Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема След спирането на алкохоланови  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано11.11.06 18:00



Напоследък забелязвам, че не мога да се концентрирам в дейностите, които върша ежедневно. Като че ли мозъкът ми „изключва” и отказва да възприема каквато и да е информация. Не мога да уча нови неща, забравям стари... и се безпокоя да не би това да е някакъв вид амнезия или склероза (вследстиве от спирането на алкохола - от 6 месеца и на цигарите – от 3 седмици)?

Дали е от умствена преумора или е друго? Потърсих в Гугъла и ето какво открих:

Амнестичен синдром, предизвикан от употребата на психоактивни вещества.

Главните изисквания за тази диагноза са:
- разстройство на фиксационната памет (заучаване на нов материал);
- нарушение на усета за време (грешки в хронологичната последователност, сливане на повтарящи се събития в едно и пр.);
- липса на нарушения в непосредственото възпроизвеждане, или на нарушения на яснотата на съзнанието, както и на общо увреждане на познавателните способности.

Може да е налице също промяна на личността, често с поява на апатия и загуба на инициативност, както и тенденция към занемаряване на външния вид. Тези признаци не са необходими условия за поставяне на диагнозата...

, причинена от употребата на психоактивни вещества
не винаги е необратима; след продължителен период на пълно въздържание
интелектуалните функции и паметта могат да се подобрят."


Не си поставям сама диагнози, но наистина започвам да се тревожа какво ми става и затова питам дали ви се е случвало нещо подобно, колко време трае, минава ли?

Въобще: Как стоят нещата с паметта, след като се спре алкохола?



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Eми®]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано11.11.06 20:41



Ами има нарушения, особено в кратковременната памет. То една любовна раздяла оставя отражение за доста години, та камо ли доста години пийване?



Но да не ти пука. Няма сътресения в живота ни, които да не оставят сериозни последствия. Ако можеш да си го позволиш, опитай да пиеш "гинко-белоба". След две-три седмици, ще усетиш подобрение.



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Hoвaroдин]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано11.11.06 21:12



Благодаря! Проверих го това "гинко-белоба". Може да опитам.
Трябва да стане нещо, не мога да се понасям такава



А какво мислиш за "Пирамем"?

Имам едни изпити, много важни... трябва да се напъна да уча, а не мога да се съсредоточа. И времето си минава в мотаене. Това ме влудява!

Но НЕ ПИЯ И НЕ ПУША !! И не искам да го правя! Трябва да издържа някакси, да се успокоя, да не взема да пропия /... не ми се вярва/.

Не знам какво да правя. Явно съм в криза, това е. Дано мине по-бързо!



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Eми®]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 22:52



ДА ПРАВИМ ОТ МУХАТА СЛОН

„Ако спреме да живееме по Програмата всеки ден,
то нашите проблеми прекомерно се увеличават.”


Често сме склонни да правиме трагедия от какъвто и да е проблем.
Дори на онези от нас, които откриха здравия разум, в някой момент им се случва да преувеличават проблемите си. И ако все още не сме го направили, със сигурност може да ни се случи!
Когато изпитанията ни вкарват в задънена улица, най-добрият изход е да си припомним, че всичко е за добро. Може да се страхуваме че няма да успееме да си платиме наема. Тогава, вместо да седиме пред калкулатора и отново и отново да пресмятаме дълговете си, може да предприемеме нещо, с което да намалиме задълженията си. Следвайки този мини-анализ започваме да решаваме по-малките задачи, като си напомняме че дотогава, докато работиме, обичащата ни Висша Сила ще се погрижи за нас.
„Слоноподобните проблеми” понякога възникват, но не ни е нужно сами да ги създаваме. Вярата в Бог, както го разбираме ни позволява да видиме проблемите си в техните истински размери. Повече не ни е необходимо да създаваме хаос за да изпитаме вълнение. Възстановяване в реалния живот ни дава многобройни поводи за вълнение и интересни преживявания.

ПРОСТО ЗА ДНЕС : Ще погледна на проблемите си с реалистичен поглед и ще видя, че повечето от тях са незначителни. И вместо да ги преувеличавам, аз ще работя за своето възстановяване.

Май, че търсиш нещо да глътнеш и да те оправи веднага?


И аз така правя понякога. Тропам с крак и викам - искаааам! Или пък - няма пък! Или пък се блещя само пред компа и чакам някой да ми свърши работата и се чудя, защо работата ми не е свършена. После гълтам някакъ пирамид и всичко се нарежда. Чиниите се измиват. Изпитите се взимат. Царската дъщеря ми изпира чорапите.



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Eми®]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано11.11.06 23:15



Трябва да издържа някакси, да се успокоя, да не взема да пропия /... не ми се вярва/.

Еми, представи си какво ли би станало, ако в краен случай не си вземеш изпита. . .
А сега затвори очи и виж какво ще стане, ако пропиеш. . .
Как е?



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: girasole]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано11.11.06 23:52



"А сега затвори очи и виж какво ще стане, ако пропиеш. . .
- Как е?"





Тема Re: След спирането на алкохола [re: aлkaжa]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано11.11.06 23:57



"Тропам с крак и викам - искаааам! Или пък - няма пък! Или пък се блещя само пред компа и чакам някой да ми свърши работата и се чудя, защо работата ми не е свършена. "

Уффф,

така правя...
Спрях да пия, спрях да пуша... Ще се наложи да спра и Нета



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Eми®]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано12.11.06 01:21



Окстава и секса да откажеш. :-)))

Не бързай с толкова дини под мишниците. Направила си грешка, че си спряла да пушиш. Само отказа на пиенето ти е съвсем достатъчен за първата година. Другото може да почака. В АА си имат основно правило: "Бързай бавно".



Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Eми®]  
Автор girasole (усмихната)
Публикувано12.11.06 08:03



ИДЕЯТА ЗА ВЯРАТА

Внимавайте с предубежденията, които имате против духовните изрази – запитайте се честно какъв смисъл влагате вие в тях.

Alcoholic Anonymous, p. 47

Идеята за вярата е твърде голям залък, когато страх, съмнение и гняв изобилстват в мен и около мен. Понякога само идеята да направя нещо различно, нещо, с което не съм свикнал, може да се превърне в акт на вяра, ако го върша редовно и без да обсъждам дали е правилно или не. Когато се задават лоши дни и всичко върви на зле, срещата или разговорът с друг алкохолик често ме отвлича достатъчно за да ме убеди, че не всичко е чак толкова невъзможно и непреодолимо, както съм мислел. По същия начин посещението на сбирка или разговорът с брат-алкохолик са актове на вярата; вярвам, че съм спрял болестта си. Тези са пътищата, по които бавно се движа към вярата във Висшата сила

Усмихни се Еми, има кой да се погрижи за изпитите, пък и за всичко останало. . .





Тема Re: След спирането на алкохоланови [re: Eми®]  
Автор aлkaжa (общителен)
Публикувано12.11.06 08:16



Хе хе. Най-добре е да ни се наложи на всички алкохолици да спрем да се тръшкаме. Като например, когато нямаме нет и вместо да си хванем партакешите и да се занесем телесно на сбирка, седим пред монитора и гледаме дали няма да дойде нета.


Като ме вързаха за нета отначало все нямах. Всяка сутрин и всяка вечер посещавах офиса на доставчика. Тръшках се, мрънках, ядосвах се. Изобщо прецаквах си ден след ден, защото мисълта, че нямам нет не ми излизаше от главата. В един момент казах - каквото ще да става. Пак ходих сутрин и вечер да ги питам няма ли да ми пуснат нета, но съвсем не си го слагах на душата. Приех го като изпитание. Понеже никога не съм можел да се оправям спокойно в живота си. Винаги съм изисквал, настоявал, командвал, подреждал, врякал, крякал и каквото се сетиш още. Като се видх колко съм смешен и безпомощен и си седнах на задника. И тогава нета като тръгна и не е спрял.

Аз лично бих послушал Джирасойл и бих ходил честичко на сбирки, когато ми е криво. И да знаеш, че има алкохолици, които не могат да ходят на живи сбирки. Ти имаш нещо повече от тях, освен че имаш и нет, отвреме навреме. Ама защо ти е нон стоп да се блещиш в монитора?

Днеска имаш ли сбирка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.