Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли хапчета които отказват от пиене  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано20.11.06 17:38



Преди гледах по един телешоп реклама на едни таблетки които се слагат тайно в чашата на пиещият и уж го оказват от пиенете,но на телешопи не вярвам.Имали наистина подобни таблетки,прахове които се продават свободно в аптеките и се слагат тайно в чашата на пиещият и спира да пие?



Тема Re: Има ли хапчета които отказват от пиененови [re: HeroesPlayer]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано20.11.06 19:20



Тези дни се разправях с един ълкаж и той ми споделя случки от пиянското си житие.
Една от тях за антикола. Хапчето дето отказва от пиене.
Една сутрин се готвели с жена си да ходят на сватба. И той поискал да изяде две филии с масло на тръгване. Поръсени със сол.
Жена му намазала две филии и сложила върху тях счукан на прах антикол.
С цел да го отказва от пиене. Тайно.
Нашто пиянде заръфало филиите. Обаче - безсолно. Пък иначе - с много сол наръсени. Донаръсил ги на вкус.
Поискал още две. Жена му насолила от същото.
Така изял 18 /осемнадесет/ антикола. Това по негови думи. Може би преувеличава бройката.
На сватбата ударил около сто и нещо грама ракия и му задумкало сърцето. Пламнал целия. Имал чувството, че умира.
Закарали го на болницата. Там му били някаква инжекция.
Успокоил се. Върнал се на сватбата. Там блъснал още двеста на екс и този път превъртял. Съблякъл се гол и почнал да се въргаля в снега. Разправя, че снега се топял, а на него му се струвало, че се въргаля в памук.
После на системи. Едва не умрял.
Обаче не спрял да пие. После ми разправя още истории за антикола. В психиатричната клиника. Това след години.
И там го лекували по метода на жена му. Обаче явно, не тайно.
Засега не е излекуван.

Обаче знае ли човек. По телешопа може да продават нещо дето оправя алкохолиците. Като гледам едвам се броим на пръсти вече



Редактирано от aлkaжa на 20.11.06 19:23.



Тема Re: Има ли хапчета които отказват от пиененови [re: HeroesPlayer]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 20:19



Това са пълни глупости да взимат парите на хората. Няма хапчета, които да лекуват алкохолизма, защото алкохолизмът е начин на мислене. Ако имаше такива хапчета, да не беше останал алкохолик на земята.
С тайно слаган антикол в храната на алкохолика е все едно да се играе на руска рулетка с живота му.
А пък явно даваният антикол го държи трезвен за известно, докато действа препарата и после алкохоликът пак се напива. Или започва да изхвърля тайно хапчетата, за да може пак да си пие.



Тема Re: Има ли хапчета които отказват от пиененови [re: Nekoi]  
Автор HeroesPlayer (Vampir)
Публикувано21.11.06 20:06



Мисля,че това хапче правеше алкохола за пиещият безвкусен или нещо от сорта?



Тема Re: Има ли хапчета които отказват от пиененови [re: HeroesPlayer]  
Авторcheni (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 20:24



Познавам един човек,който е вземал некви такива хапчета преди повече от 30г.-по собствена воля!До ден днешен не е близнал!
Разправяше ми ,че ги вземал сутрин,през деня му се препивало ама ако пиел щяло да стане нещо кофти"забравих, вече кво".Така ,че сигурно вършат неква работа!Ама на тия от телешопо-никва вера немам!



Тема Re: Има ли хапчета които отказват от пиененови [re: cheni]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 20:45



чени, този човек, когото познаваш и който преди 30 г. взимал "некви" хапчета и щяло да стане нещо кофти с него, ако пие, ама си забравил кво - та този човек не е спрял заради хапчетата. Спрял е, защото е искал да спре да пие.
Антиколът (или еспералът) пречат на нормалното разграждане на алкохола. Ако ги взимаш и пиеш, вдигаш кръвно, получаваш страшно сърцебиене, зачервяваш се, главата бучи и т.н. И може като едното нищо да си умреш. Веднъж съм пробвал и беше ужасно. Казват, че Висоцки е умрял заради зашит есперал.

Само че алкохолик много трудно може да спре завинаги, единствено воден от страха си. Рано или късно алкохолното мислене побеждава страха и той отново посяга към бутилката.

Лекарствата имат т.нар. плацебо ефект - мисълта, че това лекраство ще ти помогне те кара да си внушиш подсъзнателно, че то ти помага и то започва реално да ти помага. А всъщност ти гълташ прости витамини или нещо друго безобидно. Само че плацебо ефектът трае най-много 3-4 месеца и после болестта пак избива.
Преди години една докторка бръкна в шкафчето си и с тайнствен глас ми каза: Ето ти едно хапчета, гръцки са, свила съм ги от хуманитарните помощи, действат страшно срещу пиенето. Аз взех да ги гълтам и се почуствах добре. Не пих известно време, но "хуманитарните" хапчета и свършиха на докторката. (даваше ми ги безплатно). Аз пак пропих. После, като путъвах в чужбина, ги търсих, носех и празната опаковка с мен да я показвам, ама никой никъде не беше чувал за тези хапчета. И тогава загрях, че тя ме е манипулирала и ми е давала някакви съвсем безобидни лекарства. Предполагам, че хапчетата на докторката "свършиха", защото тя е знаела, че плацебо ефектът не може да бъде дълготраен.

А ти, ХироусПлейър дето казваш, че онези хапчета правели алкохола безвкусен за алкохолика, трябва да знаеш, че алкохоликът не пие заради вкуса на алкохола, а заради ефекта от него. Заради напиването. Предпочитах водка, но бях готов да пия, каквото и да е, стига да се докарам до моето си състояние.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.