Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема психо  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 10:57



Здравейте алковци, аз продължавам да не пия и много съм обнадежден,че няма надежда да се излекувам!?.Тука има нещо сбъркано обаче.Питам ви:Колко процента от лекуваните се самоубиват?Колко продължават да пият?Колко не пият?Явно аз съм от простите алкохолици(сигурно те са повече) обяснете ми по-простичко.



Тема Re: психонови [re: roro]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:18



Ми незнам,колко % се самоубиват,но такива ,като теб дето вярват на та такива, които не вярват на нито една религия и за целта си измислят свои висши сили,които на тях обаче много им помагат,свършват по споменатия от тебе начин!Тези висши сили понеже са мноо висши,помагат,като Човек трябва да живее постояно с мисълта ,че е болен и я мръдне от подопечните или си помисли,че е нещо... е загубен !Ама ти не са плаши....така ша станиш мноо- свободен и щастлив!!!



Тема Re: психо(cheni)нови [re: cheni]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 15:49



Чакай малко пич или аз не съм го написал правилно или ти не си ме разбрал!Използвах метафора.Не мога да разберам как хем да знам ,че съм вечно болен хем да съм щастлив от този факт?



Тема Re: психо(cheni)нови [re: roro]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 16:01



Ами и аз не знам ,как става тоя пиниз!Явно ,трябва да ти го обеснят, твоите приятели от АА.
Лично Аз,много-държа на свободната си воля!



Тема Re: психо(cheni)нови [re: cheni]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.11.06 16:21



Какво не е ясно? Как има диабетици, които могат да живеят щастлив живот, ако спазват предписанията. Те се наясно, че са болни от неизлечима болест - диабет, и не могат да ядат сладко, но приемат положението си. Знаят, че ако се натъпчат с шоколад ще умрат! Нужна е ЕЖЕДНЕВНА поддръжка, за да бъдат в добра здравословна форма.

Почти същото е с алкохолиците. Щом проумееш, че това не е шега работа и признаеш, че си безсилен пред алкохола и че той управлява живота ти, а не ти, то на практика осъзнаваш, че си алкохолик. Щото може и да не си, знам ли? Всеки сам се определя дали е зависим и до каква степен.



Тема Re: психо(cheni)нови [re: roro]  
АвторXapakиpи (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 16:26



Недей да се глезкаш. Вземи почети малко. Хората не влизат тук само, за да те потупват по рамото и да ти смилат философията на АА в кратки ясни дифиниции, които да можеш да разбереш и запомниш с едно прочитане.
Направи някакво усилие, главата ти вече е в по-добро състояние.
Че ти ако на шестия ден разбереш как да си щастлив от факта че си неизлечимо болен вероятно ще влезеш в учебниците.
Виж, аз още не мисля как ще постигна щастието. Мисля,че е по-важно да се постигне равновесието. На мен ми стига, че за първи път с Божията воля и с безценната помощ на хората тук съм прекрачила бариерата.
Престани да се фъчкаш и да чакаш рецепти от сорта "Прави едно, прави две".
Иначе, браво на теб, радвам се, ще успеем!



Тема Re: психо(cheni)нови [re: Xapakиpи]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано21.11.06 16:37



"На мен ми стига, че за първи път с Божията воля и с безценната помощ на хората тук съм прекрачила бариерата."

Харакири, страхотно се радвам за теб!



Бариерата е много важен момент в процеса на възстановяването ни от алкохола.
Щом усещаш че си минала "от другата страна", имаш голям напредък, наистина!

Давай все така! Мисли само за днес, то щастието в живота ти само ще дойде, то ще те намери, не е нужно да се напъваш да го търсиш от сега.

Кураж!!!



Тема За пинизанови [re: roro]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано21.11.06 16:59



Аз признах, че съм алкохолик и приех, че съм болен. С това поставих начало на своето оздравяване.
Ако не бях признал болестта си - щях ли да променя фактът, че съм болен?
Пробвал съм сума време да си пъхам главата под възглавницата, но с това не успях да променя нищо.

И независимо дали ми се иска или не - то съм болен. Както и независимо дали се харесвам или не - пак себе си гледам всяка сутрин в огледалото, така че по-добре да се харесвам.
Ако не се харесвам има опасност да заприличам на Майкъл Джекъсн в главата.

Добре, че нямам неговите пари, защото досега можех да си измисля някакъв пиянски ъпгрейд.

Пък ти гого - сам избираш да признаеш, че си болен, ако си болен.
Може да ти няма нищо или да се оправяш супер. Действай и толкова.

Как по нататък живея с мисълта, че съм неизличимо болен?

Какъв е пиниза според Програмата на АА:

Втора Стъпка: Повярвахме, че Сила по-висша от нас може да ни върне здравия разум:

"В момента, в който прочетат стъпка Втора, повечето от новодошлите в АА се сблъскват с проблем, който понякога се оказва много сериозен. Колко често сме чували да възкликват: "Какво направихте от нас! Убедихте ни, че сме алкохолици и че животът ни е неуправляем! След като ни докарахте до състояние на пълна безпомощност, сега ни заявявате, че само някаква Висша сила може да премахне нашето пристрастие към алкохола. Някои от нас не искат да повярват в Бог, други не могат, а трети, които вярват, че Бог съществува, не хранят никаква надежда, че Той ще извърши това чудо. Доведохте ни до състояние на пълна зависимост, дотук добре - а сега накъде?"


Чени - какво против имаш как някой нарича своя Бог?

Каквато и религия да изповядвам имам право да съм жив.
Както е попитал Константин-Кирил Философ: Не свети ли еднакво слънцето за всички?

Не виждам проблем в това, че съм Източноправославен християнин, каквото и да означава това, както и да го разбирам това, или пък съм Мохамеданин, или съм Католик, или съм Будист или съм Атеист.

Така че чени - какъв е проблемът, който в каквото си иска да си вярва.
Не мисля, че ти ще позволиш на някой да ти доказва, че твоят Бог не е истинен.
И не виждам някой тук да ти налага това.

Тука не е форум, в който сме за и против някаква религия.
Тука аз поне съм влязал не да обсъждам религиозни въпроси, а за да намеря сродни души - братя и сестри алкохолици.

Аз имам огромна нужда от споделяне и помощ. Имам нужда от вас братя и сестри алкохолици.
Не ме интересува каква религия изповядвате, какъв ви е цветът на кожата, образователният ценз, имущественото състояние, географското положение.

Аз имам нужда от вашето споделяне и от това да знам, че не съм сам.






Тема Re: За пинизанови [re: aлkaжa]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 17:57



Сега :Първо, не съм съгласен,че всеки алкохолик е неизлечимо болен!Освен себе си,познавам поне още 5-има ,които са били такива и са се преболили с проблемите си,без цял живот да се мислят за неизлечимо болни!
Второ,Една от Божиите заповеди гласи:Да нямаш други богове освен мене!
За да постигна успех при вас ,аз явно трябва да предоставя свободната си воля на нещо,което не е моя Бог!"Сигурен съм ,че това важи и за хората от други вероизповедания!"Е ,няма как да стане!
Тук вече се явява противоречието-Или скъсваш със собствения си Бог или нищо!
Трето,"Тука не е форум ,в който сме за и против някаква религия."-това го разбрах още след първата си бележка,затова писмата ми докато не се обърна ти към мене, бяха единствено към roro.Няма как да водим диалог ,без да намесим религиозните си убеждения. И не ми разправяйте ,като Еми ,че нямате религиозни убеждения след като намесвате висши сили!Ако това е клуб на "АА" а не на "Алкохолно зависими "просто му сменете името?За да имам представа къде влизам. Инак ,Както вие искате да спасите тези отчаяни хора според вашите разбирания,мисля същото право имам и аз ,спорад моите !разбирания!



Тема Re: За пинизанови [re: cheni]  
Авторgirasole (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 18:10



Абе пич, ти тъп ли си бе?
Не можеш ли да броиш до едно? Не разбра ли , че за алкохолика фатална е ПЪРВАТА чаша, а не втората, третата или двайстата.
Вярвай си в каквото там ти върши работа, но не карай алкохолика да пие по една ракия с Божията помощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.