Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема търся помощнови  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:28



Аз съм алкохолик не знам как стана, но помня че през последните няколко години не съм заспивал неупотребил алкохол.В началото бяха по няколко бири после се увеличиха накрая изпивам на екс 200гр.концентрат .Днес реших ,че ще се боря.Чуствам се ужасно.Целият треперя обливат ме топли и студени вълни.Преди месец пих три дни вчера това се повтори мисля си ,че кото си пиина ще ми е по-добре,но вляза ли пак в този омагьосън кръг сигурно ще се съмоубия.Не съм лош човек ,но алкохола ме избива на агресия и криворазбран реваншизъм всичките ми приятели ме отбягват.Хората от службата ми се подиграват.Жена ми все още ме обича,но ако всичко това продължи и тя ще ме остави.Незнам какво да кажа и да направя, надявам се че ще успея нуждая се от помощ.



Тема Re: търся помощнови [re: roro]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 11:59



"Аз съм алкохолик не знам как стана"

Нкиой от нас, когато е започвал да пие редовно, не си е казвал: Сега ще пия всеки ден, за да стана алкохолик. То се случва неусетно.
--------------------------.
"Целият треперя обливат ме топли и студени вълни."

Типични абстинентни синдроми. Минават, не им се плаши, може с лекарска помощ и малко лекарства, може и сам с много течности, ядене на сладки неща, витамини, стискане на зъби и търпение. Ако имаш позната мед.сестра и някоя система може да ти пусне.
--------------------------
"мисля си ,че кото си пиина ще ми е по-добре"

Настина до едно време, като пийнем ни става по-добре, не не задълго. И влизаме в спиралата. После идва момент, когато и да пийнеш, не ти става по-добре.
-----------------
"Не съм лош човек ,но алкохола ме избива на агресия и криворазбран реваншизъм всичките ми приятели ме отбягват"

Сред алкохолиците, с които съм се запознавал в АА, почти всички са добри хора. Докато са трезви, после обаче се превръщат в други хора и не можеш да повярваш, че онзи хрисим човек може да натвори такива простотии.

--------------------
Гого, търси изход още сега, не чакай, после ще ти стане по-трудно. Избий си абстиненцията и ако си от София или Бургас отиди в АА. Ако си отдругаде - пиши тук.



Тема Re: търся помощнови [re: roro]  
АвторXapakиpи (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 12:14



Разбирам за какво говориш, на мен ми е втори ден, ако искаш да вървим заедно. Вчера беше първата ми сутрин без вместо кафе да ударя първите 50, както правя от години. И аз се чувствам ужасно, ако това ти помага. Но понеже ми е за първи път и аз самата не знам какво да те посътветвам. По-добре е да не си на работа май, аз вчера трябваше да върша неща и в един момент като теб си мислех че ще припадна, слизах от автобуса да дишам чист въздух, сядах по пейките.
Ако сега си на работа, кажи че ти е зле и си върви у дома, там зъбите се стискат по-лесно. Пък и ще се наложи да полежиш надвечер. Освен това нощта няма да е от най-леките...
Докато се прибираш към вас и не поглеждай към супермаркет, въобще не спирай пред витрината му.
У вас не трябва да има и капка алкохол, дори вино за готвене.
И бъди тук сред нас, пред компа, колкото се може по-често. Тук са хората отдавна минали по нашия път, а някои от тях и неведнъж извървявали го. Те ще ти кажат всичко. Без тях е трудно.
Опитай се, просто няма връщане назад. Ще влизам колкото ми е възможно по често, да знаеш, само с няколко часа към по-напред от теб. И още не съм умряла, ще успееш. Ще успеем.



Тема Re: търся помощнови [re: Xapakиpи]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 12:33



Браво бе, харакири, не мога да повярвам, че събра кураж да замижиш и да скочиш. Честно казано мислех, че още ще отлагаш.

Много добре си го усещаш, че в тези дни няма да ставаш за работа. Все пак щом вчера си се возила в автобус, значи поне можеш да шаваш, макар и трудно. Аз едвам стигах у нас до кухнята. Гледай тези дни да си седиш у вас. В в такива моменти е трудно и да четеш, аз зяпах телевизия, за да си отвличам вниманието или лежах.

Не знам дали можеш да си представиш колко силно ти желая да успееш. Ако искаш от 21,30 нататък дай знак да си поговорим.



Тема Re: търся помощнови [re: roro]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано15.11.06 12:57



"Няма нищо толкова лошо, че алкохолът да не го направи още по-лошо"
Ей, страшно се радвам и за двама ви, и вярвам че ще успеете.
Просто отлагай да пиеш, и не се бори! Отпусни се, направи си разходка/избягвай пътя към кръчмите/, душ, нещо леко за четене, или лека музика. Никакво напрежение. Работа? Ами няма да се свърши света ако вземеш отпуск. Не се опитвай да направиш всичко наведнъж. Кризите стават по-слаби ако ги приемеш спокойно и не се бориш с тях.
Ако пиеш, ще стане по-лошо. Не непременно сега, но в бъдеще със сигурност. Пък и за какво ти е да търпиш всичко това след време пак? Вече си стъпил на пътя, продължавай.


Успех, ще влизам през час.



Тема Re: търся помощнови [re: Xapakиpи]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 14:06



Харакири изкарах вече няколко часа май главата ми се прояснява.Чуствам лека болка в очните ябълки нещо като схващане и днес няма да пия!Искам да си говорим не ме забравяй работата ми е обществена и много отговорна ако не спра един път за винаги ще проваля всичко на 35г. съм в нашия град АА няма.



Тема Re: търся помощнови [re: roro]  
АвторXapakиpи (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 15:12



Само не се поддавай на проблясналата ти мисъл - 100 на 100 съм сигурна, че вече те е връхлетяла - ми че то не било толкова страшно, че то отказването е като един тежък махмурлук, трябва само да избегна принципа "клин клин избива". А може би всъщност не съм алкохолик....Само малко трябва да понамаля пиенето...
Съвсем не е така, ще го разбереш тази нощ, а вероятно и в последващите няколко. Не е само решението, то ще те успокоява само в началото. Намери време да прочетеш историите на местните хора.
Необходима е цялостна промяна в мисленето, но на теб и на мен все още ни е рано да мислим за това, както казват тук - сега се сътредоточи само върху днешния ден, а вечерта все още ти предстои. Не ходи никъде, полегни си, вечерта може да ти се появят и други оплаквания. Можеш да вземеш валериан на капки, против пристъпите на паника.
И пак ти казвам - у дома - нито капка, никъде скрита. Може през нощта почти несъзнателно да станеш да търсиш, без да си спомняш за решението си - трябва да си унищожил всичко преди да потънеш в първия си относително трезв сън.
Една бира или едно малко може да облекчи страданията ти, но означава че си се върнал отново на стартовата линия.
Виж колко много съм научила за 40 часа...
И кафе не пий, мазнотии не яж..
Като че всеки мой вътрешен орган се движи и надава глава през кожата и вика - дай, дай, искам, къде ми е... Снощи болките бяха много силни, очаквам вечерта да има ново раздвижване...
Просто се дръж, разказвам ти тези неща, не за да те плаша, може при теб нещата да се развият съвсем по-спокойно.
Хайде, тук съм
Продължаваме



Тема може ли и аз да се включа към вас?нови [re: Xapakиpи]  
Авторzawisima (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 16:43



и аз преди дни пак се олях. яко ми е трудно. искате ли да си чатим. не че съм от голяма полза. оказах се пълно мекотело. но преди не пих 2 седмици, благодарение на някои хора в чата. еми, рени, петя, независима. страшно ми помагаха във въздържането. без тях нямаше да мога да не пия. е, не че в събота не се орезилих.
та ако искате icq 361770386, ili pd7707@abv.bg v skype



Тема Re: търся помощ [re: Xapakиpи]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:00



Имах работа след запоя се е събрала доста.Последно снощи ударих едно патронче 200гр. през ноща не съм спал цялата нощ бях потен сега съм по добре и изглеждам по -добре.Сутринта една колежка ми каза че изглеждам пиян ,а аз не бях пил.Да си кажа чесно ако вчера жена ми не беше изхвърлила всичкия алкохол сутринта щях да продължа ,защото се чувсвах зле.Май така станах и алкохолик лекувах махмурлука с по малки дози.



Тема Re: търся помощнови [re: roro]  
АвторXapakиpи (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:22



Досега, оттук нататък нещата ще се променят, ако наистина си решил.
Вчера докато се молех да издържа само 24 часа ми хрумна идеята да си сипя водата в бомбичка от Мери Джейн. Поне желанието да лапнеш гърлото на бутилката де се притъпи. Не знам какво ще кажат гърмяните зайци по този въпрос, нито пък психолозите, но аз не го направих.
Помисилх си, че ще остане зависимостта от надигането на бутилката, а целта ни е друга, нали.
Ако продължиш - утре ще си значително по-добре, поне заради това си струва да го направиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.