Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лекаринови  
Автор Диxaниe (глътка въздух)
Публикувано22.05.06 13:03



По предложение на Лейди Водка отваряме темата лекари .
Тук предлагам и предполагам да сложим телефони на добри лекари, занимаващи се с това, клиники,; и не само добри, но и евтини.


"Целият СМИСЪЛ може да се събере в едно едничко дихание"- ..

Тема Re: Лекаринови [re: Диxaниe]  
Автор bistrence (винаги на кеф)
Публикувано22.05.06 15:01



Александра Заркова - клиничен психолог и когнитивно-поведенчески психотерапевт. Работи в София в кв. Стефан Караджа. ЦЕната на една сесия е 20 лв. Номерът й е 0889 442712.

Няма такова място "Далече"!

П.П. Информацията е проверена!:)

Редактирано от bistrence на 22.05.06 17:34.



Тема Лечебни центрове и звена в България.нови [re: Диxaниe]  
Автор Диxaниe (ретро-маниачка)
Публикувано22.05.06 17:25



Внимание - непроверена информация.


СОФИЯ Национален център по наркомании, София
СОФИЯ ОДПЗС-ЕООД София град - Наркологичен кабинет
СОФИЯ Превантивно-информационен център по проблемите на наркоманиите към Столична Община
СОФИЯ ВМА, Клиника по психиатрия, отделение по наркомании
СОФИЯ Клиника за гранични състояния и зависимости
СОФИЯ Кабинет по профилактика и лечение на токсикоманиите
БРАКЬОВЦИ Център за социална работа 'Феникс'
ВЕЛИКО ТЪРНОВО Облстен диспансер за псих. заболявания със стационар
ВИДИН Психиатрично отделение с диспансерни функции “Света Петка” - АД Видин
ВИДИН АСМП-ИП-ПСИХИАТРИЯ, договор с РЗОК - гр. Видин
ВИДИН Частен консултативен псих. к-т + АСМП-ИП-Психиатрия, д-р Николов (договор с РЗОК - Видин)
ЛОВЕЧ Държавна психиатрична болница - Ловеч
МОНТАНА Псих. отд. с консулт. дисп. к-т към МБАЛ-АД гр. Монтана
ПЕРНИК Наркологичен кабинет към ДКЦ-I-ЕООД - гр. Перник
ПЛЕВЕН Клиника за лечение на алкохолизъм и наркомании при МБАЛ - ЕАД - гр. Плевен
ПЛОВДИВ Психиатричен диспансер гр. Пловдив
РАДНЕВО Държавна псих. болница 'Д-р Георги Кисьов'
РУСЕ ОДПЗС-Русе-ЕООД, Отделение за зависимости
СИЛИСТРА Психиатрично отделение “МБАЛ - Силистра”
ТЪРГОВИЩЕ Амбулатория за специализирана псих. помощ (частен псих. к-т)
ШУМЕН Държавна психиатрична болница - с. Царевброд

и мн. др.

За повече инфо виж




"Целият СМИСЪЛ може да се събере в едно едничко дихание"- ..

Тема Re: Лечебни центрове и звена в България.нови [re: Диxaниe]  
Авторлopa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 12:53



Тоя списък не е много от полза. По - добре е с имена на конкретни лекари, както посочва бистренцето.



Тема Re: Лечебни центрове и звена в България.нови [re: Диxaниe]  
Автор bistrence (винаги на кеф)
Публикувано23.05.06 15:08



Само да споделя информация за Център за социална работа Феникс.
Ръководителят на центъра е д-р Петър Василев - един от най-добрите специалисти по зависимости в страната. Председател е на Българската асоциация по когнитивно-поведенческа психотерапия /не че това означава нещо де/. Екипът, който работи в Центъра, е на много високо ниво. За съжаление не познавам хора, които са включени в програмата, но съм сигурна, че д-р Василев и колегите му са изключителни професионалисти!
Из нета има много информация както за д-р Василев, така и за Центъра.

http://www.phoenixcommunity.hit.bg/ Ето го сайтът на "Феникс".
Няма такова място "Далече"!

Редактирано от bistrence на 23.05.06 19:04.



Тема Re: Лечебни центрове и звена в България.нови [re: bistrence]  
Автор Eми_ (Tрезвееща)
Публикувано23.05.06 16:37



НЕПРОВЕРЕНА ИНФОРМАЦИЯ!






"Когато Господ затваря врати, отваря порти."

Тема Re: Лечебни центрове и звена в България.нови [re: Eми_]  
Автор .Karata. (новак)
Публикувано24.05.06 19:43



Здравейте,
наистина не искам да прозвуча като човек, който се заяжда, но все пак бих искал да разискваме темата от гледна точка на традициите на АА и по-точно на 6-та традиция. Според нея АА не подкрепя никакви организации, били те и със сродни интереси. Като поставяме тук имената на професионалисти, които не са свързани пряко с дейността на АА, ние ги подкрепяме, та дори и косвено. Така погледнато, темата е в разрез с традициите на АА. Според мен на сбирките на АА няма листовки и рекламни брошури на различни лекари, психолози и прочие защото ние не сме професионалисти и не бихме могли да знаем кой е добър и кой не, а и ако един алкохолик смята, че нещо е добро, то друг няма да е на неговото мнение. Също така ако даден лекар се ползва с добро име, то това не е гаранция, че след време няма да се дискредитира по някакъв начин, и ако дадена група на АА го подкрепя, това може да се отрази на нейния авторитет.
Въпреки, че форумът е единствения по рода си в БГ, все пак си мисля, че той не може да бъде всичко за всички... предлагам да запазим фокуса върху Програмата - стъпките, тадициите, спонсорството и взаимопомощта...



Тема Re: Програмата - стъпките, тадициите ...нови [re: .Karata.]  
Автор alkie (Не усложнявай!)
Публикувано25.05.06 02:29



Въпреки, че форумът е единствения по рода си в БГ, все пак си мисля, че той не може да бъде всичко за всички... предлагам да запазим фокуса върху Програмата - стъпките, тадициите, спонсорството и взаимопомощта...

_________________________________________________________________

Здравей, Карата! Твоя пост подроси с балсам душата ми!!!
Ама кой да разбере? Дерзай братко, винаги да си в същият дух.

Когато посочваш обвинително към някого с пръст, останалите три сочат към теб!


Тема Re: Лечебни центрове и звена в България.нови [re: .Karata.]  
АвторЛeйди Boдka (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 12:41



Започна да ми става интересно. Защо АА не подкрепя никакви други организации, било и със сходни интереси?! Мисля, че трабва да се даде гласност на всички, които дори съвсем малко могат да помогнат. Точно защото АА не може да бъде всичко за всички, трябва да ни се даде шанс да се избавим по друг, наш си начин.
В никакъв случай не съм съгласна да се съсредоточим върху вашите стъпки. На мен не ми помогнаха изобщо.



Тема Re: Лечебни центрове и звена в България.нови [re: Лeйди Boдka]  
Автор .Karata. (новак)
Публикувано25.05.06 19:18



Това което притежавам и което може евентуално да помогне на друг страдащ алкохолик е опитът ми - и най-вече това, как успях да спра. Аз не съм лекар, фармацефт, психиатър или психотерапефт, така, че не бих могъл да препоръчвам или да не препоръчвам каквато и да е професионална помощ. Има къде да се намери информация за това. Достатъчно е да се напише съответната ключова дума в Гуугъл-а (той много знае )...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.