Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано08.01.07 08:24



Споко, изпратих ги. :-) Ами не мога да плесна тук данни, пък и тебе не съветвам да го правиш. Често надничат сеирджии отвсякъде, нажежават атмосферата, кефят се на кавгите. Преди 3 години един приятел се принуди да си смени номера на GSM-а, щото го остави в в клуб 30-40 и после му го задръстваха с SMS-и.
Спорна седмица ти желая!



ПП Верният адрес не е ли droga2001us@wp.pl ?



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
Автор LaliМодератор (член)
Публикувано08.01.07 09:13



Да, наистина трябва да измислите някакъв начин за отсяване, както и от друга страна за популяризиране за нуждаещите се.

Опитът ми от един чат на специализиран сайт за хора с определени проблеми е, че сравнително често се появяват провокатори, изслушват и после злоупотребяват с информацията, държат се крайно арогантно и унижават редовните потребители.





Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор .Karata. (минаващ)
Публикувано08.01.07 12:48



Групата се провежда в личния дом на един от членовете на групата, затова и очевидно адресът не може да се даде открито. Това доста затруднява разпространението на информация за тази група, но заралиите си знаят

.

Редактирано от .Karata. на 08.01.07 12:49.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Lali]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 13:05



Истина е и благодаря, Новагодине, за предупреждението. Но то няма начин (поне аз не се сещам), алтернативата е да не се разпространяват данните за сбирките, което е още по-нелепо.
Това което можем, е само да не си даваме тук личните данни, за да опазим тази сфера от живота си. А от другото да не ни пука! Винаги има опасност да патим с неблагородни хора, но това е част от нещата, които не можем да променим... и затова със спокойствие ги приемаме

...
Когато аз през 1999 за пръв път дойдох на сбирка в София (още на Стамболийски) преди започването приятелят ни Н.Д. такъв изпит ми беше устроил (каква съм, колко и едва ли не какво съм пила, от колко време не пия, откъде знам адреса, какво знам за АА - като казах че съм в Общността от 4 години, чух че не било възможно... и т.н.), че ако нямах действително тези 4 години зад гърба си, сигурно нямаше повече да дойда, а кой знае, дали не бих си и пйнала от нерви, ако бях начинаеща...
Винаги остава някакъв риск, но според мен далеч по-опасен е рискът да отблъснем нуждаещите се. Пък и какво толкова рискуваме в крайна сметка? Който действително е признал проблема си, става фактически готов да го признае във всеки случай, дори ако не го прави защото не се налага.
Пък и арогантността тук, в писмения вариант, по-лесно се понася. Винаги мога да прекратя четенето а нахалникът дори няма да го знае



Тема Re: Дайте информация!нови [re: .Karata.]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 13:09



...А това предопределя първа и главна задача на групата - да си намери друго, неутрално помещение, за да може същински да помага.
Ако групата на Снежа нямаше да се излюпи от нейния дом и да кацне на Веслец, сигурно до ден днешен щяха да се събират 3-4 души





Тема Re: Дайте информация!нови [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано08.01.07 17:44



Да, това се и опитваме да направим, да намерим помещение в централната част на града. Но докато не стане - вариантът е частен дом или фирмен офис. Все пак и това би следвало да се оцени, макар че става точно обратното. :-)

А едва ли липсата на неутрални помещения е причината да функционират само две-три групи за цялата страна. Ще бъде наивен извод.



Редактирано от Hoвaroдин на 08.01.07 18:02.



Тема Re: Дайте информация!нови [re: Hoвaroдин]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 22:15



Разбира се, че трябва да се оцени това (което и правя

).
И разбира се, че не липсата на помещенията е причината за бавното развитие на АА в България - но според мен причината и на двете е една и съща, колкото и абсурдно да звучи на пръв поглед.
За да издействам едно “служебно” помещение, аз трябва да го поискам, да допусна, че мога да го направя, да отида където трябва и да кажа там за какво ми е нужно то... С други думи: достатъчно да ми се ще, достатъчно да осъзнавам че нещо може да зависи от мен, да действам и да съм готова да кажа за проблема си на други хора. Още по-обобщително: да имам воля, вяра и отговорност, активност и смелост...
За развитието на общността са нужни същите неща...
Някои хора от Веслец може би още помнят колко сме спорили навремето, особено за последното нещо... Но те намериха в себе си всичките тези неща и затова си имат Веслец. Но колко хора са готови на същото?
Анонимността е основа на всички традиции на АА, и правилно. Но лошо разбраната анонимност (или по-скоро нашата мудност или страх, които обичаме да прикриваме с удобни интерпретации на принципа за анонимността?) вреди. Или поне пречи.



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: Aня]  
Автор puvpav (непознат )
Публикувано09.01.07 00:18



Нов член сам но отдавна следя форума.Мисля че в повечето по малки градове не се разгласяват клубовете или въобще не се създават защото хората се познават.Аз съм засега отказал се и в процеса на лечение специалисти и доброволци ми предложиха помощ за да направя такъв клуб и причината освен време е именно горепосочената.Даже и мои добри познати откаэват да се направи дори и затворен клуб.



Тема Re: Адреси на групи за взаимопомощ в Българиянови [re: puvpav]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 08:15



Добре дошъл в клъба, Пувпав!
Като коментар на това, което казваш ще си позволя да цитирам вчерашното си изказване (ха, ха, като класик съм, цитирайки себе си...

):

И разбира се, че не липсата на помещенията е причината за бавното развитие на АА в България - но според мен причината и на двете е една и съща, колкото и абсурдно да звучи на пръв поглед.
За да издействам едно “служебно” помещение, аз трябва да го поискам, да допусна, че мога да го направя, да отида където трябва и да кажа там за какво ми е нужно то... С други думи: достатъчно да ми се ще, достатъчно да осъзнавам че нещо може да зависи от мен, да действам и да съм готова да кажа за проблема си на други хора. Още по-обобщително: да имам воля, вяра и отговорност, активност и смелост...
За развитието на общността са нужни същите неща...
Някои хора от Веслец може би още помнят колко сме спорили навремето, особено за последното нещо... Но те намериха в себе си всичките тези неща и затова си имат Веслец. Но колко хора са готови на същото?
Анонимността е основа на всички традиции на АА, и правилно. Но лошо разбраната анонимност (или по-скоро нашата мудност или страх, които обичаме да прикриваме с удобни интерпретации на принципа за анонимността?) вреди. Или поне пречи.

Точно това, което описваш имах пред вид. Но продължавам да вярвам, че всичко това се постига с времето и че все пак ще успееш да намериш поне още един човек. Това ще е вече група! А после става по-лесно.
Пожелавам ти го от сърце.



Тема Re: Дайте информация! [re: Aня]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано09.01.07 09:07



За да издействам едно “служебно” помещение, аз трябва да го поискам, да допусна, че мога да го направя, да отида където трябва и да кажа там за какво ми е нужно то... С други думи: достатъчно да ми се ще, достатъчно да осъзнавам че нещо може да зависи от мен, да действам и да съм готова да кажа за проблема си на други хора.

Твърдо съм ЗА такъв подход. Не съм аз човека, когото трябва да убеждаваш за това. :-)) Всъщност това беше и момент от един неотдавнашен спор тук. А в СЗ до пролетта имаше подходящо помещение в центъра на града. Но нещата се промениха, затова и сега се събираме в в апартамент и фирмен офис. Надявам се временно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.