Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема има ви във вестник Марицанови  
Авторlora (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 12:07



Здравейте всички, отдавна не съм влизала тук , но днес има голяма статия за вас в " Марица" и ми стана мило и драго.Весели празници на всички!



Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: lora]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано16.12.06 12:17



Здравей Лора, какво пише за нас във вестника?



Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: lora]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 12:21



Весели празници и на теб!

Би ли казала съвсевм накратко какво пише вестник Марица.
Медиите нерядко представят АА в невярноа светлина - било поради неразбиране, било защото търсят пикантерии, за да печелят читатели.

Потърсих в нета - няма онлайн версия на Марица, пък в София не съм виждал да се продава.



Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: Nekoi]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 12:35



Мога да ви го изпратя по пощата или по факс, ако ми дадете координати. За съжаление нямам скенер.
Хубави работи са, не се притеснявайте. Доста е дълга статията. Една журналистка е дошла на ваша сбирка и се е представила като гадже на алкохолик. Имало е там и две пловдивчанки. Идеята е, че в Пловдив все още няма АА, а би било хубаво. Споменава се, че имате успехи. Има цитати и малко история на АА. Има и малко драматизъм.
В образа на едната пловдивчанка разпознах жената с детето, дето за малко да потънат в морето.Чела съм нейни постинги. За нея се казва че е с лунички и "безумно красива". Споменава се даже за Йоско. А за някой Ники се казва, че е много интелигентен.
Беше ми много странно да чета за вас.
Журналистката изглежда сякаш се е позасрамила от лъжата си . Било им е трудно да ви лъжат.Харесали са ви.
Не знам дали си давате сметка колко надежди може да вдъхне такава статия на хора като мен.
Аз макар , че напуснах мъжа се, се разчувствах много. Дано да се създаде и тук такава група.Утешително е да знаеш , че някой постига нещо .Не се ядосвайте. Това е реклама.



Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: лopa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано16.12.06 13:00



А има ли снимков материал?





Тема Re: има ви във вестник Марица [re: лopa]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 13:04



И все пак сигурно ще се ядосваме поне малко. Не сме агенция за модели и манекенки, че да ни е нужна реклама. Ние просто информираме честно за себе си, примемаме приятелски всеки дошъл и затова очакваме честност и от идващите на сбирки.

Не е било нужно госпожицата да се внедрява "под прикритие". И друг път са идвали журналисти, но са искали разрешение и при преценка на групата са присъствали на открити сбирки.
Следващия път ще внимаваме повече какви "гаджета" на алкохолици ни навестяват.
А че Пловдив има нужда от АА - това е несъмнено.
Че подобна статия може да вдъхне много надежда - също е несъмнено.
Но и коректността е задължителна.

Ако не те затруднява, би ли сложила публикацията в един плик и да я изпратиш на адрес: София 1202, ул. Веслец 33, за Анонимни алкохолици



Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: Nekoi]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 13:10



В Пловдив има сбирки на Анонимни наркозависими, може да се почерпи от техния опит. А да се направи АА в Пловдив или където и да е, трябват "двама алкохолици и един чайник"





Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: Nekoi]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 13:26



Няма снимки, чак пък толкоз конспирация! Още утре ви пращам вестника. Смятам , че изобщо не им е хрумнало , че може да ги пуснете на сбирка като журналисти. Малко си е гадничко, но е добронамерена статия.



Тема ДВАНАДЕСЕТА ТРАДИЦИЯнови [re: Eми®]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано16.12.06 13:28



"Анонимността е духовна основа на всички наши Традиции, постоянно напомняща ни, че главни се явяват принципите, а не личностите"

........... Другите вестници и списания молеха за материал за АА.
Какво трябваше да правим?

Когато публичното одобрение на нашата дейност на толкова високо ниво стана повсеместно, ние разбрахме, че то може да ни донесе огромна полза или да ни причини непоправима вреда. Всичко ще зависи от това в какво русло ще насочим развитието на събитията. Ние не можехме да позволим на самозванците да вземат върху себе си ролята на месии, представящи АА пред широката публика.

Стремежът към пропаганда ще ни унищожи. Ако някой се напие на обществено място или го уговорят да използва името на нашето Дружество за собствени цели, това ще ни нанесе непоправима вреда. На това високо ниво /преса, радио, кино и телевизия/ анонимността - има се предвид 100% - та анонимност - беше единственото правилно решение. По този въпрос принципите бяха много по-важни от всички личности без изключение.

Движени от духа на анонимността, ние се стараем да се откажем от естественото желание лично да се издигнем в средата на другите алкохолици или в очите на общественото мнение. Отказвайки се от тези напълно човешки стремежи, ни считаме, че всеки от нас участва в създаването на надеждно защитно покривало за нашето Дружество, под прикритието, на което ние можем духовно да израстваме и съвместно да работим.

Ние сме уверени, че смирението, изразено в анонимността се явява най-добрата защита, която Дружеството Анонимни Алкохолици е имало някога.



Тема Re: има ви във вестник Марицанови [re: лopa]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 14:00



Не става дума за конспирация, а за разумна предпазливост и за избягване на излишни усложнения. Думата "алкохолик" е много стряскаща. Някои биха могли да си имат неприятности в работата например.

И второ - анонимността е духовен принцип, който води до повече смирение. Пред алкохола и пред болестта всички сме равни и ... анонимни. Физическото и психическото здраве на всеки един от нас зависи и от психологическото здраве на групата. А то се поддържа и от анонимността.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.