от 19:00ч.

•Група АА – за контакт: xocemokacino@gbg.bg
(Групата тепърва се организира, няма още постоянно място и часове на сбирки, но се събира редовно!)

Пловдив

•Клуб “НЕзависимост” (от наркотици)
младежки дом “Спектър”, ет. 2; тел.: 0888/36-13-79
сбирки: вторник и неделя от 19:00ч.

виртуална група в Интернет:
•http://health.groups.yahoo.com/group/nashatagrupa/

Приветстваме също зараждащата се група в Раднево и стискаме палци за нейното укрепване!

Ако междовременно се заформят други групи или се променят някои данни за сбирките, моля пишете тук за това, за да се актуализира списъкът за поредния брой





Тема Питане към модераторитенови [re: Aня]  
Автор nekoi (непознат)
Публикувано21.01.07 23:59



Не е ли по-добре отпред да се закове списъкът с актуализирания график на сбирките? А останалите постинги да се отковат.
Защото сега, ако някой търси може и да не попадне на новия график. Много е забутан.



Тема Re: Питане към модераторитенови [re: nekoi]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано22.01.07 08:15



Да, прав си, моля Аня да пусне една тема само със списъка, ще закова само списъка, а в тази, старата ще си пишете само коментарите и ще бъде нестатична.

Редактирано от Lali на 22.01.07 08:16.



Тема Re: Питане към модераторитенови [re: Lali]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано22.01.07 11:01



Само да добавя за актуалния списък на сбирките, че групата в Пловдив вече не съществува.



Тема Re: Питане към модераторитенови [re: .Karata.]  
Автор Aня (непознат )
Публикувано22.01.07 13:27



Жалко че не си го казал преди 2 седмици когато ви молих за актуализация, вчера окончатено закрих новия брой на Арка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.