Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До Новагодин!!!нови  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.12.06 07:08



Здравей приятелю!
Гледам, че имаш искреното желание да помагаш! Вече съм убеден, че нямаш лоши намерения и имаш капацитета много да допринесеш за възстановяването на страдащите алкохолици.
Сигурен съм, че темата е за бележки, но макар да изразявам свое лично мнение, искам да покажа, че нямам нищо против професионалисти да използват принципите на АА. Принципите са преди личностите, затова ще помоля да пазим от нарушаване 12-те Традиции на АА.
Възхитен съм от ентусиазмът на хора като теб, които имат жарко желание да помогнат на други страдащи братя и сестри. Предполагам, че си компитентен психолог, и има доста да се уча от теб, затуй искам да се възползвам от случая, да избегнем недоразуменията и да се впрегнем заедно в делото.
Затова ти предлагам, ако нямаш нищо напротив, да направим с теб съюз. Няма нужда да израходваме енергията си в оправдание, когато можем взаимно да си помогнем. Да помогнем на страдащите наши братя-алкохолици. Да си изясним как нашите Дванадесет традиции предпазват цялата наша Програма. Без тези традиции това чудесно нещо – Анонимните Алкохолици, ще се разпаднат. Те са циментът на нашата сграда.
Предлагам следното:
Ако имаш свободно време, чрез мейл, по-добре и в Скайпа, за известно време да си правим онлайн сбирка на АА, с надежда да си изясним някои работи. Така бих ти показал как работи програмата на АА - 12 Стъпки. Вярвам, че ще изгладим и противоречията в Стара Загора.
Помисли по въпроса, но не забравяй, че туй е само предложение ОК!!!

ПП: Ще оставя координати и на бележки!

Весели празници!

Да живееш лесно е много трудно!


Тема От Новагодин!!!нови [re: aлkи]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано22.12.06 10:51



Ще ме извиниш приятелю, но след като си избрал позиция, аз предпочитам да споделя мнението ти със страдащите съфорумци/братя и сестри алкохолици.
Всъщност, няма за какво да съжалявам, или от нещо да се срамя. Пък, според мен, всеки има право на мнение. Нъл тъй?



Бъди здрав!

ПП: Благодаря за отговора!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Драги Йоско,

Разбрах намека ти, още когато започнахте да цитирате Морган Скот Пек /Между другото аз дадох "Изкуството да бъдеш Бог" на алкажа/. Благодаря ти, но погрешно си ме разбрал. Нямам нужда от спонсор. Не се сърди, но съм смутен от факта - както се казва в Стъпка 6 - че ти още не си се отървал от усещането, "че поне малко или дори много" превъзхождаш околните си събратя. Иначе не мога да си обясня тая последователна "спонсорска ревност", с която обърка не само алкажа. Както и дребнавата заядливост спрямо мен. Споко, няма да ти отвърна със същото. Защото както се казва в Традиция Първа - "Единството е най-ценното качество на братството". Така че няма да внасям допълнителен смут в клуба, цитирайки страници, които познавам не по-зле от теб.

Но все пак не забравяй, че човешките отношения и невидимата мотивация зад тях са ми основна професия. Повярвай ми, за 6 години пребиваване в дир-а съм виждал не един клубен гуру, който се срива в очите на съмишлениците си точно заради подобна ревност спрямо новопоявили се хора, които демонстрират различно мислене. Единственото, което може да се случи, ако продължаваш така, е да си загубиш авторитета. Разбирам, че се чувстваш застрашен, но запомни: не съм ти враг. Не те нападам, не се заяждам с тебе, избягвам конфликтите. Но повярвай ми, част от останалите участници вече са смутени от това, което става. И виждат, че постепенно губиш смирението, на което учи Стъпка седма.
Нямам нищо против да работя, с когото и да било, доколкото в един подобен виртуален клуб може да става дума за работа.

Поздрав и бъди здрав!

Да живееш лесно е много трудно!

Редактирано от aлkи на 22.12.06 10:58.



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: aлkи]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано22.12.06 16:49



Първият отговор е изтрит от Новагодин.
........................................................................

Това е отговорът ми от темата "Спрете" на girasole.

Съжалявам, girasole, но мисля, че този път би следвало апелът ти да е в единствено число. Защото аз не се джавкам - в последните четири дни не съм обърнал внимание на нито една от обидите, валящи от страна на алки. Но има неща, които не са допустими.
Как да се отнесеш към човек, който непрекъснато те моли да говориш с него насаме, бомбандира те със заплахи, обиди и абсурдни предложения, но който след това изнася част от разговорите, уж само между двамата - и то най-удобната за него част - в публично пространство. Ти излагала ли си някога личните бележки на някого? А твои излагали ли са? Не може всичко и всички да се слагат в един кюп. Това е много удобно, за де не се принудиш да вземеш страна, но не е справедливо.
ОК, аз ще изтрия моя отговор към алки, макар и да смятам, че имах право на него. Както казваш, заради ония които идват тук, защото се лутат.Но ще сложа като отговор в темата му този постинг към тебе. Няма и да публикувам негови бележки към мен. Но който желае, нека преценява.

Редактирано от Hoвaroдин на 22.12.06 19:26.



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: Hoвaroдин]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 19:48



Новагодине. Не разбрах защо си изтри предния пост? Преди това даже го редактира. Май се чудиш накъде да се завъртиш? Абе не е нужно човек да е професионалист-не знам си какъв, за да те надуши колко си объркан.
Убеден съм, че порови в бележките на Алки, а

?
И като видя, че няма какво да изровиш - стана много етичен?
Абе има ли съдържание някакво зад мазните думи, които употребяваш?
Хиляда глупости наговори, но ще те изчакам още малко.
Но най-добронамерено те предупреждавам - недей да нападаш Йошко, защото много се излагаш така.
Защото като хвърляш камъни по човека, който е помогнал и продължава да помага на толкова много хора, то тези камъни е най-естествено да се върнат към тебе. Те и сега започват да се връщат вече. Не можеш място да си намериш. Не можеш да спиш. Не мислиш за друго, освен как да замажеш старите лайна, а трупаш още и още. Въртиш се като калайджия и колкото повече се въртиш, толкова повече ....

Човече какво искаш от нас болните, нещастни и объркани люде?
Какво толкова ти пречим? Хляба ли ти ядем? Какво толкова се напъна?
Ами ти най-добре би трябвало да знаеш /по твоите научни засуканици/, че сме много болни хора. Защо толкова се впрягаш? Защо изнервяш ситуацията? Някой играчката ли ти взе? Недей плачка! Ще го плеснем него. Лош, лош! Ти си най-умен и най-добричък и за тебе ще е тортата! Айде да се наспиш сега и остави ги тези пияндури!



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: aлkaжa]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано22.12.06 20:04



Аз просто не вадя бележки, алкажа, каквито и да са те. За 6 години нито веднъж не съм го направил. Изтрих си постинга, защото се замислих над написаното от girasole за ония, които надничат тук.

Но не ти отива подобен постинг - на човек, който е гостувал неведнъж в дома ми, на когото и аз, и съпругата ми сме сервирали чай, за когото съм говорил на дъщеря ми, че е добър човек. Когото съм запознавал с други като него и на когото съм помагал да работи със сродни събратя. Със сигурност един ден след като отшуми и тоя случай, ще се срещнем. И ти ще си човекът, който ще се срамува да ме погледне в очите.



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: Hoвaroдин]  
Автор тopбa ()
Публикувано22.12.06 20:11



Новагодин, не ставай наивен. От алкохолик - срам, ха-ха.
Даже не ха-ха, ами ХА-ХА.
И още нещо. Не ми се сърди, но в последно време ДАЖЕ и ТИ се държиш като съзависим. Огледай се. Вместо да се веселиш или да си почиваш, дошъл си пак тук в тоя клуб да водиш някакви абсурдни разговори с хора, чиито мозъци са полирани. Хора ли казах?
Чудовища, чийто мозък е полиран за всичко останало, но не и за безкрайния им егоизъм. И за ракията.
Новагодин, зарежи тия хора. Има много други, на които наистина би помогнал с науката си и с познанията и опита си. На тези тук Бог да им е на помощ.



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: тopбa]  
АвторHoвaroдин (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 20:39



Споко, не съм съзависим. :-)) Както виждаш, двама души разиграват сценария от дни наред - гуруто, който като всеки гуру е дълбоко уязвен, че се появяват и нови, интелигенти хора. И ученикът. Нека видим, какво ще стане. :-))



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: Hoвaroдин]  
Автор тopбa ()
Публикувано22.12.06 21:08



Извинявам се за грапавите думи, но ако всичките им гурувци са като местния тука - тъп и неграмотен колкото можеш да викнеш, горко им на учениците му и на последователите му.

Аз за тебе се ядосвам. Не искам да виждам нормални хора сред тия чудовища тука. Не искам да те повлекат и тебе в мътната си и кървава... Нищо лично все пак - за мен ти си просто обобщен образ на различния от тая пасмина тука, на нормалния и на свестния човек. Затова и се ядосвам.



Тема Re: От Новагодин!!!нови [re: тopбa]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 21:47



В АА няма гуру(вци).

Мисля че, който започне да се изживява като такъв, се обрича на самоизолация.
Поне в българското АА имаше вече такъв случай.



Тема do Torbi,Novagodini,Starigodini i pro4ie Godiniнови [re: Nekoi]  
АвторNezavisima (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 22:23



Mili,razli4ni i nerazbrani priqteli!
Za6to ne si razmenite koordinatite i ne si se zamerqte tam s komplimenti li4no- koi kolko e unikalen,strahoten i velik?!? Tuka sme takiva-"pasmina","4udovi6ta" i pro4ie i si govorim na edin i su6ti ezik i mislq ,4e se razbirame!
Haide veseli praznici na vsi4ki!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.