Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Миналата Коледа...нови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.12.06 15:37



Ще ви разкажа как изкарах празниците миналата година. Тогава още пиех, с надеждата че ще успея да пия нормално, както другите...

Та така... Миналата година, по това време бях решила много да внимавам и да не се освинвам по празниците. От доста години знаех, че имам проблем с алкохола, но все още се надявах, че ще мога да пия умерено, както другите. На Бъдни вечер бяхме с дъщеря ми при родителите на бившия ми съпруг. Той ме покани с детето и аз приех. Знаех, че там няма да се пие много и затова отидохме. Майка му и сестра му бяха приготвили празничната трапеза както си му е реда, а аз никакво участие нямах... просто отидох ей така.

По едно време донесоха греяна ракийка – по 20-30 грама за всеки... Реших, че ще мога да ги изпия и да спра! Но толкова добре ми се отразиха на настроението, че след като ги глътнах, акъла ми все там – в бутилката, в кухнята на масата. Цяла вечер притичвах до там, уж да помагам за нещо да занеса, отнеса... и тайничко си попийвах направо от бутилката.

По едно време забелязах, че съдържанието на бутилката намаля доста и я допълних с вода. Както и да е ... това ми беше редовният номер и винаги на гости правех така, когато не си носех патронче в чантата. А тогава не носех, нали уж нямаше да пия... След полунощ взехме едно такси и право в денонощния до нас. Следва цяла бутилка водка, играчки за детето и куп изхарчени пари за глупости. На първия ден от Коледа не можах да стана от леглото и го проспах. Трябваше да ходиме с детето при наще, но го отложих за следващия ден под предлог че съм се разболяла...

След като изтрезнях и бях готова да продължа „празненствата” се уговорихме с приятеля ми да празнуваме заедно на следващия ден. А преди това трябваше да се видя с наще все пак. На обяд се замъкнахме при родителите ми с детето и седнахме направо на масата. Мислех да пия малко, за да имам сили за после с приятеля ми... Обаче пак не стана така. Баща ми сипа по една ракия, след което бутилката изчезна мистериозно, и аз цял следобед я търсих къде ли не, но няма и няма! Друг път намирах скрити резерви, но тогава не открих... и айде до магазина, уж за цигари. Купих си бутилка и още по пътя я отворих и пих. Върнах се при наще и се затворих в банята. Пих колкото пих и скрих бутилката при водомерите, най-назад. Доста усилия полагах всеки път да я вадя внимателно, да не вземе да се счупи.

Така и не разбрах как стана вечер. Айде пак на масата... този път се появи червено вино. За моя изненада, то се заседя и не изчезна както стана с ракията на обяда. Та пих и вино, после си сипвах от банята ракия в чашата с виното, за да си го пия "легално" и по едно време така се омотах, че непомня за какво почнахме да се караме с наще. Разревах се, изпокарахме се, взех детето и отидохме на спирката. Явно е било след полунощ, нямаше хора, транспорт, а аз не бях в състояние да ходя пеша до нас, нищо че е близо – на 2 спирки. Видях едно такси и му махнах. Шофьорът спря, а аз през сълзи му казах адреса и че ще му платя и обратния курс, щото е много близко. Качихме се. В колата ревах непрекъснато и се чувствах ужасно нещастна. Като стигнахме пред блока, човекът не ми взе парите... каза да купя нещо на детето и че никога до сега не му се е случвало да вози „плачеща жена с такова хубаво дете на връх Коледа”. Домъчня му на човека от покъртителната гледка... Та така – вместо да се веселя, какво направих?! Съсипах всичко! После изключих телефона и не се срещнах с приятеля ми... как да отида... въобще незнаех на кой свят съм!
А за Новата година изобщо нямам спомени...


Редактирано от Eми® на 20.12.06 15:48.



Тема Re: Миналата Коледа...нови [re: Eми®]  
Авторnnn1111 (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 17:53



ЖЕЛАЯ ТИ ТАЗИ КОЛЕДА ДА БЪДЕ ПО ДОБРА ЗА ТЕБ И СЕМЕЙСТВОТО ТИ!



Тема Re: Миналата Коледа...нови [re: nnn1111]  
Авторpiqndeto (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 18:51



Da naistina hubava istoriika si napisala.No dano na tazi koleda da imash pove4e usmivki,shtastie i lubov otkolkoto nqkakva si skapana butilka s vodka:)Pojelavam ti priqtnno izkarvane na praznicite *bez alkohol*:)



Тема Re: Миналата Коледа... [re: piqndeto]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано28.12.06 20:10



Благодаря!



Наистина изкарах много добре Коледните празници! Въобще не си и помислях за алкохол нито за миг! За пръв път (след 8 месеца) от както спрях да пия, се почувствах сигурна в себе си и най-вече СПОКОЙНА, че алкохолното ми минало е зад гърба ми. Изпитах истинска радост и щастие от този факт и мисля, че напълно съм го заслужила, поради вярата, която не угасна през целия период, позитивното ми мислене, което изградих към реалния ми живот, и старанията, които с желание полагам за моето възстановяване!

Научих се да харесвам себе си, такава каквато съм - ТРЕЗВА и ЗДРАВОМИСЛЕЩА и да знам кое мога да променя и кое да приема

Разбрах, че животът е прекрасен, когато спазваш СОБСТВЕНИТЕ СИ ПРАВИЛА!

Пожелавам на всички в клуб "Алкохолно зависими" весела, щастлива и най-вече ТРЕЗВА Нова година!

ЩАСТИЕТО СПОХОЖДА ТЕЗИ, КОИТО СА ПОДГОТВЕНИ ЗА НЕГО!



Тема Re: Миналата Коледа...нови [re: Eми®]  
Автор LaliМодератор (минаващ)
Публикувано28.12.06 20:27



А детето как реагира в тези ситуации? Сигурно страда?


Въобще какво правят децата? И те ли плачат? Разбират ли въобще какво става? Или човек става любвеовилен и щедър, опитвайки се да изкупи някаква вина и на децата може би им харесва това?

Редактирано от Lali на 28.12.06 20:29.



Тема Re: Миналата Коледа... [re: Lali]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано28.12.06 20:40



Да.. мъчно й беше, когато плача... страдаше, когато ме виждаше че не мога да стана от леглото, плашеше се, когато избухвах и почвах да крещя... но имаше и радостни моменти, които сега й липсват (все още!) в трезвия ми живот.

Но... всяко нещо с времето си!

Не може всичко веднага! За това и не бързам. Знам, че промяната, която направих със себе си е за добро и съм убедена, че съм на верния път! Това е най-важното. Всичко друго се нарежда постепенно от самосебе си.
Научих се да живея само за днес и така ми харесва!



Тема Re: Миналата Коледа... [re: Eми®]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано28.12.06 21:38



Когато непиещият алкохолик се заеме със себе си, вече не е необходимо да се "подмазва",подтикван от чувството си за вина.
Щастлива съм, че живея нов живот, и че се държа добре с близките си, не защото се чувствам виновна, а просто защото това е начинът ми на живот, моето възприятие на света и на мен самата. Възстановяването ми донесе тази свобода - да живея,обичайки себе си и всичко около мен.






Тема Re: Миналата Коледа... [re: girasole]  
Авторnovavkluba (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 23:31



Моля споделете повече опит за позитивната си настройка.
Еми ти си казала толкова хубави неща и за собствените правила и за любовта към околните.
А ти как разбираш правилото да живееш за деня- да правиш най- доброто или да живееш сякаш ти е последния ден в живота- много хора и така го разбират- айде иху пък утре да става каквото ще ама не ще да е такава идеята на максимата нали.
Пишете ми и ти Грасиола.



Тема Re: Миналата Коледа... [re: novavkluba]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано29.12.06 23:49



Да, наистина, понякога се получава обратен ефект от мотото "Аз живея само днес". Но когато поемам отговорност за живота си, т.е. за постъпките си, просто няма как да "извъртя "нещата. Свободата, която ми даде възстановяването няма нищо общо с изтрезняването. Това са две различни галактики.
Преди живеех ден за ден, но се срамувах от миналото, и се страхувах от бъдещето. Тези отрицателни емоции ме заслепяваха и не виждах красотата на живота , нито смисъл в него.
Днешното ми "Тук и сега", е заредено първо с благодарност за моята трезвост, със съзнанието че аз нося отговорност за всяка моя мисъл, дума и действие, и с безкрайно удивление пред живота. Освобождава ме от товара на миналото и бъдещето.Допреди две (почти)години живеех като в мъгла. Не виждах по-далече от носа си, и действах според този мой мироглед. Можеш да си представиш, какъв купон беше.
Сега не бързам, радвам се на малките неща и намирам смисъл във всяко нещо, което ми се случва днес.
Не мога да опиша с думи точно какво чувствам, просто е прекрасно. Пожелавам на всички такова ПРОБУЖДАНЕ.
Усмихни се, има изход.





Тема Re: Миналата Коледа... [re: novavkluba]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 11:02



Миналата Коледа?Първата ми трезвена Коледа.
Аз нямам много позитивни емоции.Не съм забравил още как се скарах зверски с жена си на бъдни вечер.Коледата мина нормално,макар и тъпо за мен защото не знаех какво да правя без алкохол.Новата година ми беше също много странна.В полунощ се чукнахме с щампанско и аз оставих чашата на страна.Кой би повярвал?
Сега ми е по лесно.Приел съм вече трезвеността като начин на живот/поне не ме боли глава след празника/Хората ми свикнаха,вече не се опитват да ми наливат.Вече просто ми е по спокойно.
Празника си е празник и не алкохола го прави такъв,а сърцето.Ако на него му е студено и буре вино не може да го стопли.
Пожелавам на всички весело посрещане на новата година!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.