Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Проблемът не е /само/ в алкохола!нови  
Автор Rapid_Fire (новак)
Публикувано06.11.06 23:33



Много обичам да пия! Пия всеки ден. И никога не се напивам. Няма нищо по-лошо от това да се събудиш в два часа следобяд, с прегоряло, изсъхнало гърло и да чувстваш, че някой те бие с чук по-главата, да се погледнеш в огледалото и да видиш, че кожата ти е неестествено бледа, а очите ти са червени... Отврат! Имаше един момент от живота ми, в който бях почнал сериозно да се алкохолизирам. Тогава не слизах под 300-400 грама на ден и то в дните когато вечер си бях сам в къщи, а излезех ли с компания можех да оправя едно шише твърдо гориво! Аз слушам хеви метъл и когато си пуснеш някаква здрава жица, нямате си представа, колко неусетно влиза и то на какви яки глътки! Тогава се консултирах със специалист и ми изписаха хапчета, но те не помогнаха. Стана по-зле - почнах да мешам алкохол с антидепресанти, но това е тема за друг клуб - "Клуб Наркозависимост". Причината да започна да пия като змей, беше края на връзката ми с една жена, на която много държах. Тогава достигнах до осъзнаването, че човек се напива, защото иска да спре да мисли за нещо. Седиш сам /или с приятели - все едно/ и изведнъж някаква мисъл-болка започва да си прокрадва път в съзнанието ти. Ти се бориш с нея, но тя е по-силна. Чувстваш се безсилен и смачкан! Искаш да се почувстваш отново силен, да се почувстваш добре, дори да е за временно! И после всички знаем какво следва...
Ясно е, че проблема не е в алкохола. Алкохола е винаги само следствие - Painkiller - убиец на болката! Дори да спрете да пиете, болката може да си остане. Ако обаче победите болката, вече няма да има нужда да се напивате. Аз вече не се напивам - пийвам си ракийка със салатата и в момента, в който усетя, че почва да ме хваща спирам. Всъщност, изобщо не почва да ме хваща, защото си знам дозата - до 100 грама твърд алкохол ИЛИ 2 чаши вино /300гр./ на ден, не само не вреди, но даже е полезно. Човек, който изобщо не пие, дори но купон, е също толкова жалка гледка колкото и падналият под масата алкохолик! Същото е и с цигарите! По 6-7 на ден са чудесно средство за стимулация на мозъчната дейност и вредата е по-малко от отровния въздух на София. Изобщо - Аристотел си го е казал - във всяко нещо е важна мярата. За да постигнеш хармония отвън обаче, трябва да имаш хармония от вътре. Хармонията в действията е резултат от хармонията в мислите. Това не са купешки Ню-ейдж-простотии, а елементарни житейски факти. Имаше тук в клуба тема, за жена, която пие, защото мъжът и я бие. Ето - значи нейният проблем е мъжа й, а не алкохола. Аз съм преодолял не само алкохолната зависимост, но и комбинирата зависимост - алкохол/антидепресанти, единствено защото съм успял да победя страха си, че ще остана сам. Запитайте се какви са вашите страхове и когато се освободите от тях, ще знаете, че можете да си сипете 100гр. в чашата и да си пожелаете "Наздраве" без да ви страх, че тези 100 грама могат да станат 200, 300... и че на следващата сутрин, някой ще ви бие с чук по главата. А човек, който не вярва в нищо, който не вижда смисъл в живота, който не познава себе си и своето предназначение... такъв човек дали ще пие и ще се друса, или ще бъде пълен въздържател - и в двата случая ще е нещастен!

"Наздраве!"



Vox clamantis in deserto

Редактирано от Rapid_Fire на 06.11.06 23:36.



Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: Rapid_Fire]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано06.11.06 23:53



Напипваш доста верни неща:
че алкохолът е само симптом на нещо друго
че ако имаш вътрешна хармония, не ти трябва пиене
че трябва да познаваш себе си
Алкохолът наистина е упойка за всякакви болки.

Само едно пропускаш, че освен всичко вярно казано от теб, при някои хора се получава и някакъв биохимичен (или както и там да се казва) проблем и те не могат да пият контролирано като теб по 100 гр. твърд алкохол или 300 гр вино. Именно те стават алкохолици.

Пък ти все пак внимавай, щом си стигал до специалист, взимал си хапчета и си ги смесвал с алкохол.



Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: Nekoi]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 00:10



точно



Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: Rapid_Fire]  
Авторkyц (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 17:33



Мда, винаги има емоционална причина. Алкохола първоначално е все симптом на нещо друго. Все тая, той и поражда проблеми - без да лекува оргиналния проблем.

При мен сега май е 50% на 50%! Пия защото алкохола би забулва болката - но някои пъти си пия щото съм зависим (и си измислям болка/ причина). Докога ще язда тая ограда незнам.... Ти май си успял да си овладееш чуствата, при мен няма прогрсиране по тоя въпрос....
Браво де! И на мен ми се ще така да успея.





Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: kyц]  
АвторNekoi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 18:07



Точно така е, когато нямат реална причина за пиене, алкохолиците си измислят причини, за да пият. И си вярват, като си съчиняват или преувеличават многократно проблемите.
Преди правех от всяка муха слон. Сега се старая и да видя слон, да гледам на него като на муха.



Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: Nekoi]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.11.06 18:47



Браво Nekoi!

Точно така си е. Като пиех винаги си намирах (измислях) "основателна" причина. Просто нямаше начин да не убедя околните в правото си да се напия а то беше ежедневно "право" на пиене... - Я колежка ме е почерпила, я рожден ден имало... и разбира се съм пила само "едно" за наздраве (уж от възпитание) - да не обидя хората. Друг е въпроса, че често не можех да се събудя на другия ден и не помнех събитията... или ако все пак станех - светех като фар...

Та, виж ти сега как можело без пиене Как вече няма нужда да си търся (създавам) поводи да пия и как живота може да се промени - да се обърне на 180 градуса
Да се чуди човек как е възможно...



Тема какво ново да кажанови [re: Eми®]  
Авторaлkaжa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 19:03



Въздигнахме измислянето на извинения във висше изкуство.
Трябваше да пием, защото времената бяха лоши или защото времената бяха добри. Трябваше да пием, защото вкъщи се задушавахме от много обич или пък ни липсваше такава. Трябваше да пием, защото в работата си постигахме огромни успехи или пък за нищо не ни биваше. Трябваше да пием, защото страната ни бе спечелила войната или бе загубила мира. И така - до безкрай. Мислехме, че "обстоятелствата" ни тласкат към алкохола, а когато се опитвахме да променим тези обстоятелства и не успявахме, пиенето ни ставаше неконтролируемо и ние се превръщахме в алкохолици. И през ум не ни минаваше, че трябва да променим самите себе си, за да се приспособим към обстоятелствата, каквито и да са те.



Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: Eми®]  
Авторняkoя cи (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 19:15



Ама съм невъзпитана.
Еми, честита половин годишнина! Продължавай все така! И бъди все така ведра :)



Тема Re: Проблемът не е /само/ в алкохола!нови [re: няkoя cи]  
Автор Eми® (Ентусиастка!)
Публикувано07.11.06 21:43



Мерси няkоя си, да ти се връща и на теб, в пъти повече



Кураж!



Тема Re: какво ново да кажанови [re: aлkaжa]  
Авторkris61 (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:36



Опитвах се да държа под контрол всичко в моя живот.И колкото повече се опитвах да го контролирам толкова повече се объркваше всичко.Опитвах се да пием по 100 грама,само вино или само бира и през ум не ми минаваше,че всъщност ако въобще не пия проблема с мярката се решава лесно.Нещастният ми живот,неудовлетвореноста от работата или нещо друго беше виновно за моето пиене,а не забелязвах,че всъщност никога не съм имал основателна причина да пия.Просто пиех...Заради тръпката,заради представата,че така съм по-остроумен,по-готин или за да убия времето.Пиех,защото съм нещастен и защото съм щастлив.И така ден след ден живота си минаваше край мен,а аз не го живях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.