Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не си губи времето, живей.нови  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано15.11.06 22:38



„Употребата на алкохол беше превърнала живота ни в борба за оцеляване.
Сега ние живееме, вместо просто да оцеляваме.”

„По-добре да бях умрял!” Познат израз на всички алкохолици, при това съвсем основателен. Всичко, което можехме да очакваме от бъдещето бе да влачиме това жалко съществуване. Най-доброто, което можеше да направиме беше да се вкопчваме с последни сили в живота. Нашият емоционален разпад, духовна смърт и измамното съзнание че нищо няма да се промени, бяха постоянно с нас. Имахме толкова малко надежда и никаква представа за живота, който минаваше покрай нас.
Възстановяването на емоциите, душевното и физическото здраве изисква време. Колкото повече откриваме живота, толкова по-добре разбираме колко прекрасен и скъпоценен може да бъде. Пътешествие, игра с малко дете, любов, разширяване на хоризонта, формиране на човешките взаимоотношения, всичко това влиза в безкрайния списък на интересните неща, които казват: „Аз съм жив.” Откриваме толкова неща, които са ни скъпи, и изпитваме благодарност за това, че ни бе даден още един шанс.
Можеше да загинеме от алкохол, и да бъдеме лишени от радостите на живота. Всеки ден благодариме на Силата по-могъща от нашата собствена за още един ден живот в трезвост и още един ден живот.


ПРОСТО ЗА ДНЕС : Благодарен съм за това, че съм жив. Ще направя нещо, за да го отбележа.



Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: girasole]  
Автор whitenoise (бири..)
Публикувано01.01.07 05:15



Прилича малко на "Цар Алкохол".... Патоса в случая дали е основателен?




Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: girasole]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано01.01.07 09:38




И това може да ти помогне. Успех!




Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: whitenoise]  
АвторAня (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 13:35



Whitenoise, патосът е смешен и неуместен когато се отнася до смешни и малки неща. Животът все пак не е малко нещо. Дори (Ами! Още повече!) този след 10 години... Пари, апартаменти, коли, електроника - точно това са смешните неща. Които нито са живот, нито ни дават свобода. Нито я отнемат!
Свободата е вътре в мен и тя прави живота ми такъв или онакъв. Дори осран, ако аз реша да си го осера (не някой друг, не каквато и да е система). Но ако педпочитам да живея красив живот, такъв ще живея, независимо дали в Европа или в някаквя вселенска провинция, дали ще се возя с BMW или с трамвай. Докато съм трезвена поне.
След 10-12 години трезвеност съм много по-свободна отпреди. С малките си, съвесем не-патетични ежедневни радости и тъги, постижения и провали. Но не ми е смешен патосът на великите неща.
ЧНГ!





Тема Re: Не си губи времето, живей. [re: girasole]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 17:55



За съжаление въпроса е на Живот и Смърт, а не дали ще живеем по-малко интересно или повече интересно. Преди време и на мен ми се струваше - абе кво толкова, едни пият повече, други по-малко. Сега разбрах, че тва е най-страшния ми кошмар и не знам как да се отърва от него. Прочетох много теми в този форум и съм решил да почна да посещавам сбирки на АА. Дано да ми помогнат, а аз ще направя всичко което е по силите ми да помогна на други.



Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: val999]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано01.01.07 18:45



Ей, здравей отново, радвам се, че си успял да издържиш досега. И също така че си решил да се заемеш със себе си.
Дали мога да те помоля да не бързаш? По изказването ти че си прочел много теми реших (може и да греша), че си се разбързал да научиш всичко наведнъж.
Пиша го, защото от опит знам какъв капан е бързането. И как след примерно три часа четене съм изнервена до безобразие, и нямам време и сили да приложа на практика прочетеното.
Затова сега не бързам. Прочитам нещо ат литературата на АА, или от някоя книжка за себепознание, и го прилагам. Колкото толкова.
Важното е да ми доставя удоволствие и да не ми досади.
Карам я пополека и виждам че има резултати, дори повече отколкото когато се напъвах да свърша всичко наведнъж.
Единственото нещо, което не отлагам е решението ми, че днес няма да пия. Само днес. Точно и само тези 24.часа.
И никак не е трудно. Пожелавам ти успех, всъщност вярвам, че вече си успял в битката с алкохола за днес.




Усмихни се, има изход!



Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: girasole]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 18:51



girasole, приемам съвета за бързането. Вероятно към него ме подтиква страха от това дали ще се справя. Днес май се справих.



Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: val999]  
Автор LaliМодератор (минаващ)
Публикувано01.01.07 18:52



Днес, справи ли се?
Браво!!! Не очаквах.





Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: val999]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано01.01.07 19:11



Браво за днес!


Всеки следващ ден, по-лесно става. Отпусни се, не бързай, възстановяването е процес във времето, от теб се иска само да не пиеш днес!



Тема Re: Не си губи времето, живей.нови [re: Eми®]  
Автор val999 (непознат )
Публикувано01.01.07 19:18



Пийнах малко валериан с глог и мента. Знам, че не требва да се пият химикали, но тези са на билкова основа и се опитвам малко да ми успокоят усещанията поне докато минат първите дни. Ти какво мислиш за това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.