Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема пак азнови  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 12:32



Първо , не съм го пратила вестника още, днес ще ходя до пощата и ще го пусна.
Второ, за моя казус: Мъжът ми твърди , че трябва да се срещаме и да си говорим по проблема, щото имал нужда от подкрепа.Не бил пил няколко дни .

Приготвила съм му разни разпечатки от ваши материали, но не вярвам и този път да седне да чете. Казвам му , че истинска помощ може да получи само от човек, минал през това. Смята да ходи на лекар, това било по- сериозно. Не казва на роднините и приятелите си , че съм го напуснала.Сърди се , че съм казала на моите.
Вярвал , че съм категорична , но поне да сме си говорели от време на време.
Ако се съглася, това отстъпление ли ще е, или би помогнало?



Тема Re: пак азнови [re: Лopa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.12.06 13:11



"Мъжът ми твърди , че трябва да се срещаме и да си говорим по проблема, щото имал нужда от подкрепа.Не бил пил няколко дни ... "

Отстъпиш ли сега, КРАЙ! Шансовете му да се оправи са почти никакви. Нали до сега все си правила компромиси със себе си, все си му прощавала, все си отстъпвала... ИЗЧАКАЙ!
Не се поддавай на манипулации! Ако той наистина се е осъзнал до къде се е докарал, той ще се справи и без твоята подкрепа, повярвай ми.

Това, че ще те моли да се върнеш се очаква, но ако ти го направиш веднага, въпрос на време е пак да почне да пие, защото му се е разминало и този път!

Но ако ти отстояваш РЕШЕНИЕТО СИ за раздяла и звучиш КАТЕГОРИЧНО, това ще го пстави на кръстопът и дай Боже да разбере, че е стигнал ДЪНОТО и да се обърнат нещата към добро! ИЗПИТАНИЕ Е ЗА ДВАМА ВИ!

УСПЕХ!



Тема Re: пак азнови [re: Лopa]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 13:35



Здравей, Лора!
Най-напред те поздравявам за смелото решение! Изглежда ми, че все пак си запазила добро чувство към съпруга си, а това е не само благородно от твоя страна, но и важно за него. След като сега живееш отделно, значи той е наясно, че си сериозна и категорична в решението си. Това всъщност е стимул за него да помисли върху своето пиене.
Доколкото разбирам от този постинг, става дума за срещи, а не да се върнеш отново при него. Ти сама ще решиш как да постъпиш, разбира се. Но ако съм разбрала правилно, и ако бях на твое място, вероятно бих се съгласила на среща. Поне на една, пък после има време след проведения разговор да прецениш. В случай, че решиш да се видите, мисля, че е разумно за срещата да избереш обществено място, където ще можете да разговаряте, но и ще имаш възможност да прекратиш срещата, когато ти пожелаеш. Това е по отношение на твоята безопасност.
Обосновката ми за реализиране на среща е: докато предприеме реални стъпки за "откачане" от алкохолола, той наистина се нуждае от подкрепа. Може би можеш да му дадеш шанс да те убеди, че е категоричен в желанието си спре да пие и освен това е готов да направи необходимото. На място ще можеш да прецениш дали да му дадеш своята подкрепа или не. А за връщане у дома е още рано според мен.
Желая ти късмет!



Тема Re: пак азнови [re: Лopa]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано20.12.06 13:41



След като иска да говори по проблема - има си АА за това. Пред тебе само ще се жалва и ще се самоокайва, може и да си поплаче, ще ти каже, че ще се самоубие, щото не може да живее сам, ще ти припомни доброто старо време, колко сте се обичали, ще ти намекне два-три пъти, че всичко е поправимо, ще напомни за горките - ах, горките деца! - и пр. трафарети от репертоара на всеки алкохолик. Всичко това е част от психичното съдържание на болестта. Но ти дори няма да се усетиш, че издевателства над тебе. Животът си е твой, но мен да питаш, е по-добре да си го спестиш.



Тема Re: пак азнови [re: Пpиятeл]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано20.12.06 13:55



"... вероятно бих се съгласила на среща. Поне на една, пък после има време след проведения разговор да прецениш.

Защо да прави поредния компромис? - "една среща" само ще забави процеса на ОСЪЗНАВАНЕ на безнадеждното му положение. Една среща е достатъчна да го успокои, че не всичко е изгубено, следователно ... алкохолът не му е чак толкова голям проблем... И пак на въртележката.

Сега е момента той да промени отношението си към ценностите в живота и да осъзнае какво е разрушил заради пиенето. Нужно е да изпита цялата тази болка, за да има обрат!
Иначе, ако Лора отстъпи и почнат да се срещат, така само ще му "постеле дъното", и това "постилане" пък от своя страна води до започване на пиенето отново.

Рано е за срещи, според мен. Та той не е пил от няколко дни. Не става толкова бързо да се промени човекът ТРАЙНО! Нека да мине месец, пък тогава ще си покаже!



Тема Re: пак азнови [re: Hoвaroдин]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 16:16



Благодаря, общо взето и аз се колебая между тези две позиции, и двете ми звучат еднакво убедителни. За връщане и дума не може да става.



Тема Re: пак азнови [re: Hoвaroдин]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 17:39



За Новаrодин и Еми: Вероятно не ги разбирам добре нещата, вероятно имам предвид точно моене пиене, сигурно е, че нямам - а и не бих могла да имам - точна преценка за това каква е действителната ситуация. Наистина имах предвид среща и разговор. Лора достатъчно много е мислила, за да вземе решение да заживее без съпруга си. И само тя може да реши дали и кога ще приеме среща с него. Няколко дни могат да бъдат и малко, могат да бъдат и достатъчни. Зависи. Мисля, че тя е достатъчно силна вече, за да не се поддава на увещавания, ултиматуми или сладки обещания. От тази страна гледах на ситуацията и, вярвайки в нейния здрав разум, предложих по някое време да приеме среща на безопасно за нея място, която среща тя би могла да прекрати в избран от нея момент.
За Лора: Имай предвид това, което ти са написали Еми и Новаrодин, то е важно и не го забравяй. Само когато си сигурна, че съпругът ти твърдо е решил да спре да пие и прави необходимото, би могла да му окажеш подкрепа - ако го искаш.



Тема Re: пак азнови [re: Пpиятeл]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано20.12.06 18:29



Значи става дума за разиграна твърдост, която играе ролята на интервенция, ускоряваща търсенето на помощ. Ти малко рационализираш нещата, изграждайки схема, чийто финал е повече желан, отколкото реален. Но от друга страна си права, тъй като твърдата позиция никога не взима под внимание чувствата, които ни раздират и границите ни на поносимост, особено пък ако обичаме. Може би понякога още една грешка и отлагане във времето е за предпочитане. В крайна сметка никой от нас не може да влезе в нейната кожа, да даваме съвети винаги е лесно.



Тема Re: пак азнови [re: Hoвaroдин]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 19:19



Е, хора , срещнах се , говорихме, дадох материалите за вас, линкове, обясних , че само да влезе тук и каже , че търси помощ , ще му пишете, все някой ще се свърже с него , нали така? Нали се предлага помощ от спонсор? Не знам как точно става. Обеща , че ще чете. Но беше пил пак, уж едно уиски. Повторих няколко пъти , че нещата са съвсем различни,че няма да се връщам , каза , че разбрал. Според мен има нужда да си говори с някого.Дано се обърне към вас. Малко се притеснявам, че ако влезе , ще ме разпознае и може да се ядоса, но не ми пука. Вие ми харесвате и много от осъзнаването си и колко съм допринесла за тази каша, го дължа на вас. Щом вие можете по друг начин, значи можем и ние. Хайде, Суха Нова година!
П.С. Пратих ви го най сетне тоя вестник,приятно четене!



Тема Re: пак азнови [re: Hoвaroдин]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 19:28



Благодаря ти за това мнение, Новаrодин. Вероятно вече си прочел, че те харесвам от други едни форуми, но това, че не ме критикуваш тотално, е важно за мен. Надявам се, че ще ми простиш тукашната ми анонимност :) Зная, че често приемам желаното за реалност и това е мой недостатък, с който - когато си спомня - се боря. Трудно ми е и да спра да подозирам доброто у хората :) - това е шега, далеч не съм така добър човек ;)
Мисля, че твърдата позиция е необходимо да бъде заета от Лора - доколкото тя изобщо е склонна да предложи подкрепа и помощ. Ние - пиещите или сега непиещи, много добре знаем как можем да лъжем себе си така успешно, че да прибегнем даже и към изнудване - все вярвайки си. Надявам се Лора да успее да покаже своята твърдост и едновременно - ако желае - да помогне на съпруга си, който наистина би се нуждаел от подкрепа в случай, че е решил да спре да пие. Никой не би могъл да разбере по-добре от нея дали той е искрен или не - ти го знаеш и само си писах до сега :)
Благодаря ти за всички мнения тук, в този клуб. И още един път те моля - помогни, ако все още имаш желание и сили - за клуба на АА в Стара Загора, ясно е, че нито ти, нито аз ще имаме полза от това, но - все пак :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.