Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kak da namalq abstinenciqta?  
Авторpiqndeto (Нерегистриран)
Публикувано24.11.06 17:08



S udovolstvie vleznah vuv vashiq forum blagodarq vi 4e vi ima!Ne piq ot dosta vrene ot predi dve godini zapo4nah!Imashe periodi v koito ne sum pil s meseci!posle pak zapo4nah i sega kato se opitah da spra rqzko mi se vie svqt potq se,ruzete ne mi treperqt osoben mnogo no pak go ima ina4e ne mi se pie moje i da ne piq prosto iskam da go nqma tozi problem!bez alkohol moga nikoga ne si mislq kak shte se napiq i tem podobni verno e petak subota izlizam napivam se no.......Shte vi buda blagodarten ako mi pomognete:)



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: piqndeto]  
Автор aлkи (Веселяк!!! :))
Публикувано25.11.06 01:45



Защо пиеш, като нямаш нужда от алкохол?

Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учyдващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта.

Да живееш лесно е много трудно!


Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: aлkи]  
Авторpiqndeto (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 10:24



Piq samo petak a prez drugite mi se vie svqt boli me glava i tn.Kato piina malko i se opravqm:)



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: piqndeto]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 10:35



Piq samo petak a prez drugite mi se vie svqt boli me glava i tn.Kato piina malko i se opravqm:)

abe, glei si kefa ....



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: piqndeto]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 12:32



Ами за да нямаш абстиненция, недей да пиеш.


Или това е прекалено лесно и просто?



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: piqndeto]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано25.11.06 19:03



bez alkohol moga – Братле пиянде всеки се хвана с това, че можеш без алкохол.
Обаче ти вероятно по принцип можеш, обаче в петък и събота не можеш, нали? Затова ти се налага после да се справяш с абстиненцията, защото до другият петък е далеч, а?
Все пак от неделя до петък са бая дни. И тогава те натиска абстиненцията. Разбирам те добре.
Аз също можех без алкохол, можех и без алкохол. Затова пиех.
И ИМАХ ЕДНО СУПЕР СРЕДСТВО, ЗА ДА НЯМАМ АБСТИНЕНЦИЯ – ПРОСТО НЕ СПИРАХ ДА ПИЯ!!! НЕ ИЗТРЕЗНЯВАХ!!!
ЗАЩОТО ПОДЛАТА АБСТИНЕНЦИЯ МОЖЕ ДА СЕ ПОЯВИ ТОГАВА, КОГАТО СПРЕШ ДА ПИЕШ. АКО НЕ СПРЕШ ДА ПИЕШ – КЪДЕ ЩЕ СЕ ВМЕСТИ ТЯ, А!?
НЕ ЧАКАЙ ДО ДРУГИЯ ПЕТЪК, АКО ИСКАШ ДА НЯМАШ АБСТИНЕНЦИЯ!
ПРОСТИТЕ НЕЩА СА ГЕНИАЛНИ, НАЛИ?

Но все пак, като гледам заглавието на темата ти, ти не искаш да премахнеш абстиненцията, както неправилно те е разбрала Джирасоле и ти е отговорила - Ами за да нямаш абстиненция, недей да пиеш.
Тя така си ги мисли тези работи. Но не те е прочела внимателно.

Ти си попитал – Как да НАМАЛЯ абстиненцията?
Никъде не си поискал нахалното – Как да нямам абстиненция?
Затова не обръщай внимание и на първата ми част на този пост. Тя е предназначена за хората, които искат да нямат абстиненция.
Единият вариант е на Джирасоле – ДА НЕ ПИЯТ.
Другият вариант е моят – ДА НЕ СПИРАТ ДА ПИЯТ.
Две алтернативи – всеки сам избира.

Но ето това е въпросче – КАК ДА НАМАЛЯ АБСТИНЕНЦИЯТА? Да я НАМАЛЯ?

Значи ясно е, че нито ще спираш да пиеш, нито ще пиеш нон-стоп.
Какво да направиш, за да я НАМАЛИИИШ???

Аз не мога да ти отговоря. Ще се опитам чрез Мнението на лекаря:
„Този алергичен тип пиячи никога не могат да употребяват алкохол в каквато и да е форма БЕЗ ОПАСНОСТ ОТ РЕАКЦИЯ….”
Т.е. ако ти си алкохолик – няма начин да нямаш абстиненция.

Има ли начин да я НАМАЛИШ?:
„Мъжете и жените пият, преди всичко защото харесват ефекта, породен от алкохола. Усещането е толкова неустоимо, че дори когато признават, че алкохолът уврежда, след известно време не могат да отличат истинското от лъжливото. На тях животът им на алкохолици им изглежда единственият им нормален живот. Те са неспокойни, раздразнителни и недоволни, ако не могат отново да изпитат чувството на облекчение и комфорт, което настъпва веднага след поемането на няколко чашки - онези чашки, КОИТО ТЕ ВИЖДАТ, ЧЕ ДРУГИТЕ ПОЕМАТ БЕЗНАКАЗАНО. След като са отстъпили пред желанието отново, така както правят много други, и се появи пристрастието, те минават през добре известните фази на запой, от които излизат с угризения на съвестта и с твърдото решение никога повече да не пият. Това се повтаря отново и отново, и ако не претърпят пълна психическа промяна, надеждата тези хора да се възстановят е съвсем малка.”

БЕЗНАКАЗАНОСТ.
Ех, ако можехме да пием без никакви последствия. Нямаше да има нужда да се пъхаме в този форум и да се чудим какво да правим, нали?
Ако можехме да нямаме угризения на съвестта, страхове, тремори, разпад на здравето, щяхме ли да се чудим какво става? Щяхме ли да искаме да НЯМАМЕ или да НАМАЛЯВАМЕ абстиненцията си?

И накрая стигнах до там да се запитам: Възможно ли е хем да можеш без алкохол, хем да не можеш.
Какво е абстиненция?

Накрая от много акъл се обърках. Толкоз ми е акъла значи.
Абе ти, като можеш да не пиеш, защо имаш абстиненция?

АБСТИНЕНЦИЯ? Досега се напъвах в нета да намеря тълковен речник и да видя какво значеше АБСТИНЕНЦИЯ?
Не е ли такова състояние на организма /тяло и психика/ което настъпва тогава, когато желаем нещо непреодолимо?
Браво бе пиянде. Сега те разбрах тотално. Ти искаш абстиненцията да те натиска в петък около 19.00, за да можеш тогава да заседнеш. ГЕНИАЛНО!!!
Значи пиеш петък и събота вечер, неделя изтрезняваш лежешком или не знам как и после до другия петък си перфектен!
Тогава в другия петък в 19.00 – те натиска абстиненцията и пак си почваш. Ами това е идеален режим.
Ама май почва да ти се пие още от неделята. Ами значи се връщаме на поста на Алки, защото май той най-точно те е усетил и те и е отговорил най-правилно:

Защо пиеш, като нямаш нужда от алкохол?

Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учyдващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта.



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: aлkaжa]  
Авторбaтko (Нерегистриран)
Публикувано27.11.06 08:46



Hi,приятел не съм сигурен ,че си алкохолик ако всичко това което пишеш е вярно.Не можем да ти поставим тази (ракова )диагноза.Може би имаш други проблеми със здравето високо кръвно, високо ниво на кръвната захар и др.Моят съвет е да идеш на лекар.Не влизай дълбоко в тази материя ,защото ако не си алкохолик може сам да си го втълпиш,а това ще е погубно за теб.Често алкохола притъпява или скрива друг здравословен проблем.Опитай се да прескочиш два-три петъка,каквото и да ти струва това иди на лекар и се прегледай.То ако от един петък се ставаше алкохолик трябва целия свят да ходи на терапия.Аз ти го казвам ,защото съм го преживял при мен не бяха само петъците.Опитай ако се почуствош по-добре това е начина, не бързай обаче това не е магия,бъди търпелив постави си близка цел два месеца (например) без петъчните изцепки.Успех!



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: бaтko]  
АвторPlQNDETO (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 10:15



Da naistina moje da si prav batko moje da e ot drugo problema:)Shte otida na lekar puk shte vidim kakvo shte kage toi:)se pak blagodarq che mi otgovorihte i pojelavam na vsi4ki vi uspeshna borba s alkohola!



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: aлkaжa]  
Авторsistila_73 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 11:26



вярно ли няма оправяне? Аз се опитвам да превъзмогна това доста време но не мога не мога а искам но явно съм обречена



Тема Re: Kak da namalq abstinenciqta?нови [re: бaтko]  
Авторmishkata_s (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 11:34



a ти как го преодоля? Моля те кажи!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.